Trump grozi UE nałożeniem 20-proc. ceł na samochody

22 czerwca 2018, 16:55 | Aktualizacja: 22.06.2018, 18:53
Źródło:PAP
Donald Trump

Donald Trumpźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Andrew Harrer

Prezydent USA Donald Trump zagroził w piątek nałożeniem na importowane z Unii Europejskiej samochody 20-proc. cła - wynika z wpisu Trumpa na Twitterze.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (27)

  • oskarm(2018-06-24 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    chcecie miec czyste powietrze, bez smogu to sie cieszcie ze paliwo drozeje przez trumpa i arabow co sie na nim odgrywaja

    Odpowiedz
  • dobry(2018-06-24 15:12) Zgłoś naruszenie 00

    prognozy średnich cen ropy na najblizszy czas przez to ze usa zerwalo porozumienie nuklearne z iranem są niestety teraz wyzsze niż miesiac temu.

    Odpowiedz
  • Wojciech K(2018-06-24 15:11) Zgłoś naruszenie 00

    te podwyzki cen paliw sa glownie przez ryzyko konfliktu w Zatoce perskiej.

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-06-24 13:18) Zgłoś naruszenie 01

    Nie dziwi mnie! Detroit jest na kolanach!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nj(2018-06-23 10:47) Zgłoś naruszenie 323

    Do Niemców obnizcie znacznie ceny waszych samochodów i nie będziecie potrzebowali sprzedawać w USA a jeśli jakiś Amerykaniec będzie chciał merola czy bmw to zawsze zapłaci proste

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Subedej(2018-06-23 09:26) Zgłoś naruszenie 12

    Może chodzi o cła na wszystkie samochody transportowane z UE drogą morską?

    Odpowiedz
  • Korol(2018-06-22 23:42) Zgłoś naruszenie 1016

    USA powinny nalozyc cla na niemieckie samochody. Niemcy sa piratami i barbazyncami gospodarczymi na calym swiecie. Tak samo jak Chiny.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Ewiak Ryszard(2018-06-22 21:44) Zgłoś naruszenie 317

    Osobiście nie jestem zaskoczony takim obrotem spraw. Poważnie traktuję Biblię i jej proroctwa, a następne w kolejności zapowiada powrót, występującej w roli "króla północy" - Rosji (Daniela 11:29a). To w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci do sojuszu militarnego z Rosją. W podobnie spektakularny sposób Bóg zrealizował wcześniejszy szczegół tej wizji, mówiący o powrocie wojsk rosyjskich do swej ziemi (Daniela 11:28b). Nie zakończyło się na opuszczeniu dawnego NRD. Nieprzypadkowo rozpadł się Związek Radziecki i Układ Warszawski. Dzięki temu wojska rosyjskie opuściły całą Europę. W wyznaczonym przez Boga czasie powrócą tam, gdzie wcześniej stacjonowały. Jak widać, Niebo już zaczęło realizację tego szczegółu starożytnego planu.

    Odpowiedz
  • Blackbull (2018-06-22 21:06) Zgłoś naruszenie 2037

    To może wprowadźmy „cło” na główny produkt USA - dolara - i przestańmy używać tej pustej waluty w handlu - dogadanie się z chinami, Japonią i krajami arabskimi - Donald od razu byłby cichszy i spokojniejszy

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • tom-ch(2018-06-22 19:28) Zgłoś naruszenie 1627

    Co Polska bedzie z tego miala?????? Mam nadzieje ze fabryki mercedesa i BMW w USA zostana przeniesione do Polski bo . Teraz najgorzej produkowac w USA bo ich nikt na swiecie poza nami nie lubi i beda panstwa przez glupote USA sie garnac do Chin. "WIELKA SILA" amerykanskiej gospodarki ogniskuje sie w tym ze fabryka BMW w Spartamburgu USA jest najwiekszym eksporterem samochodow z USA w swiat. Smieszne jest to ze USA zawsze wszystkich pouczalo w sprawie otwartej gospodarki, a teraz .....Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Hegemon teraz bedzie podpuszczal Wietnam przeciw Chinom. Zal wietnamcow.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dziwne(2018-06-22 19:08) Zgłoś naruszenie 713

    Przecież wszystkie duże SUV niemieckie są produkowane w fabrykach w USA.Np.wszystkie BMW serii X ,Audi duze modele serii Q .to najpopularniejsze modele tam.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • obserwator(2018-06-22 17:12) Zgłoś naruszenie 787

    NA marginesie. Chiny do tej pory utrzymują wysokie cła na produkty z Europy. Swój rynek mają bardzo hermetyczny, bez wolnego dostępu. Do Europy natomiast mogą sprzedawać praktycznie bez przeszkód. I nikt ich nie krytykuje. Dlaczego zatem krytykowany jest Trump, który domaga się takiego samego traktowania dla USA?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • napadamy na dyliżanse(2018-06-22 17:07) Zgłoś naruszenie 411

    Może ktoś podpowie : "co Polska będzie z tego miała?"

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz