Fiskus chce zmian w leasingu

13 czerwca 2018, 20:00
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
auta

autaźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Chris Ratcliffe

Potwierdziły się nasze doniesienia, że rat leasingowych od samochodu osobowego nie będzie już można zaliczać do kosztów podatkowych w całości, ale do limitu 150 tys. zł. Ministerstwo Finansów opublikowało wczoraj komunikat w tej sprawie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (35)

  • kibic(2018-06-13 20:14) Zgłoś naruszenie 1028

    Co za dziadostwo! Straci nie tylko leasingobiorca ale i inni też! policzcie jak może spaść sprzedaż aut w tym aut z najwyższej półki cenowej. A w cenie auta są olbrzymie podatki, takie jak akcyza, które windują ceny aut. Stracą dealerzy no mówiąc o tym że drogie auta żłopią paliwo strasznie. A paliwo to w 53% podatki. jak zwykle jedna strona jest ślepa na jedno oko. A samochody w leasingu to never ending story w tym kraju, działają jak płachta na byka, tylko nikt nikt chce policzyć ile na tym zyskuje i państwo i sprzedawcy. Jak się leasing aut załamie to i cała branża leasingu zanotuje duże straty.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • wa(2018-06-13 21:06) Zgłoś naruszenie 129

    Myślę że to ruskie siedzą w tych naszych urzędach.

    Odpowiedz
  • x(2018-06-13 23:02) Zgłoś naruszenie 5313

    bardzo dobra decyzja rzadu. Chcesz miec drogie auto to sobie je kup jak kazdy inny obywatel. W PL jak w jakims bantustanie - kazdy biznesmen musi miec Porsche albo Audi Q7..... oczywiscie za poldarmo - wliczone w koszty.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • hhh(2018-06-13 23:06) Zgłoś naruszenie 305

    Dobrze że moja kuzynka lekarka zdążyła wziąć w leasing Volvo za 250 tys zł. Taki niezbędnik do pracy w koszty podatkowe.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • keh(2018-06-13 23:07) Zgłoś naruszenie 127

    Szykuje się protest lekarzy. Przecież nie będą jeździć złomami za 150 tys zł.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kakao(2018-06-14 06:37) Zgłoś naruszenie 355

    Uu nie bedzie sportowych aut z kratka za 200k, no i jak lekarz bedzie jezdzil autem za 150k. To oczywiscie przesmiewki ale kazdy wie, ze tego typu koszty celowo robilo sie zeby unikac podatkow. Kolejna forma uszczelnienia i tyle.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • LL(2018-06-14 09:43) Zgłoś naruszenie 11

    to jest nic kup mieszkanie na spolke, dostaniesz VAT 23% z powrotem, doprowadz spolke do upadku i przejmij majatek spolki bez odkupu majatku jak w normalnym kraju to jest przekret !

    Odpowiedz
  • LL(2018-06-14 09:43) Zgłoś naruszenie 31

    to jest nic kup mieszkanie na spolke, dostaniesz VAT 23% z powrotem, doprowadz spolke do upadku i przejmij majatek spolki bez odkupu majatku jak w normalnym kraju to jest przekret !

    Odpowiedz
  • Przedsiębiorca(2018-06-14 09:47) Zgłoś naruszenie 1517

    Jest smutne, czytając powyższe komentarze, że w Polsce osoby zamożne i bogate są przez większość społeczeństwa oceniane negatywnie. W bogatych krajach bogaci ludzie są szanowani i podziwiania, a "za drosc" jest zdrowa i motywująca, a nie jak u nas - chorobliwa.Ale tam się wie, co oznacza kapitał i inwestycje (także w samochody).

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • zeflik(2018-06-14 10:44) Zgłoś naruszenie 32

    I dobrze. Nie będę kupował auta i koszt z bani. Juz i tak wkurzały mnie te wszystkie oc ac itp. że o cenie paliwa nie wspomnę. Kończy mi sie leasing, to sprzedam grata. Korona mi z głowy nie spadnie jak będę jeździł dostawczakiem, a rząd niech sam sobie zbiera na + coś tam i swoje premie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • baca(2018-06-14 16:56) Zgłoś naruszenie 612

    @Przedsiębiorca Nie o to chodzi kolego. Możesz mi wytłumaczyć dlaczego osoba prowadząca firmę i kupująca auto za 200 tys. odlicza od niego VAT, i wrzuca w koszta płacąc niższy podatek dochodowy a Kowalski pracujący na etacie kupujący ten sam samochód płaci całe 200 tys za niego czyli o ok. 40% drożej? Rozumiem maszyny, budynki, samochody ciężarowe, nawet osobówki dla handlowców (najczęściej tańsze samochody). Ale np. Q7, X6 za 300 tys?? Widzisz tutaj różnicę w traktowaniu?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • jestem za(2018-06-21 06:07) Zgłoś naruszenie 00

    dobrze że temat opłaty emisyjnej wciąż się rozwija, dzięki temu w najbliższym czasie w końcu odetchniemy czystym powietrzem !

    Odpowiedz
  • ItalionoM(2018-06-21 06:08) Zgłoś naruszenie 00

    Nie rozumiem, dlaczego środowisko jest tak pomijane pod wszystkimi względami, chrońmy środowisko i uaktywnijmy opłatę emisyjną!

    Odpowiedz
  • dobry(2018-06-21 06:09) Zgłoś naruszenie 00

    Zawsze gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, jednak to my nim nie jesteśmy tylko eksporterzy

    Odpowiedz