Zamiast 9,9 tys. zł brutto uposażenie posłów wyniesie 7920 zł. Ruszają prace nad projektem

16 kwietnia 2018, 16:35 | Aktualizacja: 16.04.2018, 16:35
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Budynek Sejmu

Budynek Sejmuźródło: ShutterStock

Uposażenie posłów i senatorów ma wynosić 80 proc. wysokości płacy podsekretarza stanu, ustalonej na podstawie przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. W dalszym ciągu będzie ono automatycznie zwiększane o dodatek z tytułu wysługi lat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (11)

  • Bob(2018-04-16 17:07) Zgłoś naruszenie 3611

    I co z tego teraz będą wydawać 20 tyś miesięcznie na biuro poselskie a ile Gosiewska wyda teraz na paliwo?? ostatnią kadencje wydawała tyle że chyba swój okręg wyborczy obrządzała co tydzień .... kombajnem! Wole niech posłowie będą na poziomie zarabiają te 20 tyś nie kombinują z ryczałtami komisjami paliwem po bokach. Za 8 tyś nie przyjdzie pracować porządny prawnik a Sejm to władza ustawodawcza!!! ma pisać ustawy ilu mamy prawników w sejmie w USA to jakieś 90% .

    Odpowiedz
  • Kto za?(2018-04-16 18:05) Zgłoś naruszenie 277

    To i tak dużo i jeśli chcą pełnić misję to powinni zarabiać jak jacyś zakonnicy ,myślę że minimalna płaca i kropka. Chcesz być politykiem ?? Misja i minimalna płaca.

    Odpowiedz
  • nitrasić (2018-04-16 17:37) Zgłoś naruszenie 191

    Jak im nie pasuje niech zmienią pracę i wezmą kredyt nikt ich tam za uszy nie ciągnie. Pchają się gołodupcy i nieroby do sejmu aby się dorobić!

    Odpowiedz
  • AdamD(2018-04-16 21:06) Zgłoś naruszenie 180

    Poseł powinien zarabiać średnia krajowa. Do tego ich liczba to powinno być 100 a senatorow po jednym na województwo. Kolejna sprawa - wykroczenia drogowe powinny być karami administracyjnymi. Panowie szybko oduczyliby się jeździć za konwojami. Oszustwo na dietach? delegacjach? Automatyczne pozbawienie mandatu i sprawa karna. Alkohol w stołówce sejmowej? Ciekawe ze żaden pracodawca w tym kraju inny nie pozwala pić w pracy.

    Odpowiedz
  • as(2018-04-16 18:54) Zgłoś naruszenie 170

    Nie lepiej po prostu zmniejszyc liczbe poslow?

    Odpowiedz
  • Hammer(2018-04-16 19:27) Zgłoś naruszenie 102

    Wolałbym żeby dostawali dwa razy więcej i byli bardziej kompetentni.

    Odpowiedz
  • MAREK(2018-04-16 18:13) Zgłoś naruszenie 54

    Won z tymi posłami!!!! Dac im place wynoszaca minimalna emerture- a później porozmawiamy!!!! Maszynki do glosowania, bez własnego zdania!!!! Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Misiek(2018-04-16 17:08) Zgłoś naruszenie 313

    Poseł zarobi mniej od kierowcy samochodu ciezarowego :D

    Odpowiedz
  • Marian(2018-04-17 09:22) Zgłoś naruszenie 10

    Płaca posła powinna być powiązana z medianą płac. W Polsce wynosi 2500 na rękę więc posłowie mogą zarabiać 3x tyle.

    Odpowiedz
  • propaganda pisu(2018-04-17 09:38) Zgłoś naruszenie 10

    A jednocześnie zwiększy się dopłaty na utrzymanie biur poselskich ! Haha! Ale jaja!!!!

    Odpowiedz
  • Poseł(2018-04-20 02:15) Zgłoś naruszenie 00

    Na biuro i legendarne kilometrówki jest ponad 14 tys. zł. Redakcjo, poprawcie to, lub doprecyzujcie.

    Odpowiedz