Rośnie przeciętne wynagrodzenie. GUS podał dane za I kw. 2018 r.

11 maja 2018, 10:05 | Aktualizacja: 11.05.2018, 10:16
Źródło:ISBnews
zabiegani ludzie

zabiegani ludzieźródło: ShutterStock

Przeciętne wynagrodzenie w I kw. 2018 r. wyniosło 4 622,84 zł, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (24)

  • wa(2018-05-12 06:26) Zgłoś naruszenie 50

    Już co najmniej dwa lata czytam o wzroście średniej płacy i cały czas oscyluje ona w granicach 4500. A któregoś razu było to już na poziomie 5000 zł .Bzdury totalne

    Odpowiedz
  • MICHAL(2018-05-12 05:43) Zgłoś naruszenie 671

    INFLACJA!

    Odpowiedz
  • Irek2222(2018-05-11 22:12) Zgłoś naruszenie 125

    Ciekawe ile proporcjonalnie do wzrostu wynagrodzeń wzrośnie 500+, albo inaczej o ile spadła wartość nabywcza 500+, może to już tylko 250+???

    Odpowiedz
  • Dociekliwy(2018-05-11 21:59) Zgłoś naruszenie 41

    W komunikacie tym zabrakło informacji o skali podwyżek cen. Głównie żywności. Według danych GUS można obliczyć, że przeciętne ceny żywności w tym okresie wzrosły o 11,22%! Czyli realna wartość płac zmniejszyła się o 5.02% !!!

    Odpowiedz
  • Skipper(2018-05-11 21:39) Zgłoś naruszenie 20

    Póki nasze wynagrodzenia nie będą na poziomie ok. 70 % niemieckich Tak dług o ludzie będą z Polski emigrować :( tempo podwyżek powinno być dwa razy szybsze abyśmy w 20 lub 30 lat dogonili chodź trochę zachód: / niestety przepaść jeszcze jest ogromna

    Odpowiedz
  • DAn(2018-05-11 20:42) Zgłoś naruszenie 70

    Rośnie i będzie rosło. W arkusikach GUS. Aby ZUS miał więcej do ściągania od nieświadomych tego, że są przedsiębiorcami osób. Korepetycje, nianie, opiekunki. Wystarczy w jednym miesiącu przekroczyć przychód (nie zysk) 1050zł. I gotowe. Prawo przedsiębiorcy obowiązujące od 30.04.2017. A ZUS i US z pewnością przypomną sobie o delikwencie na pół roku przed przedawnieniem zobowiązań.... Gdy ktoś staje się przedsiębiorcą, i ma etat, to musi odprowadzać składkę ubezpieczenia zdrowotnego, która, tak się dziwnie składa, zależna jest od średniej płacy właśnie...

    Odpowiedz
  • Krios(2018-05-11 19:26) Zgłoś naruszenie 111

    Mojego szefa to nie interesuje.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • murarz(2018-05-11 15:11) Zgłoś naruszenie 3512

    Ja zarabiam 2200zł a mój szef 9 tys więc mamy średnio grubo ponad 5 tys.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Gosc(2018-05-11 13:44) Zgłoś naruszenie 272

    Przeciętne wynagrodzenie rośnie, a kto dostał i podnosi się cwaniacy na stolkach co zarabiają po kilkanaście tysięcy miesięcznie i ciągle im mało, normalny obywatel tego nie widzi

    Odpowiedz
  • Auger(2018-05-11 11:29) Zgłoś naruszenie 80

    W Sumi Riko w Zagórzu większość pracowników zarabia brutto 2200-2700. Jest to część globalnego koncernu. Zakład zatrudnia 360 Polaków i 120 Ukraińców

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ANGELA MERKEL(2018-05-11 11:15) Zgłoś naruszenie 1415

    NAIN! NAIN! NAIN! NAIN! Polacy wracajcie na kasy za 2 tys brutto! DONALD, WAS DU MACHEN KK&#WA! ZA CHO CI PLACE!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Traffair(2018-05-11 10:59) Zgłoś naruszenie 24

    Zawsze jest podawany w Brutto, pora to sobie wreszcie wbic do mozgownic po wsze czasy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Traffair(2018-05-11 10:59) Zgłoś naruszenie 173

    Zawsze jest podawany w Brutto, pora to sobie wreszcie wbic do mozgownic po wsze czasy

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Traffair(2018-05-11 10:59) Zgłoś naruszenie 63

    Zawsze jest podawany w Brutto, pora to sobie wreszcie wbic do mozgownic po wsze czasy

    Odpowiedz
  • Skipper(2018-05-11 10:39) Zgłoś naruszenie 152

    Brutto niestety :/

    Odpowiedz
  • Karol(2018-05-11 10:22) Zgłoś naruszenie 93

    Brutto czy netto?

    Odpowiedz