Bitcoinowcy mają płacić podatki, ale fiskus nie wie, jak je wyliczyć

16 kwietnia 2018, 11:40 | Aktualizacja: 16.04.2018, 11:42
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Bitcoin

Bitcoinźródło: ShutterStock

Ustalanie zysku i wartości umowy przy zamianie jednej kryptowaluty na drugą może być wręcz niemożliwe. Same urzędy skarbowe nie wiedzą, jak to zrobić.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (4)

 • Haha(2018-04-16 12:30) Zgłoś naruszenie 92

  Nie zarabiam w Polsce ,a korzystam z polskich giełd krypto i wierzcie ,że nigdy nie zapłacę ,a moje krypto już są przelane na mój wirtualny portfel , gdzie mogę zamienić na każdej ulucy świata na gotówkę bez wiedzy do kogo należy adres btc. Biorę nowego smartfoba generuje nowy ades przelewam go ze starego i nikt nie wie do kogo należy nowy adres ,bo jest to człowiek z ulicy, a ja go już dawno zapomniałem.Mogę przelać na kilka moich nowych wygenerowanych adresów lub skorzystać z portfela mix ,który miksuje bitcoiny tak aby nie wiedziano do kogo należały. To jest taki koszyk do mieszania btc i może zamienić moje btc z właścicielem z Argentyny i fuskus za nic się nie dowie.

  Odpowiedz
 • Haha(2018-04-16 12:37) Zgłoś naruszenie 11

  Jak zmiksuje bitcoiny to skąd one pochodzą nikt się nie dowie i podatek od byłych transakcji będzie niemożliwy.

  Odpowiedz
 • nadawca(2018-04-16 14:06) Zgłoś naruszenie 20

  Oczywiście 100% i powieszenie na rynku powiatowego miasteczka gdzie tubylec smiał bez haraczu robić antysemickie interesy. Aby reszta poczuła więcej moresu i uniżonosci przed sądami i urzędami na nas nadanymi.

  Odpowiedz
 • liczydło(2018-04-16 14:17) Zgłoś naruszenie 01

  kaźdy pomysł na niezapłacenie podatku z odsetkami od zwłoki jest karany jako unikanie opodatkowania i karane dodatkowym podatkiem karnym 75% + odsetki za zwłokę oraz koniecznośc zapałcenia kar zasądzonych i odsiedzenia wyroku.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze