Tegoroczny portfel zamówień Asseco SEE wynosi 100,5 mln euro, 6% więcej r: rWarszawa, 08.05.2018 (ISBnews) - Tegoroczny portfel zamówień Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE) na poziomie przychodów wynosi 100,5 mln euro (wobec 94,6 mln euro rok wcześniej), a na marży1 jest wyższy r/r o 4% i wynosi 75,4 mln euro, według stanu na 12 kwietnia, poinformował prezes Asseco SEE Piotr Jeleński.

Portfel zamówień na II kwartał wynosi 27,5 mln euro na poziomie przychodów (wobec 27,3 mln euro roku wcześniej), a na marży1 jest stabilny r/r i wynosi 20,4 mln euro (stan na 12 kwietnia br.).

"W ujęciu generalnym nasz portfel jest stabilny r/r, choć warto podkreślić wzrost backlogu w segmencie płatniczym pod marką Payten. Mam wrażenie, że nadgonimy w segmencie bankowym kwestie zakończenia współpracy z Nova KBM nową kontraktacją. Jest potencjał na wzrost backlogu na porównywalnych danych w tym roku" - powiedział Jeleński podczas konferencji prasowej.

Prezes oczekuje, że ten rok będzie dla Asseco SEE wyjątkowo dobry w Chorwacji, szczególnie dzięki Payten. Solidnie ma być także w Słowenii, mimo kwestii Nova KBM. Ponadto według jego słów, jest potencjał w Turcji na nową umowę w segmencie leasingowym. Spółka pracuje również nad kontraktem w Egipcie. Według Jeleńskiego są to potencjalnie spore pozytywne pozycje one off w backlogu.

Prezes Asseco SEE wskazał ponadto, że w tym roku zakończy się proces wydzielania i integracji w Payten. Dodatkowo, szczególnie w II półroczu oczekuje pozytywnych informacji dla backlogu w tym segmencie.

Wśród nowych inicjatyw Jeleński wskazał projekt wakacyjny w segmencie ATM - dynamic currency convertion. Asseco SEE myśli też o nowym biznesie - sieci niezależnych punktów sprzedaży (POS) i zbudowaniu bezpośrednich relacji z merchantami. Jeleński wspomniał o potencjalnym wejściu w processing i obsługę transakcji (choć prezes zaznaczył, że spółka musi tu wypracować przestrzeń współpracy z bankami).

Grupa Asseco SEE prowadzi działalność głównie w następujących pięciu segmentach rynku informatycznego: rozwiązania i usługi dla sektora bankowego; rozwiązania z obszaru uwierzytelniania; dostawa, instalacja i usługi w zakresie bankomatów oraz terminali płatniczych; rozwiązania i usługi dla sektora telekomunikacyjnego oraz usługi integracyjne i dostawa oraz wdrażanie systemów i sprzętu informatycznego; bramka płatności. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)