Wróbel: Trafne diagnozy Kaczyńskiego [OPINIA]

9 czerwca 2018, 12:01 | Aktualizacja: 09.06.2018, 13:28
Źródło:MAGAZYN DGP
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyńskiźródło: ShutterStock

Tytuł z pierwszej strony „Gazety Wyborczej” bardzo pobudził moją ciekawość. Ach, „Taśmy Kaczyńskiego”… Człowiek ma prawo się spodziewać zdarzeń, jak z „Ucha Prezesa” co najmniej (Kaczyński do Rydzyka: „No to ile chcesz?”, a ten pyta: „A ile masz?”). W istocie chodziło o to, że 24 lata temu Jarosław Kaczyński realistycznie i cynicznie oceniał partnerów politycznych. Toż to ciekawostka, co najwyżej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa

Reklama

Komentarze (7)

  • Fafarafa(2018-06-09 14:30) Zgłoś naruszenie 06

    Myślałem ,że będzie o Rodeo i kolanach.

    Odpowiedz
  • Newsroom(2018-06-09 15:52) Zgłoś naruszenie 4837

    Jasiu twoje artykuły, przypominają mi intelektualne wynurzenia posła Misiłły czy Rysia Petru ! To z braku wiedzy czy po prostu ze wściekłosci i bezradności ?? Tak po prostu, byle tylko dokopać Kaczyńskiemu i PiS ??

    Odpowiedz
  • Antybolszewik(2018-06-09 23:45) Zgłoś naruszenie 313

    Jan Wróbel żąda silnego państwa które by nim, zagubionym człowieczkiem, zarządzało. Dobrze było w PRLu prawda? Niestety rozczaruję - Po wejściu do EU nie da się już zbudować w Polsce autorytaryzmu. Na nic modły do imperatora Kaczyńskiego.

    Odpowiedz
  • o.Tadeusz(2018-06-10 12:47) Zgłoś naruszenie 315

    Narodowy socjalizm kaczora wykazuje osobliwy klerykalizm dla zyskania moheru rydzyka. Kaczynski jest sprawnym politykiem choc odrazajacym, pelnym nienawisci czlowiekiem.

    Odpowiedz
  • czystówki(2018-06-10 13:20) Zgłoś naruszenie 111

    Co tam Kaczyński. Ja nawet dziś mam rację. Bo uważa że: - należy stawiać tamę rozpełzaniu się fortun budowanych na układach, - należy wierzyć w państwo sprawne a nie państwo ograniczone - należy walczyć słowem, myślą i uczynkiem z drobną i zorganizowaną przestępczością, należy potrząsnąć sądami i prokuraturą. Z tym potrząsaniem mam tylko problem: w GW był artykuł o tym, że Lech Kaczyński potrząsnął prokuraturą i skazano niewinnego człowieka... Red. Wróbel twierdzi że J. Kaczyński jest cyniczny tak jak wszyscy politycy. Ale to Jarosław Kaczyński sfingował tzw. aferę gruntową, by pozbyć się Leppera. Samoobrona była wtedy koalicjantem(!) PiS. Żaden polski polityk nie wykorzystywał służb, by pozbyć się swego koalicjanta i przejąć jego elektorat. A SKOKi to przykład fortuny zbudowanej na układach. W latach 2005-2007 PiS bronił rękoma i nogami SKOKi przed KNF, by nie musiały wpłacać składek do BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny) Chcieliśmy dobrze a wyszli Lech i Jarosław Kaczyńscy - tak skończyłby się rządy Kaczyńskich w latach 90. Lech dziś nie żyje. Podobno znał się lepiej od pilotów gdzie i w jakich warunkach można lądować...

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2018-06-10 15:22) Zgłoś naruszenie 123

    Bez wątpienia Kaczyński jest najwybitniejszym polskim politykiem !!! A Gazeta Wyborcza coraz bardziej schodzi na psy....

    Odpowiedz
  • Toro(2018-06-14 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem dlaczego autor uważa, że obecnie Kaczyński źle ocenia sytuację i postępuje błędnie? Może Pan redaktor myli się tak samo jak niegdyś towarzysze mędrcy z Gazety Wyborczej? Jeśli odwrócić oczy od publicystyki lewackich opinii i rozejrzeć się wokół siebie to można zauważyć jak teoretyczna marionetkowa republika bananowa III Pi-aR zamieniana jest w suwerenne obywatelskie państwo. Chyba, że zależy nam na tym aby nie widzieć rzeczy takich jakimi są - wtedy pozostają opinie.

    Odpowiedz