Tupolewizm wodny. Polska po cichu pozbywa się okrętów podwodnych

21 kwietnia 2018, 08:45
Źródło:MAGAZYN DGP
Okręt podwodny - ORP Orzeł

Okręt podwodny - ORP Orzełźródło: Wikimedia Commons

Nasza armia miała kupić co najmniej trzy nowe okręty podwodne. Zamiast tego już wkrótce możemy nie mieć żadnego.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (44)

  • Tadeusz(2018-04-22 22:17) Zgłoś naruszenie 00

    Obroni nas różaniec do granic.

    Odpowiedz
  • Waclaw ADAMSKI(2018-04-22 20:42) Zgłoś naruszenie 01

    DZIWI MNIE BARDZO!!! Dlaczego forsuje się potrzebe posiadania przez Polske OKRETOW PODWODNYCH I DUZYCH INNYCH.Ktorych kupno juz nam oferuja.oczywiscie za grube pieniadze. TO PORONIONY POMYSL. POLSKIE OKRETY PODWODNE NA BALTYKU I duze jednostki rangi NISZCZYCIELE nie maja racji bytu z powodu malego ,ZAMKNIETEGO i wzglednie plytkiego akwenu Baltyku gdzie w dzisiejszych czasach beda bez problemu namierzone i zlikwidowane. Przyklad II wojny swiatowej, NASZE OKRETY zamiast bronic NASZEGO WYBRZEZA I PORTOW ,dla swojego bezpieczenstwa uciekly na Wyspy Brytyjskie i BRONILY INNYCH a my musielismy jeszcze za to placic. Chyba, NASI DECYDENCI MAJA ZAPEDY KOLONIALNE I CIERPIA NA GIGANTOMANIE- to MOZE LOTNISKOWCE???? POLSCE POTRZEBNE SA OKRETY DO OBRONY NASZYCH PORTOW I WYBRZEZY. Male,bardzo szybkie,zwinne OKRETY RAKIETOWE I TORPEDOWE, ktore potrafia znienacka zaatakowac agresora i sa trudne do zlokalizowania i namierzenia i KTORE BEDA SKUTECZNIE BRONILY NAS NA BALTYKU , A NIE INNYCH NA OCEANACH. Jezeli okrety podwodne i nisczyciele beda mialy byc skuteczne na Baltyku , to niech podesla je nam nasi sojusznicy ,ktorzy maja ich pod dostatkiem. Tak jak my to uczynilismy w II Wojnie Sw. Mielismy tego typu kutry od Rosjan po wojnie. Poddaje pod ZDROWOROZSADKOWA ROZWAGE i dyskusje fachowcom,politykom , Ministrowi ,decydentom Sztabu General. i ze Sztabu Mar.Woj . Waclaw ADAMSKI emer.ofic.Mar.Woj.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Waclaw ADAMSKI(2018-04-22 20:42) Zgłoś naruszenie 01

    DZIWI MNIE BARDZO!!! Dlaczego forsuje się potrzebe posiadania przez Polske OKRETOW PODWODNYCH I DUZYCH INNYCH.Ktorych kupno juz nam oferuja.oczywiscie za grube pieniadze. TO PORONIONY POMYSL. POLSKIE OKRETY PODWODNE NA BALTYKU I duze jednostki rangi NISZCZYCIELE nie maja racji bytu z powodu malego ,ZAMKNIETEGO i wzglednie plytkiego akwenu Baltyku gdzie w dzisiejszych czasach beda bez problemu namierzone i zlikwidowane. Przyklad II wojny swiatowej, NASZE OKRETY zamiast bronic NASZEGO WYBRZEZA I PORTOW ,dla swojego bezpieczenstwa uciekly na Wyspy Brytyjskie i BRONILY INNYCH a my musielismy jeszcze za to placic. Chyba, NASI DECYDENCI MAJA ZAPEDY KOLONIALNE I CIERPIA NA GIGANTOMANIE- to MOZE LOTNISKOWCE???? POLSCE POTRZEBNE SA OKRETY DO OBRONY NASZYCH PORTOW I WYBRZEZY. Male,bardzo szybkie,zwinne OKRETY RAKIETOWE I TORPEDOWE, ktore potrafia znienacka zaatakowac agresora i sa trudne do zlokalizowania i namierzenia i KTORE BEDA SKUTECZNIE BRONILY NAS NA BALTYKU , A NIE INNYCH NA OCEANACH. Jezeli okrety podwodne i nisczyciele beda mialy byc skuteczne na Baltyku , to niech podesla je nam nasi sojusznicy ,ktorzy maja ich pod dostatkiem. Tak jak my to uczynilismy w II Wojnie Sw. Mielismy tego typu kutry od Rosjan po wojnie. Poddaje pod ZDROWOROZSADKOWA ROZWAGE i dyskusje fachowcom,politykom , Ministrowi ,decydentom Sztabu General. i ze Sztabu Mar.Woj . Waclaw ADAMSKI emer.ofic.Mar.Woj.

    Odpowiedz
  • Tom(2018-04-22 20:07) Zgłoś naruszenie 11

    Tupolewizm polega na tym, że PiS likwiduje flotę nowoczesnych okrętów podwodnych zakupionych przez PO? Ja pytam gdzie był rząd RP w czasach III PR???? Kradli, wyprzedawali nas ruskim i pozostawili to co widać. A teraz oceniają i uczą innych ...

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-04-22 18:22) Zgłoś naruszenie 00

    Możemy też pomyśleć o kupnie kilka s26t yuan modified-class (stuka za ok. $390 milionów)! Tańsze i wcale nie gorsze niż Niemieckie lub Szweckie!!! A offset będzie na pewno lepszy!!!

    Odpowiedz
  • o(2018-04-22 17:03) Zgłoś naruszenie 01

    a gdzie maja pllllllllllllllllllllllllywac te okrety w stawie pt bałtyk

    Odpowiedz
  • Patriota(2018-04-22 11:53) Zgłoś naruszenie 42

    Pieniądze to nie problem. Jak mawiała premiera Becia, wystarczy przestać kraść i na wszystko znajda sie środki. Pytanie jest kto w polskim rządzie blokuje modernizacje wojska i jaki przyświeca temu cel.

    Odpowiedz
  • Miro(2018-04-22 10:19) Zgłoś naruszenie 21

    Jeżeli nie będzie decyzji o kupnie okrętów podwodnych to nie ma co liczyć na to że zdolności obronne Polski będą skuteczne. Podpisanie kontraktów nawet dzisiaj to dostarczenie nowych jednostek będzie za 7-9 lat .czyli w 2025 - ,2027 roku. Takie są realia.

    Odpowiedz
  • Ooooooo(2018-04-22 09:58) Zgłoś naruszenie 02

    Okręty podwodne na Bałtyku to śmiech na sali.Juz II WŚ to pokazała.A nowoczesne,niemieckie stoją w portach,bo wszystkie niesprawne.

    Odpowiedz
  • Tadek(2018-04-22 08:16) Zgłoś naruszenie 42

    Ale po co Polsce jakieś okręty podwodne? Po co właściwie armia? Przyjaciel Trump nas obroni.

    Odpowiedz
  • pisi rozbrajają Polskę(2018-04-22 01:46) Zgłoś naruszenie 67

    *******

    Odpowiedz
  • Polak(2018-04-21 23:50) Zgłoś naruszenie 00

    A nie mozna by tego sprzedac jakims biedniejszym krajom zamiast to zlomowac lub jakiemus koneserowi a nie tracic pieniadze ... czy wyzlomowanie bedzie bardziej po polsku?!!...

    Odpowiedz
  • Jon(2018-04-21 19:33) Zgłoś naruszenie 1212

    OP mają charakter ofensywny.Czy my chcemy kogoś atakowac?W 1939 mieliśmy kilka nowoczesnych okrętów podwodnych .Tylko po co.Bałtyk to nie Atlantyk.Wystarczy obrona rakietowa wybrzeza.

    Odpowiedz
  • Yellow Submarine(2018-04-21 18:13) Zgłoś naruszenie 1022

    No to może warto przeliczyć ile Grippenów moglibyśmy kupić za jeden okręt podwodny? Grippeny w porównaniu do F-16 to taka lekka kawaleria, łatwiejsze w użytkowaniu i tańsze, nie wymagające rasowych lotnisk. Byłyby dobrym uzupełnieniem. Pamiętajmy że Bitwa pod Grunwaldem rozpoczęły harce lekkiej kawalerii, która wybadała teren. W lotach patrolowych o małym ryzyku byłyby przydatne. Nie łudźmy się na wszystko co byśmy chcieli kupić forsy nie starczy, trzeba wybrać kilka pewniaków, aby móc je spłacić. Szeroki front inwestycyjny to najgorsze co może się przytrafić.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Misio(2018-04-21 17:37) Zgłoś naruszenie 36

    Cos na tym portalu było o państwie z dykty...

    Odpowiedz
  • krzysiu(2018-04-21 17:09) Zgłoś naruszenie 816

    A ja zapytam przewrotnie, po co nam jakiekolwiek OP? Jeszcze może lotniskowiec kupimy na baltyk?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2018-04-21 14:11) Zgłoś naruszenie 920

    Na Bałtyk jedna nowoczesna jednostka wystarczy i jakiś nowoczesny symulator w Gdyni!!!

    Odpowiedz
  • Niestety,(2018-04-21 13:14) Zgłoś naruszenie 5416

    trudno oczekiwać, by moskiewska agentura dbała o uzbrojenie polskiej armii, co widać nie tylko po okretach podwodnych

    Odpowiedz
  • mg(2018-04-21 12:59) Zgłoś naruszenie 3141

    Co oznacza słowo tupolewizm? Czy to samo co dziwnikarz.

    Odpowiedz
  • mg(2018-04-21 12:54) Zgłoś naruszenie 1937