Zmniejszenie funduszy spójności dla Polski i Węgier nie będzie łatwe. UE stoi w obliczu burzy [OPINIA]

26 kwietnia 2018, 06:21
Źródło:Bloomberg
Unia Europejska

Unia Europejskaźródło: ShutterStock

Zmniejszenie przez UE funduszy spójności dla Polski i Węgier nie będzie takie łatwe, zaś proces akceptowania nowego budżetu znacznie się wydłuży - pisze w opinii felietonista Bloomberga Leonid Bershidsky.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (44)

  • Jaro(2018-04-26 09:52) Zgłoś naruszenie 21458

    Ta cała sprawa o "wartościach" jest o tyle niebezpieczna, że będzie mogła być wykorzystana przeciwko każdemu krajowi, który w jakiejkolwiek kwestii pójdzie pod prąd. W Czechach taki Babiš radośnie poprze przyznawanie funduszy proporcjonalnie do "unijnych wartości", bo zawsze przeznaczona na Polskę czy Węgry kasa spłynie do Czech, a zaraz potem usłyszy "No, Andrej, to teraz łap się za tych Arabów, których obiecywałeś w kampanii, że za Chiny nie wpuścisz do Czech. Co tak patrzysz, też chcesz dostać jak Kaczyński i Orban? No już, już, otwierać granice. Otworzyliście? Super, ale wiesz co, tak sobie przypomnieliśmy, że masz prokuratorskie zarzuty, a to tak się średnio komponuje z praworządnością, więc hajsu i tak nie otrzymacie, wy autorytarne populisty wy."

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Mareks(2018-04-26 07:16) Zgłoś naruszenie 206112

    Takie same dziadostwo z KE jak sąd i lekarze w Wielkiej Brytanii,skazujący dziecko na śmierć.Tępi decydenci,którym pozwalamy, na arogancję wobec członków społeczeństwa.

    Odpowiedz
  • Maria(2018-04-26 07:24) Zgłoś naruszenie 19829

    Czy to nie jest taka komuna-bis??Oni tez twierdzili,ze tylko ich wartości się liczą,a kto miał inne zdanie,w łeb dostawał.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Robol(2018-04-26 08:41) Zgłoś naruszenie 160200

    Jakiekolwiek pieniądze straci polska będzie to wina tylko i wyłącznie PiSu. To oni negocjują i to oni są odpowiedzialni. Rzyja z podatków Niemców czy Francozow a prowadzą anty niemiecką i anty francuską propagandę. Tak jest gdy się pluje do talerza z którego się je!

    Odpowiedz
  • AndyP(2018-04-26 11:20) Zgłoś naruszenie 15816

    Może być śmiesznie. Łamanie prawa UE to np. nadmierny deficyt, już widzę jak Francja czy Hiszpania mają zmniejszone fundusze. Inne kraje - "budżety Austrii, Francji, Włoch, Belgii, Portugalii i Słowenii znalazły się pod lupą Komisji Europejskiej. Według KE, mogą one "złamać unijne reguły z paktu stabilności i wzrostu"..." Te kraje też nie dostaną fundusz???

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • My do nich z Sercem...Oni z Kamieniem(2018-04-26 09:21) Zgłoś naruszenie 12927

    Pytam ile mld Euro zysku mają Tu ich Firmy.????......To My wykupujemy 3/4 towarów Lidla, Auchana czy Leroy Merlin i setek innych sieci. I w dodatku kupujemy gorszej jakości niż na ich rodzimych rynkach za wyższe ceny. Nas robi UE w wała non-stop. Bilans Zysków był, jest i będzie po Ich stronie...Więc niech nie wciskają Nam kitu. Poza tym 90% Srodków z Funduszy UE ....Wraca z powrotem do UE

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Izre(2018-04-26 10:59) Zgłoś naruszenie 8316

    Danke PO

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • dojna zmiana(2018-04-26 08:37) Zgłoś naruszenie 78119

    CI co się użalają napiszę tak- nie trzeba było głosować na tych co doją i ściemniają ,,,,,,pis oszukał was i mnie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Gość(2018-04-26 12:30) Zgłoś naruszenie 6515

    Widać wyraźnie że mechanizmy w Unii są upolityczniane a ja w takiej UE nie chcę być.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • gonzo(2018-04-26 12:50) Zgłoś naruszenie 5947

