Jakie są skutki zakazu handlu w niedziele? Może się powtórzyć porażka z Węgier

24 maja 2018, 08:06 | Aktualizacja: 24.05.2018, 10:09
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Jak nowe prawo wpłynęło na branżę handlową

Jak nowe prawo wpłynęło na branżę handlowąźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zakaz handlu w siódmym dniu tygodnia zmniejszył wartość sprzedaży detalicznej. Trudno ocenić jak bardzo, bo wiele czynników utrudnia analizę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (43)

  • brajanek(2018-05-31 12:08) Zgłoś naruszenie 00

    dobrze że temat opłaty emisyjnej wciąż się rozwija, dzięki temu w najbliższym czasie w końcu odetchniemy czystym powietrzem !

    Odpowiedz
  • Kaska(2018-05-31 10:40) Zgłoś naruszenie 00

    podobno lotos ma poniesc koszty oplaty emisyjnej. na ludziach ma sie to nie odbic.

    Odpowiedz
  • plus(2018-05-31 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    chcecie miec czyste powietrze, bez smogu to sie cieszcie ze paliwo drozeje przez trumpa i arabow co sie na nim odgrywaja

    Odpowiedz
  • Killex(2018-05-30 17:17) Zgłoś naruszenie 00

    Gdy rząd chce ograniczać wolnośc gospodarczą to zawsze się tak kończy, cierpią ci bez wielkich wpływów i pieniędzy – drobni polscy przedsiębiorcy

    Odpowiedz
  • Edgar(2018-05-30 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    Wiele się teraz gada w konteście żabki i jej usług pocztowych o omijaniu ustawy, karaniu itp. A może by tak wreszcie dobrać się do źródła problemu czyli do tego pasztetu prawnego który zmusza przedsiębiorców do kombinowania, wymyślania i zmieniania nazw, do tej nieszczęsnej ustawy przygotowej przez sejm i solidarność

    Odpowiedz
  • Gosia(2018-05-30 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawa która miała pomóc małym sklepom im szkodzi, no cóż Polska po prostu

    Odpowiedz
  • QQ(2018-05-29 05:39) Zgłoś naruszenie 00

    prognozy średnich cen ropy na najblizszy czas przez to ze usa zerwalo porozumienie nuklearne z iranem są niestety teraz wyzsze niż miesiac temu.

    Odpowiedz
  • ozi(2018-05-28 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    wzrost cen paliw jest tez przez to ze Trump zadecydowal o wyjściu USA z porozumienia nuklearnego z Iranem wiec przez jakis czas ceny paliw beda rosly. nic sie nie da zrobic.

    Odpowiedz
  • Batek(2018-05-28 04:12) Zgłoś naruszenie 00

    te podwyzki cen paliw sa glownie przez ryzyko konfliktu w Zatoce perskiej.

    Odpowiedz
  • men(2018-05-27 17:40) Zgłoś naruszenie 00

    Chrońmy środowisko a przy tym nasze zdrowie! Auta elektryczne to przyszłość!

    Odpowiedz
  • cda(2018-05-26 04:00) Zgłoś naruszenie 00

    Inwestycje inwestycjami, ale zdrowie człowieka musi być stawiane zawsze na pierwszym miejscu !

    Odpowiedz
  • ?(2018-05-25 18:06) Zgłoś naruszenie 20

    Mam ogródek co mi tam handel.

    Odpowiedz
  • Umnia(2018-05-25 05:42) Zgłoś naruszenie 33

    Ale oglupili narod ze normale jest aby w niedziele modlic sie do mamona w Galerie handlowej

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kTn(2018-05-25 02:54) Zgłoś naruszenie 83

    Skoro ludzie mniej wydają, to znaczy że więcej oszczędzają i bogacą się, nie kupując niepotrzebnych im towarów. To chyba chcieliście napisać, ale wam nie za to zapłacili.

    Odpowiedz
  • PK(2018-05-24 20:22) Zgłoś naruszenie 86

    Na temat straszenia przed negatywnymi skutkami zakazu handlu w niedziele, zastanawiałem się, czy to nie podpada pod "efekt zbitej szyby". Przecież konsumenci i tak jak nie wydadzą tej kasy w niedzielę, to wydadzą ją w innym dniu. Może nawet na co innego, ale to powoduje przeniesienie miejsc pracy. A jak konsumenci nie wydadzą kasy, to zaoszczędzą. A to chyba też dobrze?

    Odpowiedz
  • ehhh(2018-05-24 19:12) Zgłoś naruszenie 416

    dobra dobra, nie straszcie, ludzie chcą coś mieć z zycia, może to ograniczy imigrację do Polski przez obcych

    Odpowiedz
  • sd(2018-05-24 15:12) Zgłoś naruszenie 1411

    okupacja gospodarcza polski czas wrescie z tym skonczyc

    Odpowiedz
  • NY.(2018-05-24 14:25) Zgłoś naruszenie 79

    demokracja....ha ha ha

    Odpowiedz
  • Dr.Tux(2018-05-24 13:20) Zgłoś naruszenie 722

    Przecież O TO CHODZI Morawieckiemu! Zmniejszyć konsumpcję, zwiększyć oszczędności (PPK!) i KRAJOWE inwestycje, - JEST TO KOPIA STRATEGII AZJATYCKICH TYGRYSÓW np Korei Pd. Proste

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wdzięczny Władzy(2018-05-24 12:31) Zgłoś naruszenie 4363

    Dzieki pisowi wreszcie czlowiek ma czas na refleksje. Choc jeden dzien w tygodniu. Od kilku lat biegam i jezdze na rowerze wokol mojego miasta i tak o ile jeszcze w zeszlym roku nie moglem spotkac tam zywej duszy tak teraz dzieki zakazowi handlu nie ma sciezki zeby kogos nie spotkac. Spaceruja cale rodziny, jezdza rowerami. Dzieki tej ustawie ludzie powracaja do zycia, budza sie z letargu. Dziękujemy!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz