Niszczący paradoks współczesności: żyjemy zarówno w świecie nadmiaru, jak i niedoboru [OPINIA]

13 maja 2018, 07:00
Źródło:MAGAZYN DGP
Galeria handlowa

Galeria handlowaźródło: ShutterStock

Ogromna większość ludzi na świecie nie ma różnych rzeczy. Prywatnego samolotu. Posiadłości w Mar-a-Lago. Ładnego mieszkania w dobrej dzielnicy. Stałej pracy. Markowych ubrań. Porządnej edukacji. Dostępu do internetu. Wspólnoty. Sensu życia. Domu. Wolności. Sprawczości. Pokoju. Leków na malarię. Kończyn. Jedzenia. Wody. Szans na przetrwanie pierwszych miesięcy po urodzeniu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa

Reklama

Komentarze (7)

 • Batman(2018-05-13 07:26) Zgłoś naruszenie 1610

  I autor jak zawsze autorzy podobnych artykułów milczy na temat tego, że w zróżnicowanym społeczeństwie widok braku wynika z zawiści biednge do bogatego, a nie z realnej potrzeby posiadania... Socjaliści już dawno odkryli jak tą zawiść zniwelować, tzn. budując komunę w której wszyscy mają po równo... niczego.

  Odpowiedz
 • Hi(2018-05-13 11:29) Zgłoś naruszenie 10

  Nadmiar pieniądza powoduje, że robimy (wybieramy zajęcia ) to co chcemy, a nie to co musimy i z pasją. Taka prawda. A jeśli nie to trzeba dołączyć do koczowników w Afryce.

  Odpowiedz
 • Terminator(2018-05-13 16:32) Zgłoś naruszenie 31

  W Polsce żyjemy w świecie nadmiaru!!!Głodować w Polsce nikt nie musi (Mopsy, jadalnie, gratis jedzenie od caritasu itd...)!!!Nikt nie musi być bezdomnym (schroniska dla bezdomnych, mieszkania socjalne itd...)!!! Każdy obywatel może mieć ubezpieczenie zdrowotne!!!To wszystko jest w większości państw nie osiągalne tylko w tych nielicznych bogatych!!!

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze