Oettinger: Wypłata unijnych funduszy będzie uzależniona od praworządności

9 kwietnia 2018, 16:14
Źródło:PAP
sąd, temida

sąd, temidaźródło: ShutterStock

Unijny komisarz ds. budżetu Guenther Oettinger zapowiedział, że w przyszłym wieloletnim budżecie fundusze będą powiązane z praworządnością. KE sugeruje, że takie rozwiązanie znajdzie się w aktach wykonawczych, do których przyjęcia nie trzeba jednomyślności.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • asdf(2018-04-09 18:23) Zgłoś naruszenie 5526

    Kto decyduje jaki kraj jest praworządny a jaki nie? Na jakiej podstawie i jakimi kryteriami się kieruje? Jeszcze silniej uwypuklone podwójne standardy w unii to bliższy upadek

    Odpowiedz
  • niestety(2018-04-09 16:52) Zgłoś naruszenie 4425

    Jeśli praworządność dla nich to przyjmowanie, młodych roszczeniowych byków z krajów miłujących religia pokoju.To niech się nie dziwią,że w całej Unii wygrywają eurosceptycy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zofia Figler(2018-04-09 16:30) Zgłoś naruszenie 3827

    Strachy na lachy. Marksisom nie uda sie tego wprowadzic bo beda sie bali ze UE rozleci sie w ciagu kilku lat. Tak tez sie niechybnie stanie gdy cos takiego uchwala. A wiec trxymam kciuki!

    Odpowiedz
  • NO KTO ?(2018-04-09 21:01) Zgłoś naruszenie 3122

    A JAKAŻ TO MIĘDZYGALAKTYCZNA WIELKA RADA ASTRALNYCH MĘDRCÓW BĘDZIE ORZEKAĆ , KTÓRY KRAJ JEST PRAWORZĄDNY I WEDŁUG JAKICH KRYTERIÓW ? BO JEŚLI WOLNOŚCI PRASY , TO NIEMCY , MALTA ODPADAJĄ , PRZEJRZYSTOŚCI FINANSÓW - TEGO LUKSEMBURG NIE WYTRZYMA ...ITD.

    Odpowiedz
  • Czesław(2018-04-09 16:41) Zgłoś naruszenie 2521

    Rozumiem, że od niepraworządnego kraju nie będą przyjmowane wpłaty?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bkb2(2018-04-09 17:03) Zgłoś naruszenie 2316

    Polska potrzebuje Unii Europejskiej jeszcze przez wiele lat..... Piszę to z pełna odpowiedzialnością jako zwolennik PIS i zwolennik budowy integracji regionalnej w Europie Środkowej i Wschodniej.... Gdyby nie atrakcyjny projekt dla Ukrainy dzisiaj nie mielibyśmy takiego wzrostu PKB i tylu pracowników ze wschodu a szczególnie Ukrainy których bardzo potrzebujemy. Obecne lata za rządu PIS są najważniejsze w całym okresie po 89 roku... W tym czasie wymarło już sporo dygnitarzy i aparatczyków którzy nigdy nie zagłosowaliby na PIS i co roku umiera w PL kolejne 400 000 ludzi którzy nie mieli szans zmienić swojej mentalności po spędzonym w młodości okresie komuny... Polska pierwszy raz ma realną siłę na integrację państw grupy V4, Grupy Międzymorza 16+1, Ukrainy Gruzji a nawet Białorusi mimo ze tam Putin urządził sobie własny protektorat.... Najważniejsze ze na Białorusi inwestują Chiny które nie pozwolą nawet Rosji na położenie łap na tym państwie.... Polska powinna włączyć się we wspólne projekty Polsko- Białorusko- Chińskie w ramach krajów współpracujących z EU , pozostając jednak głównym sojusznikiem USA od którego zależ y nasze bezpieczeństwo i siła wobec Niemiec i Zachodu. Niemcom nie podoba się że Polska staje się konkurentem dla niej w EU w wielu dziedzinach takich jak transport, logistyka lotnicza, morska, kolejowa, drogowa... i produkcja i usługi....Polska powinna się dogadać z EU nie rezygnując jednak z własnej suwerenności.... EU jest potrzebna aby kiedyś zmusić Rosję do włączenia się jej w ten projekt na zasadach Zachodu.... Być może wojna na Ukrainie i Krym to jest karta przetargowa Kremla aby wynegocjować najlepsze dla siebie warunki....Jest to mało prawdopodobne ale EU powinna być gotowa i promować to wśród narodu Rosyjskiego... Dlaczego ci ludzie nie mogliby tak żyć jak na zachodzie w Kanadzie czy Islandii. Mają przecież podobny klimat....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • .(2018-04-10 05:09) Zgłoś naruszenie 22

    Przez kolejne budżetowe 7 lat bedziemy dopłacać do UE, czyli takich krajów jak Włochy, Hiszpania. Po 5 latach dopłacania będzie referendum, w 2026 Polexit, w 2027 realne wyjście z eurokołchozu.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Niemcy to gangrena Europy.(2018-04-10 12:24) Zgłoś naruszenie 08

    Niemcy czyli kraj mordercow, zboczencow, gwalcicieli, zlodzieji i oprawcow. To nie jest moja subiektywna ocena. To jest ocena historii.

    Odpowiedz