    Oczy przecieram ze zdumienia czytając niektóre komentarze. Nikt nas nie zmuszał do wejścia do UE, w przeciwieństwie do narzuconego siłą ustroju komunistycznego. Podobno wstąpiliśmy ze względu na tzw. wartości zachodniej cywilizacji, a teraz się od nich odżegnujemy. Zdecydujcie się wreszcie, albo jesteśmy z Zachodem ze wszystkimi tego konsekwencjami, albo zawracamy na Wschód z jego niewydolną gospodarką, permanentnym brakiem podstawowych towarów i zamordyzmem państwa.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ewiak Ryszard(2018-04-26 07:06) Zgłoś naruszenie 3836

    UE rzeczywiście stoi w obliczu burzy nie będzie to przypadek. Poważnie traktuję proroctwa biblijne, a następne w kolejności zapowiada powrót, występującej w roli "króla północy" - Rosji (Daniela 11:29a). Stanie się to w czasie wyznaczonym przez Boga. Będzie to zapewne spektakularne widowisko, połączone z rozpadem nie tylko UE, lecz także NATO. W podobnie spektakularny sposób Bóg zrealizował wcześniejszą zapowiedź, mówiącą o tym, że jakiś czas po zakończeniu drugiej wojny światowej wojska rosyjskie powrócą do swej ziemi (Daniela 11:28b). Przy okazji Bóg zademonstrował swoją potęgę. Nie zakończyło się na wyjściu z dawnego NRD. Nieprzypadkowo rozpadł się Związek Radziecki i Układ Warszawski. Dzięki temu wojska te opuściły całą Europę. W wyznaczonym czasie powrócą do wielu miejsc, gdzie wcześniej stacjonowały. Wszystkie szczegóły tej wizji, a jest ich wiele, Bóg realizował od czasów starożytnej Persji w sposób spektakularny i w porządku chronologicznym. To nie jest sofistyka. O powrocie Rosji mówię od roku 1998, gdy nic z tego nie kiełkowało.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • bun(2018-04-26 11:15) Zgłoś naruszenie 3625

    A jakie przywileje daje nam bycie w Unii? w 2027 i tak staniemy się płatnikiem netto. Rynek europejski i tak jest otwarty na wszystkie azjatyckie firmy, które mogą u nas sprzedawać co chcą. Unijne prawo nie choni rodzimych producentów. Najepszym przykładem to przetargi na tramwaje w Olsztynie i Warszawie wygrane przez Turków i Koreańczyków. Takiej unii chcemy, by nas Azjaci wykupili i sprowadzili do roli ich taniej siły roboczej?

    Odpowiedz
  • Jasiek(2018-04-26 09:35) Zgłoś naruszenie 3571

    KE razem z panią B kombinuje ja sprowadzić nas spowrotem na kolana. Mam nadzieję, ze nasi dyplomaci łatwo sobie z tym poradzą: OPODATKOWAĆ HIPERY ZATRZYMAĆ PODATKI ZAGRANICZNYCH FIRM WPROWADZIĆ OPŁATY ZA TRANZYT ZMNIEJSZYĆ WPŁATĘ CZŁONKOWSKĄ ZRÓWNAĆ OPŁATY DLA ROLNIKÓW Możliwości jest wiele!

    Odpowiedz
  • Sławek (2018-04-26 10:57) Zgłoś naruszenie 35105

    Mam nadzieję, że Unia przytnie tak, że szowinisci polityczni i mordercy praworządności odejdą w nieslawie. Tylko finansowo można to osiągnąć.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • henry(2018-04-26 08:06) Zgłoś naruszenie 3330

    Nam emerytom UE nie doda ani grosza, musimy liczyć na nasze składki /zwrot z odsetkami/ opłacane w ZUS przez dziesięciolecia. Zatem UE mamy w perdeli. HEJ

    Odpowiedz
  • k89w(2018-04-26 12:30) Zgłoś naruszenie 2348

    przecież to PIS jest przy stole negocjacyjnym, jakakolwiek porażka to będzie ich wina.

    Odpowiedz
  • sid(2018-04-26 12:01) Zgłoś naruszenie 1366

    są kraje bardziej potrzebujące jak polska,polska ma male bezrobocie i duży wzrost PKB

    Odpowiedz
  • Tylko Polski szkoda(2018-04-26 12:53) Zgłoś naruszenie 1264

    Wkrótce Polacy zobaczą ile reżim Kaczyńskiego straci miliardów na swej nieufdolnej zamordystycznej politycety

    Odpowiedz
  • Darek(2018-04-26 12:15) Zgłoś naruszenie 1032

    Powinniśmy połączyć się z Węgrami i Rosją. Nie ma to jak cofnąć 30 lat.

    Odpowiedz
  • Eda(2018-04-26 18:03) Zgłoś naruszenie 310

    Szantaż ekonomiczny w czystej postaci, Peowcy i Kodomici już się cieszą

    Odpowiedz