Afryka. Kontynent, który nie istnieje dla świata [WYWIAD]

13 kwietnia 2018, 11:02 | Aktualizacja: 15.04.2018, 09:35
Źródło:MAGAZYN DGP
Kapsztad, RPA

Kapsztad, RPAźródło: ShutterStock

To przerażające, że ląd, na którym mieszka jedna szósta mieszkańców planety, nie liczy się jako partner w światowej gospodarce - mówi w wywiadzie dr Grzegorz Lindenberg

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • Jack(2018-04-16 15:44) Zgłoś naruszenie 10

    Państwa Afrykańskie po II WŚ dostały swoją niepodległość i niezależność, mogły zrobić wszystko w kierunku poprawienia gospodarek i jakości życia ludzi, ale jak widać czas się tam zatrzymał... Dlaczego cały świat ma wspierać zawsze biedną afryke ? Wiele Państw azjatyckich również było biednych, miało słabe gospodarki, dzisiaj są bardzo mocne gospodarczo.... zobaczcie też przykład Indii, jakoś inni po dekolonizacji potrafili tylko biedna afryka nie dała rady.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-04-15 21:31) Zgłoś naruszenie 01

    Afryka tak jak Bliski Wschód istnieje a to wielka szkoda dla cywilizowanego świata!

    Odpowiedz
  • zenek(2018-04-15 18:58) Zgłoś naruszenie 31

    brak opieki społecznej, braak zasiłków, szara strefa a wiec brak podatków - mokry sen korwinistów, czemu nie wyjechali do afryki?

    Odpowiedz
  • Jaro(2018-04-15 14:40) Zgłoś naruszenie 90

    Forsal, możecie się z łaski swojej niezmierzonej przestać prostytuować DGP? Nikt za te ich wypociny i tak płacić nie będzie — tym bardziej jak na dzień dobry serwujecie gościa, który mówi "Dlatego mówienie o Afryce jako o jednym organizmie jest z góry obarczone błędem" po tym, jak sam zrobił to co najmniej trzy razy.

    Odpowiedz
  • R(2018-04-15 14:37) Zgłoś naruszenie 162

    To przerażające, że za 100lat z 1mld czarnych będzie 2mld czarnych, tak samo pretensjonalnych i uzależnionych od pomocy z zachodu jak teraz. Jeszcze bardziej przerażający jest fakt, mając ogromne surowce naturalne nie potrafią podnieść tych pieniędzy leżacych na ziemi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Andy/ JHB(2018-04-15 14:06) Zgłoś naruszenie 190

    co Pan zaraz z tym "aparthaidem".Co to ma do rzeczy? Kraj byl zbuduwany i zarzadzany przez bialych i dlatego wszystko pracowalo.System raportowania tez! Teraz niewie. Taka jest Afryka i Afrykanie,delikatnie mowiac.

    Odpowiedz
  • iumm(2018-04-15 13:19) Zgłoś naruszenie 32

    Ponieważ tam chasają sobie duże zwierzęta i lwy i nie wiadomo czy nie spotka cię coś złego :)

    Odpowiedz
  • feder(2018-04-15 12:17) Zgłoś naruszenie 271

    "To przerażające, że ląd, na którym mieszka jedna szósta mieszkańców planety, nie liczy się jako partner w światowej gospodarce" - To nie jest przerażające, to jest konsekwencja tego, że zarówno w czarnej, jak i arabskiej Afryce kobiety, pracują w domu, piorą, rodzą kilkoro dzieci, a mężczyźni siedza godzinami w kafejkach, graja w miejscowy odpowiednik szachów, odpoczywają .... Tylko nie ma komu pracować, uczyć się, tworzyć wartości dodanej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz