Ukraina potrzebuje nowego planu Marshalla

10 kwietnia 2018, 06:15
Źródło:obserwatorfinansowy.pl
Firmy powiązane politycznie - Ukraina (graf. Obserwator Finansowy)

Firmy powiązane politycznie - Ukraina (graf. Obserwator Finansowy)źródło: Inne

Gospodarka nad Dnieprem rozwija się bardzo powoli. Bank Światowy rekomenduje gruntowną przebudowę całego systemu. Praca nie przynosi pożądanych efektów, polityka miesza się z biznesem na ogromną skalę. Gdyby z ukraińskiej gospodarki usunąć powiązania polityczne rosłaby rocznie o 1-2 proc. szybciej.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (28)

  • Tiki(2018-04-11 14:08) Zgłoś naruszenie 25

    Witajcie trollujące Kremlinsy! Nie podoba się wam silna i wolna Ukraina jako partner gospodarczy i sojusznik NATO i RP? Jasne, rozumiem, ale trudno, jakoś pogodzę się z waszym bólem... Zróbcie porządek na własnym oligarchiczno dyktatorskim Kremlowskim podwórku. Przestańcie napadać na inne kraje, mordować, szpiegować i kraść, a dopiero potem pouczajcie innych. Skrytobójstwo kłamstwo, ludobójstwo, szpiegostwo, hakerstwo, korupcja i terroryzm to cała oferta Rosji dla Świata.

    Odpowiedz
  • as(2018-04-11 11:27) Zgłoś naruszenie 40

    Może plan balcerowicza? :)

    Odpowiedz
  • ba(2018-04-11 09:09) Zgłoś naruszenie 31

    Ukraina = oligarchia

    Odpowiedz
  • Batiar(2018-04-11 04:14) Zgłoś naruszenie 52

    To Rzeczpospolita ( a w jej terytorium ukraina) byla spichlerzem Europy. Aby nosic takie miano trzeba umiec zarzadzac. To co ukraina eksportuje to HIV, Femen, gastarbaiterow, Ivan Demaniuk, kwas chlebowy, piwo lwowskie ktore drzewiej robil moj dziadek w Lwowie. Wyrzucony z tego miasta z rodzina w 1946 roku.

    Odpowiedz
  • Adrianos(2018-04-11 00:12) Zgłoś naruszenie 51

    Jaka Ukraina? Rusini to są.

    Odpowiedz
  • Ukraina w NATO i UE!(2018-04-10 22:30) Zgłoś naruszenie 83

    Oby jak najdalej od Rosji!! :)

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-04-10 21:17) Zgłoś naruszenie 12

    Ukraina lalalalalala!!!Hehehe.

    Odpowiedz
  • Gaspadin dajże ty każdomu...(2018-04-10 19:32) Zgłoś naruszenie 40

    Życzę dobrze Ukrainie dlatego doradzam zupełną likwidację łapówkarstwa a wtedy inwestorzy będą się sami prosić aby ich wpuszczono na ich rynek. U nas kiedyś też to miało duże rozmiary, ale wygląda że już nie jest to znaczącym problemem. W dziurawe wiadro jak nalać dużo wody to i tak wszystko wycieknie.

    Odpowiedz
  • tom(2018-04-10 14:11) Zgłoś naruszenie 206

    Włodzimierz Bączkowski odpowiadal wowczas tak Dmowskiemu,,,,,przed międzynarodowym domem publicznym obronią nas zasieki policji obyczajowej, przed rosyjskim imperializmem takie zasieki nie wystarczą

    Odpowiedz
  • Krios(2018-04-10 13:29) Zgłoś naruszenie 262

    Dopóki mają oligarchów i są pod wpływem tak wielu krajów żaden plan nic nie da.

    Odpowiedz
  • bkb2(2018-04-10 12:51) Zgłoś naruszenie 154

    Te zmiany wymagają czasu.... Zastanawiam się czy Polska z jej ubogim jeszcze kapitałem nie jest w stanie jednak podnieść na nogi części biznesu na Ukrainie.... Np rynek lotniczy, odbudowanie polskiego i ukraińskiego potencjału na bazie ukraińskich stalowni ,cementowni, hut, kopalni, przemysłu lotniczego i innych.... Czy mamy już taką pozycję w Europie żeby zaryzykować a z drugiej strony czy Ukraińcy są wstanie to docenić i czy pozwolą się bogacić Polsce ich kosztem ? Obawiam się że szybciej dadzą się ograć Niemcom , Francuzom, Holendrom niż Polakom.... No chyba że Polska będzie stawiać warunki i wykorzystywać swoją pozycję pozwalając Ukraińcom też coś z tego mieć.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Jaro(2018-04-10 12:06) Zgłoś naruszenie 80

    Reinudustrializacja Ukrainy — okej. Ale nie rękami oligarchów, którzy mają bezpośredni wpływ na rozdawanie politycznych stołków. Potrzeba kogoś z kapitałem, skłonnego zainwestować w zabiedzone regiony i wykorzystać ich tanią siłę roboczą, jednocześnie wykazując zainteresowanie modernizacją polityczną i społeczną całego kraju. Czy są tacy na Ukrainie? Ci, którzy mają kapitał, to nie — im zależy na utrzymaniu stanu obecnego, a patrioci pieniędzy nie mają. Tak więc zostają zagraniczni inwestorzy. Co nie jest rozwiązaniem idealnym, ale na pewno lepszym od aktualnego.

    Odpowiedz
  • tom(2018-04-10 11:30) Zgłoś naruszenie 1814

    """polityka miesza się z biznesem na ogromną skalę. Gdyby z ukraińskiej gospodarki usunąć powiązania polityczne rosłaby rocznie o 1-2 proc. szybciej. """ Czyli gdyby w Polsce nie bylo politycznych panstwowych spolek typu PGE ENEA LOT TAURON ORLEN rozwijalibysmy sie szybciej... -jestem za

    Odpowiedz
  • Polska Ukraina dwa bratanki(2018-04-10 10:46) Zgłoś naruszenie 2488

    Silna gospodarczo Ukraina w UE, w NATO !!!! Oby jak najszybciej!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • vss(2018-04-10 09:55) Zgłoś naruszenie 7325

    Dmowski napisał prawie 100 lat temu o Ukrainie, że to międzynarodowy dom publiczny. Opinia nadal jakże aktualna.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bvr(2018-04-10 09:21) Zgłoś naruszenie 367

    Państwo specjalnej troski, ludzie podzieleni na wzdychających do Putina, tęskniących za Banderowcami Chmielnickim oraz ciągnących do Unii Europejskiej

    Odpowiedz
  • dds(2018-04-10 09:09) Zgłoś naruszenie 478

    tylko by te pieniadze rozkradli problem ukrainy to sowiecka mentalnosc oraz ludzie u wladzy gdyby dac im do rzadzenia sahare - zabraklo by tam piasku bo wszystko by rozkradli

    Odpowiedz
  • Marian(2018-04-10 07:33) Zgłoś naruszenie 2452

    Ukrainie ukradli Krym i Dombas. najbogatsze tereny a zadłużenie w całości pozostało po stronie Ukrainy.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz