Włochy wiszą na włosku

29 maja 2018, 20:12 | Aktualizacja: 30.05.2018, 10:24
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Rentowność włoskich obligacji 2-letnich

Rentowność włoskich obligacji 2-letnichźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Kryzys polityczny w Italii zaczyna się przeradzać w kryzys ekonomiczny. Istnieje obawa, że rozleje się na całą Europę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (36)

  • Jac00(2018-06-04 21:56) Zgłoś naruszenie 00

    to ze podniosly sie ceny paliw to nie znaczy ze nie spadna. moim zdaniem to chwilowy kryzys. byleby nie pojawily sie znowu jakies czynniki podnoszace ryzyko.

    Odpowiedz
  • Jubel1(2018-06-04 21:30) Zgłoś naruszenie 00

    rozpada sie przemysl naftowy w wenezueli no i nam sie dostaje podwyzkami cen paliw

    Odpowiedz
  • a co tam z turbo-prezesem bez trybu(2018-05-30 14:43) Zgłoś naruszenie 10

    ???

    Odpowiedz
  • Każdemu Polakowi ukradli 2300zl(2018-05-30 14:40) Zgłoś naruszenie 10

    Miliardy Euro przeznaczone dla Polski teraz na wskutek kremlowsko-piso+ działalnośći zostana przekazane na utrzymanie uchodźców w krajach płd Europy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Maciej(2018-05-30 14:09) Zgłoś naruszenie 50

    Może i Włochy wisza na włosku, ale Unia trzyma ich mocno za jaja.

    Odpowiedz
  • Faryzeusz(2018-05-30 12:17) Zgłoś naruszenie 162

    Gdy wybrancy narodu klaszczą i powtarzają "Euro, Euro, UE, regulacje, integracje i Anglea Merkel" - to jest to zgodne z zasadami Demokracji i Unii Europejskiej. Jesli Wybrańcy narodu nie chcą klaszczec i powtarzać utartej formuły "Euro, Euro, UE, regulacje, integracje i Anglea Merkel" - oznacza to Ksenofobie, Autorytaryzm i zagrożenie Faszyzmem!

    Odpowiedz
  • Passenger(2018-05-30 10:16) Zgłoś naruszenie 394

    Lewicowe rządy w Hiszpanii i we Włoszech doprowadziły do bankructwa, a jak wyborcy chcą zmienić wadze, to Bruksela(Berlin) się nie zgadza, bo jeszcze Włosi wyszliby na prosta i ze strefy Euro ;) To jest chyba ta sławna Europejska Solidarność :D

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Help(2018-05-30 10:14) Zgłoś naruszenie 22

    Jeśli barierą dla budowania mostów ma być Unia, to trzeba z niej wystąpić albo przynajmniej zawiesić członkostwo.

    Odpowiedz
  • Maria(2018-05-30 09:15) Zgłoś naruszenie 303

    Kryzys w Italii.Lewactwo przegrało a teraz mieszają..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • porucznik Bertorelli(2018-05-30 07:28) Zgłoś naruszenie 815

    Jeżeli Strefa Euro skurczy się do Niemiec, Francji, państw bałtyckich i Beneluxu oraz Słowacji i Słowenii oraz Finlandii to może właśnie wówczas będzie sens wejść do strefy Euro. Pytanie, czy po wyjściu ze strefy państw południa Europy i ogłoszenia niewypłacalności inwestorzy będą inwestowali w Euro? Na pewno rządy już nie mają pieniędzy na ratowanie tych państw. Albo straty pokryją inwestorzy, albo posiadacze oszczędności na kontach bankowych - w tym drugim przypadku może się okazać, że ciułacze przestaną ufać bankom i nie będą lokować nadwyżek na lokatach. Sama Unia promowała przepadek oszczędności klientów banków w przypadku problemów banku, ale tu mamy do czynienia z długiem państwa, a nie banków, więc może zabiorą oszczęności Włochom w bankach innych państwach? Dobrze, że nie przyjęliśmy Euro, choć w razie zawirowań i tak złotówce się oberwie, ale wówczas i tak będzie królował Dolar, a dołowało będzie Euro. Może oszczędzać w Dolarach i Yuanach?

    Odpowiedz
  • Kama(2018-05-30 06:08) Zgłoś naruszenie 427

    ..a w Polsce nie ma demokracji bo lewaki koryta tracą...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Lestek(2018-05-30 00:17) Zgłoś naruszenie 887

    Turbopopulizm- panowie macie mentalność folwarczną. Inaczej się nie da tego zjawiska uległości politpoolitycznej wytłumaczyć. No, ale czego żądać od gazety, w której udziały ma soros...

    Odpowiedz
  • Robol(2018-05-30 00:09) Zgłoś naruszenie 541

    Niech włochy popatrzą co się dzieie w Polsce. Gospodarka zdrowa a pln w dół o 20% do USD w ciągu 1 miesiąca! Ciekawe ile Włochów by chciało by pracodawca płacił im w lirach! I ciekawe ile by zarabiali, 100€ miesięcznie? Niech włochy patrzą na Argentynę, Turcje lub Venezuele. Tam euro nie ma!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ewiak Ryszard(2018-05-29 22:37) Zgłoś naruszenie 940

    Jak widać, UE zaczyna się sypać i nie jest to przypadek. Biblia w pierwszej kolejności zapowiada powrót, występującej w roli "króla północy" - Rosji (Daniela 11:29a). To natomiast oznacza rozpad nie tylko strefy euro, lecz także UE i NATO. Wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci do sojuszu militarnego z Rosją. W podobnie spektakularny sposób Bóg zrealizował wcześniejszą zapowiedź, mówiącą o tym, że jakiś czas po zakończeniu drugiej wojny światowej wojska rosyjskie powrócą do swej ziemi (Daniela 11:28b). Nie skończyło się na wyjściu z dawnego NRD. Nieprzypadkowo rozpadł się Związek Radziecki i Układ Warszawski. Dzięki temu wojska te opuściły całą Europę. Czy nam się to podoba, czy nie, w wyznaczonym przez Boga czasie powrócą do wielu krajów, gdzie wcześniej stacjonowały.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Adams(2018-05-29 22:25) Zgłoś naruszenie 8022

    Głupotą było wejście państw do strefy euro, które żyją głównie z turystyki i eksportu. Dla nich lepiej byłoby silną walutę dostawać. Np. Włochy, Grecja. Nie rozumieli, że niepotrzebne im silne euro i na tym stracili.

    Odpowiedz
  • Admin.(2018-05-29 20:58) Zgłoś naruszenie 12021

    Teraz widać na przykładzie Włoch jak funkcjonuje demokracja w Unii ! A chcą nas uczyć demokracji psia mać . Demikracja ale w stylu, ala Angela Merkel.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-05-29 20:47) Zgłoś naruszenie 6736

    I to wszystko przez egoizm Niemiec i ich szajs Euro!!!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • KBKB(2018-05-29 20:39) Zgłoś naruszenie 12518

    Włosi chcą wyjść ze strefy euro. Gdyby wyszli Włosi to są następne kraje w kolejce. Komu służy strefa euro ? Służy głównie Niemcom,i Francji. natomiast inne kraje mają, same problemy. Gdyby wyszli Włosi to szlag by trafił strefę euro, a być moze nawet całą UE ? Dlatego Bruksela (Berlin i Paryż) naciskają na prezydenta Mattarelę, by nowy premier nowego rządu Włoch, był przyjazny Brukseli i strefie euro, co jest niemozliwe, bo Włosi mają dość strefy euro, dość UE i tego całego bałaganu w UE. Włosi moim zdaniem, będą ,przyczyna powolnego rozpadu Unii.Zresztą inne kraje też mają dośćUE,np Czesi ! Włosi to przecież bankrut finansowy. Do tego doprowadziły lewicowe rządy które sprawowały władze przez lata.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Polak(2018-05-29 20:38) Zgłoś naruszenie 983

    "Turbopopulistycznej"? Co dalej? Populizm nadświetlny?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz