Dać czy nie dać. Jak dużą pomoc dla niepełnosprawnych udźwignie państwo? [OPINIA]

12 maja 2018, 17:30
Źródło:MAGAZYN DGP
Protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmie

Protest rodziców osób niepełnosprawnych w Sejmieźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Czy wsparcie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów to obowiązek państwa bez względu na koszty? A jaką wysokość świadczeń jesteśmy gotowi zaakceptować, by nie rozsadzić budżetu?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa

Reklama

Komentarze (16)

 • KSO(2018-05-13 23:19) Zgłoś naruszenie 20

  Kiedy dziecko jest zdrowe, dorosłe i pomaga finansowo rodzicom to oni nie myślą, żeby podzielić się tym dochodem z resztą społeczeństwa. Oni chcą dzielić się tylko kosztami. Zresztą tak samo jak frankowicze, którzy liczyli na zysk a jak nie wyszło to postanowili podzielić się poniesioną stratą z resztą narodu.

  Odpowiedz
 • who gonna pay(2018-05-13 06:55) Zgłoś naruszenie 520

  Takie postulaty to efekt propagandy sukcesu. W odpowiedzi na informacje o tym jak jest dobrze pojawiły się plany zaciągnięcia zobowiązań długofalowych trwających nawet gdy sytuacja się pogorszy. Żyjemy w demokracji i nie może być tak że ktoś sobie ustali ile ma dostawać i wszyscy mają słuchać, powinno być znalezione źródło zaspokojenia takich roszczeń, czyli grupa społeczna która za to zapłaci, lub wszyscy obywatele w podwyższonych podatkach, a całość powinna być zatwierdzona w referendum. Wielu takim ludziom należy się pomoc, ale z własnych obserwacji widzę, że renty i renciści to zbyt szeroki temat aby wierzyć, że część z nich nie była symulowana lub załatwiana, a nadmierna ilość nieprawdziwych rencistów w sposób naturalny powoduje opór społeczny, co bije właśnie w tych pokrzywdzonych przez los i najbardziej potrzebujących. Ta tematyka wymaga weryfikacji, tylko jest to trudno wykonalne, bo kto miałby to zrobić i czym się kierować, papiery przecież się jak zawsze zgadzają.

  Odpowiedz
 • MM(2018-05-13 06:43) Zgłoś naruszenie 605

  Stany Zjednoczone mają dobrą zasadę "nie dyskutujemy z terrorystami" ... dlaczego mamy zwiększyć nakłady na pomoc dla niepełnosprawnych, a nie np. na szpitale, infrastrukturę drogową, naukę czy tzw. dochód gwarantowany? Bo mamy pomagać? A czy państwo już teraz nie pomaga? Oczywiście, można stwierdzić że za mało - ale czy kiedyś ktoś stwierdzi, że nie za mało, że już więcej nie chce? Czy mamy komuś pomagać bo od nas tego rząda? Czy pomoc nie powinna wynikać z dobrej, a nieprzymuszonej woli? Czy pomoc się należy, czy jest się za nią wdzięcznym?

  Odpowiedz
 • .(2018-05-12 23:42) Zgłoś naruszenie 121

  Reżim Kaczyńskiego jest wściekły bo właśnie zabierają jemu kiełbasę wyborczą. Albo zostanie bez pieniędzy albo ze smrodem. Partie propolskie będą przypominały wypowiedzi Szydło Kaczyńskiego i innych dygnitarzy reżimu przed 2015 rokiem

  Odpowiedz
 • Terminator(2018-05-12 22:03) Zgłoś naruszenie 032

  Polak jest Polakiem i obywatelem!!!Nie gra roli czy zdrowy lub chory!!! Biedny czy bogaty!!! Pomagamy jeden drugiemu bo mamy serce i nasz naród jest śilny!!!Bo tylko tak przetrwamy!!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • pracujacy 250 godz. na miesiąc(2018-05-12 20:04) Zgłoś naruszenie 1826

  Kolejne darmozajdy na utrzymaniu pracujących za średnią i niższa krajową.

  Odpowiedz
 • Tom(2018-05-12 20:01) Zgłoś naruszenie 156163

  Premier ogłosił rekordowe wpływy z VAT po jego uszczelnieniu, wbudżecie jest podobno nadwyżka. To wobec tego w czym problem, aby część tej nadwyżki przeznaczyć na osoby niepełnosprawne? No chyba, że nie było tak kolorowo i rządu prawia propagandę.

  Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
 • Eh(2018-05-12 18:57) Zgłoś naruszenie 11110

  Minimalne płace im nie wystarczają ?? Dobrze, że w ogóle coś dostają , bo 100 lat temu nic by nie dostali. Nie może tak być, że zarządają 1 mln zł ,bo to biedni ludzie, od tego powinna być opieka socjalna, która sprawdzi jaki mają dom, jak wypsarzony i na co idą pieniądze. Jeśli sami by zarobili to nikt by nie sprawdzał . Większość ludzi od 30 lat nie była na wakacjach, a oni chcą na wczasy ?? Może jachtu zarządają ?

  Odpowiedz
 • Marian(2018-05-12 18:15) Zgłoś naruszenie 1166

  Niestety jest też sporo kombinatorów wśród osób mających grupę inwalidzką. Niektóre matki robią grupę dziecku tylko po to aby mieć dodatkowe benefity. Niestety odbija się to na niepełnosprawnych którzy mają rzeczywiście wadę, dla nich nie starcza środków i nie mają tyle siły w łokciach aby się przepychać z kombinatorami.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze