"FT": W nowym budżecie UE pieniądze trafią na Południe kosztem Wschodu

23 kwietnia 2018, 13:33 | Aktualizacja: 23.04.2018, 13:49
Źródło:PAP
Unia Europejska

Unia Europejskaźródło: ShutterStock

W nowym budżecie Unia Europejska planuje przekierować dziesiątki miliardów euro z państw Europy Środkowo-Wschodniej do dotkniętych kryzysem finansowym krajów Europy Południowej, w tym Grecji i Hiszpanii - poinformował w poniedziałek "Financial Times".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (23)

  • nnnn(2018-04-23 14:51) Zgłoś naruszenie 316

    Płyną kolejne pontony z młodymi byczkami dziś kolejne 500 osób.Może cześć z tych funduszy kraje południa EU powinny wydać na uszczelnienie granic.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ono(2018-04-23 18:49) Zgłoś naruszenie 175

    UE coraz bliżej upadku, lewactwo zniszczy wszystko.

    Odpowiedz
  • .(2018-04-23 17:28) Zgłoś naruszenie 1211

    Będzie tak jak pisałem, w przyszłym 7 letnim budżecie będziemy wielkim płatnikiem netto, będziemy utrzymywać Włochy, Grecję, Hiszpanię oraz Portugalię. Za 5 lat POLEXIT.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Robol(2018-04-23 19:18) Zgłoś naruszenie 85

    Jak to było? Brawo PiS

    Odpowiedz
  • .(2018-04-23 17:34) Zgłoś naruszenie 82

    [Polska jest największym beneficjentem obecnego budżetu UE - otrzymała 77 mld euro z 350 mld euro przeznaczonych na politykę spójności. Węgry otrzymały 22 mld euro, a Słowacja - 14 mld euro.] Tylko, że Słowacja to 5,4 mln ludności i przeliczając to na liczebność Polski, byłoby to aż 96 mld.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • bkb2(2018-04-23 16:53) Zgłoś naruszenie 818

    To zapłata za samodzielność Polski wobec Brukseli i Moskwy ....Morawiecki zapowiedział ze opodatkuje wielkopowierzchniowe sklepy.... Ma gość 100% racji i ten podatek powinna odczuć Europa Zachodnia .... Polacy może teraz wreszcie zrozumieją jakimi byli marionetkami dotychczas dla Zachodu.... Nie mamy wyjścia.... Wojna handlowa trwa nadal...Szansą na rozwój gospodarczy Polski pozostaje nadal wschód i potencjał młodego pokolenia z Ukrainy, Gruzji, Armenii, Białorusi i wreszcie Rosji które osiedla się w Polsce....Jedyne co może nas uratować to otwarcie na Świat, Azję i rozwijanie technologii informatycznych i nowych trendów w gospodarce...Ukrainie trzeba pozostawić rolnictwo i nisko przetworzone towary póki nie rozwiną się na tyle aby móc konkurować z Europą Zachodnią i resztą rozwiniętego Świata... Można przy tym tylko westchnąć i porównać zagrożenie jakie dla Polski stanowili Niemcy w 1939 roku i to że w ramach dzisiejszej EU nie mogą prowadzić tak agresywnej polityki wobec nas.... Próbują robić to z Rosją ale coraz gorzej im to wychodzi....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2018-04-23 16:36) Zgłoś naruszenie 69

    "FT": W nowym budżecie UE pieniądze trafią na Południe kosztem Wschodu. To jest niesprawiedliwe!!! Bo biedne kraje Europy Południowej korzystają z pomocy UE od ponad 30. lat (Grecja, Hiszpania, Portugalia)!!!Polska dopiero od 13. lat!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2018-04-23 17:02) Zgłoś naruszenie 37

    No to dobrze, bo i tak wszystkie pieniądze wracają do Niemiec. A tak Grecja i Hiszpania będzie płaciła Niemcom.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 24lata(2018-04-23 22:10) Zgłoś naruszenie 24

    Hiszpania, Grecja kiedy weszli do UE ? Lata 70,80 ? Nic tylko biorą i zbierają pomarańcze. Na nich nie warto marnować pieniędzy. Polska w 30 lat zrobiła więcej niż oni od 1945 roku. To powinny być kraje rolnicze dostarczające tanie pomarańcze.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mm(2018-04-23 22:12) Zgłoś naruszenie 23

    Skad Anglicy wiedza o rozmowach nad nowym budzetem? Raz: sa to ROZMOWY, a nie decyzje. Dwa: Brytyjczycy sa z nich WYKLUCZENI. Trzy: pytanie za 1000zl - kto zganie, po co FT publikuje takie teksty?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Tylko Polski szkoda(2018-04-24 01:21) Zgłoś naruszenie 11

    "W nowym budżecie UE pieniądze trafią na Południe kosztem Wschodu" zgodnie z pisią polityka opracowaną w centrali na Kremlu

    Odpowiedz