Marvipol ma przedwstępną umowę nabycia ok. 0,17 ha pod mieszkania w WarszawieWarszawa, 18.05.2018 (ISBnews) - Marvipol Development zawarł z niepowiązaną z grupą kapitałową spółką przedwstępną umowę nabycia nieruchomości gruntowej w Warszawie, w dzielnicy Bielany, o powierzchni ok. 0,17 ha, podała spółka. Nabycie nieruchomości nastąpi po uprzednim uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy dla inwestycji mieszkaniowej.

"Cena, za jaką emitent nabędzie nieruchomość, będzie uzależniona od liczby metrów kwadratowych powierzchni mieszkań jakie będą mogły zostać na nieruchomości wybudowane, co zostanie określone w toku uzyskiwania wymaganych decyzji administracyjnych" – czytamy w komunikacie.

Termin na zawarcie umowy przyrzeczonej nabycia nieruchomości został ustalony najpóźniej do końca listopada 2018 roku.

"Jednocześnie zawarcie umowy przyrzeczonej wymaga wystąpienia wskazanych w umowie przedwstępnej okoliczności formalno–prawnych, obejmujących w szczególności uzyskanie ostatecznej decyzji o ustaleniu dla nieruchomości warunków zabudowy, umożliwiających realizację zamierzenia inwestycyjnego polegającego na budowie budynku mieszkalnego wielorodzinnego" – czytamy dalej.

Umowa zawiera też postanowienie o prawie Marvipolu do jednostronnego odstąpienia od umowy w przypadku, gdyby przeprowadzone badanie sytuacji prawnej nieruchomości okazało się w ocenie spółki negatywne.

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

(ISBnews)