Obniżka CIT do 9 proc. i niższy ZUS. Oto zapowiedzi gospodarcze rządu Morawieckiego [KONWENCJA PiS]

14 kwietnia 2018, 13:10 | Aktualizacja: 15.04.2018, 08:24
Źródło:PAP
Warszawa, 14.04.2018.Premier Mateusz Morawiecki podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości, 14 bm. w Warszawie. (awa) PAP/Radek Pietruszka

Warszawa, 14.04.2018.Premier Mateusz Morawiecki podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości, 14 bm. w Warszawie. (awa) PAP/Radek Pietruszkaźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Obniżka CIT z 15 do 9 proc. dla małych i średnich firm, niższy ZUS przy niższych przychodach do 2,5-krotności wynagrodzenia minimalnego, wyprawka szkolna wysokości 300 zł dla każdego dziecka - to niektóre z propozycji, o których w czasie konwencji PiS i Zjednoczonej prawicy mówił dziś premier Mateusz Morawiecki.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (45)

  • ela(2018-04-16 15:16) Zgłoś naruszenie 20

    Ustawę trzeba napisać od nowa. Zlikwidować wszystkie przywileje, a dać kwotę wolną od podatku. Małżeństwo z 2 dzieci powiedzmy 20 tys wolne od podatku.Beda brali śluby, bo nie będzie im się opłacać, życ na kocią łapę. żona siedzi w domu a mąż pracuje. ZUS od przychodu procentowo. Małe firmy od dochodu procentowo.Jedna kartka do wypełnienia. Tak powinno to wyglądać. Niestety tego nie chcą zrobić , dlaczego bo by armia darmozjadów urzędniczych musiała iść do pracy, a tak żeją jak te pijawki za nasze.

    Odpowiedz
  • bun(2018-04-16 10:16) Zgłoś naruszenie 00

    Panie premierze. mam jeszcze pomysł jak zmniejszyć ilość przestępstw na tle seksualnym. Otwórzmy socjalne domy publiczne, by każdy mógł raz w tygodniu się wyżyć za darmo.

    Odpowiedz
  • tom(2018-04-16 07:27) Zgłoś naruszenie 20

    efektywny podatek CIT wynosi 0,5% przychodow, natomiast pracownik placi ZUS prawie 50%. Sprwawiedliwie to znaczy tyle samo dla spolek jak dla pracownikow

    Odpowiedz
  • tom(2018-04-16 07:23) Zgłoś naruszenie 31

    Trzeba wprowadzic ZUS (czyli podatek przychodowy) dla spolek np na emerytury mundurowe. Zwykli ludzie placa ZUS i VAT, a spolki ktore placa tylko podatek od zysku dostana znowu obnizke CIT-u. Jesli zaplaca 2% ZUS-u na emerytury np mundurowe, moga sobie odliczac koszty ile chca, a i przekretow na VAT-cie nie bedzie.

    Odpowiedz
  • Tiki(2018-04-15 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    WOW - ależ PO-trollowanko! Trudno się dziwić, świetny rzeczowy program trafił centralnie w ich lęki. POzostaje wrzask, że to złe, nikomu nie służy i nas zadłuży. Identycznie jak w trakcie poprzedniej kampanii.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ja(2018-04-15 18:19) Zgłoś naruszenie 37

    Jak to wszystko kiedyś Rypinie !!!!!!!! Na Węgrzech socjaliści też rozdawali do czasu. A propos deficytu w handlu zagranicznym powoli rośnie. Obym się mylił !!!!

    Odpowiedz
  • Newsroom(2018-04-15 14:30) Zgłoś naruszenie 215

    Po takim bolesnym ciosie, zadanym na Konwencji, przez PiS i premiera Morawieckiego, to opozycja , za dwa lata zostanie wyniesiona na noszach ! Już się nie podniosą ...

    Odpowiedz
  • Irek(2018-04-15 13:30) Zgłoś naruszenie 168

    Mam jednoosobową działalność gospodarczą. Płacę w 2017 i 2018 wyższy ZUS. Takie są realia. Dosyć już tej obłudy!!!

    Odpowiedz
  • Andrzej(2018-04-15 12:21) Zgłoś naruszenie 108

    Niestprawiedliwe Panie Morawiecki jest to że zarabiam więcej to mam wyższą składkę na NFZ niż ktoś kto zarabia minimalną krajową albo prowadzi działalność gospodarczą? . Czy mam lepszy dostęp do usług w NFZ ?Czy kolejki mam krótsze albo obsługę milszą ? Dlaczego płacę więcej za to samo ?Bo chciałem się kształcić ,ciężko pracować żeby zarabiać więcej i nie mam czasu na chodzenie do lekarzy bo chcę zarabiać? Druga kwestia to ZUS . Dlaczego jest mi tyle pieniędzy zabierane z wynagrodzenia i mówione że moja emerytura jeśli będzie to będzie głodowa ? Proszę mi oddać moje składki a sam się sobą zaopiekuję i gwarantuje że jak ja nie Wy Politycy będę tym zarządzał to nie będę głodował . Głodujemy to w tym kraju bo nam zabieracie połowę wynagrodzenia na swoje chore nie przemyślane programy premiujące ludzi którzy nie chcą pracować i dokładać się do Gospodarki a chcą tylko otrzymywać kase za nic nierobienie i oddanie głosu .Taka prawda. gdyby wam zależało na dobrobycie obywateli to byście to przemyśleli i premiowali ludzi przedsiębiorczych i pracujących którzy chcą mieć dzieci ,a ich na nie nie stać albo nie stać ich na opiekunki bo do żłobka się dostać przy dwójce pracujących rodziców graniczy z cudem . Wprowadzić żłobki , przedszkola w zakładach pracy i problem zniknie bo rodzice beda pracowac i nie beda martwic sie o swoje pociechy bo będą mieli z nimi kontakt ,nie bedzie potrzeby dawać 500 plus i zabierać na te 500plus nam pracującym z podatków. Politycy powinni zarabiać dużo zeby nie brali łapówek ale to za jakość pracy powinno się wynagradzać a wy tylko rozdajecie kase nam zabraną ,nie zarządzacie Państwem żeby zarabiało a zadłużacie , to za co te premie ? Rozumiem jakbyscie tak zarzadzali ze deficyt zniknął i jest nadwyzka i za dobra prace oglosicie ludziom w TV ze premie przyznaliscie sobie ..tylko glupi by sie nie zgodzil z tym ..ale to co teraz sie dzieje ? jakie premie ?za co ? za uszczelnienie dziury na kilkadziesiat mld i i tak zadluzanie państwa Polskiego a nam podnoszenie pośrednio obciążeń codziennego życia ? Właśnie o to chodzi nam obywatelom ,nie o to czy jesteście z PIS , PO czy innej partii ..zacznijcie zarządzać Panstwem jak firmą która ma sie rozwijac nie utrudniac życie swoim pracownikom ,zeby chcieli ją zmienić .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Iwona(2018-04-15 11:33) Zgłoś naruszenie 1212

    To jest mało ważne deklaracje glosowalam na pis ale jestem już przerażona tym co się dzieje jakieś wnioski przemowy odnoszące się do naszego patriotyzmu a za nim minimalne zmiany i to dla nielicznych. Czy? Kto go płaci? Prawie nikt... Mniejszy ZUS dla ubogich owszem ale nie po to prowadzę działalność żeby być biedny.... Ciekawe jak będzie i dla normalnych przedsiębiorców... I za. pracowników....teraz nikogo nie stać na nich i dalej państwo powyższa minimalna tym samym ZUS też podwyższą więc ściema ściema i jeszcze raz ściema....nie chronią rzemiosła i dobijają nas przepisami które nic nam nie dają.... Nie będę już na nich głosować....

    Odpowiedz
  • Były sympatyków PO(2018-04-15 10:15) Zgłoś naruszenie 235

    Brawo. Dobre zmiany

    Odpowiedz
  • obiecanki dla głupich(2018-04-15 08:53) Zgłoś naruszenie 1624

    NIKT CI TYLE NIE OBIECA CO PIS :) __ BUAHAHAAA!!!!!!

    Odpowiedz
  • iNFO(2018-04-15 07:12) Zgłoś naruszenie 325

    PiS chciał rzucić Platformę na kolana ale Platforma ani drgnie… jak leżała tak leży

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obiecanki moravyeckiego(2018-04-14 22:29) Zgłoś naruszenie 1314

    MINISTER A TERAZ PREMIER GADUŁA. TYLKO GADA I GADA I GADA.........

    Odpowiedz
  • Piotr(2018-04-14 17:58) Zgłoś naruszenie 9814

    Ja bardzo popieram ten program z minimalną emeryturą dla kobiet z 4 dzieci. No i oczywiście obniżkę ZUS i CIT.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robol(2018-04-14 17:18) Zgłoś naruszenie 387

    Miliony ludzi emigrowało z polski przez ryczałtowy ZUS. 80% wszystkich jedno osobowych działalności gospodarczych jest likwidowanych po 2 latach, czyli wtedy kiedy wchodzi ZUS ryczałtowy. To samo muwi za siebie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Wanda(2018-04-14 17:16) Zgłoś naruszenie 141118

    Wszystkim rozdają, obiecują, a emerytów mają głęboko w d...e. Wyprawki dla uczniów, 500 zł na dziecko, obniżenie podatków, ZUS, a waloryzacja dla seniora pożal się Boże, który pracował przez 40 lat i więcej, aby mogli teraz co niektórzy z tego korzystać i grabić garściami....

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Irena(2018-04-14 17:12) Zgłoś naruszenie 5334

    A co dla emerytów? Może tak podwyżka podatku od emerytur, aby w kasie nie zabrakło im pieniędzy na kolejne obietnice. A tak w ogóle to od naszych emerytur już raz był zapłacony podatek i teraz płacimy na nagrody, samochody, wysokie pensje...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • asdf(2018-04-14 17:05) Zgłoś naruszenie 649

    Zbyt dużo kombinacji. Od nowa napisać prawo podatkowe proste i zrozumiałe dla wszystkich i reforma wymiaru sprawiedliwości (likwidacja kolesiowskiej patologii kasty przestępczej) spowoduje potężny boom gospodarczy który sam w sobie pozwoli zarabiać więcej wszystkim i pracownikom i pracodawcom. W wyniku tego nie będą potrzebne pomoce socjalne bo ludzie będą mieli pieniądze i sami będą decydować na co je wydać. Najprostszy plan jest zawsze najlepszy. Te wszystkie pseudo dodatki na wyprawkę na leki na internet spowodują więcej papierologii więcej urzędników więcej wizyt świstków i zaświadczeń.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • .(2018-04-14 16:15) Zgłoś naruszenie 626

    Obniżą ZUS do kwoty 16% od przychodu, jak wcześniej zapowiadali w tzw. prostytucji biznesu. Czyli od 5000zł przychodu mikrus zapłaci 800zł ZUS, licząc, że jego dochód wynosi 50% przychodu, zostanie mu w kieszeni "aż" 1500zł. Przecież to nonsens ekonomiczny, bo przy mniejszym ZUSie, rzedu 400zł nie będą się mu liczyły lata składkowe z uwagi na zbyt niską kwotę, czyli nie otrzyma emerytury, choćby opłacał je 30 lat.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz