Dlaczego Turcja spada w gospodarczą otchłań

16 lipca 2018, 15:09 | Aktualizacja: 16.07.2018, 15:12
Źródło:PAP
Turcja

Turcjaźródło: ShutterStock

Rekordowo słaba waluta i szalejąca inflacja obrazują fatalny stan tureckiej gospodarki. Dziś potwierdza to także obniżenie ratingu głębiej do poziomu śmieciowego. Co gorsze, z dostępnych danych wynika, że sytuacja ekonomiczna nad Bosforem jeszcze się pogorszy - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (18)

  • ciekawe podobienstwa(2018-07-17 13:15) Zgłoś naruszenie 50

    Turcja i Polska sa krajami wyznaniowymi ze wszystkimi tego konsekwencjami. Nasz komiczny firerek jest bardzo podobny do Erdogana ze swa patologiczna zadza wladzy. Tylko ze jarek jest tchorzliwy, rzadzi z tylnego siedzenia i jest gospodarczym analfabeta polegajac na lunatyku Morawieckim.

    Odpowiedz
  • Azja(2018-07-17 10:12) Zgłoś naruszenie 27

    Turcja jeszcze będzie silna, podobnie jak Polska, kiedy przestanie płaszczyć się przed pajacem, który zdradzi nas przy byle okazji.

    Odpowiedz
  • Nowoczesny(2018-07-17 07:19) Zgłoś naruszenie 59

    W tym artykule jest duzo lewackiego fałszu.

    Odpowiedz
  • Jaj(2018-07-17 06:54) Zgłoś naruszenie 135

    Erdogan zniszczył to co Turcja budowała przez kilkadziesiąt lat czyli zufanie do kraju regularnie postępowego. W demokracji jest też tak, że jeśli spora część obywateli cię nienawidzi ( nie nielubi) to musisz oddejść, bo nie jesteś władcą ,a reprezentantem. NIE JESTEŚ TAM DLA WŁADZY ,A DLA INTERESÓW KRAJU.NIENAWIDZĄ CIĘ ODEJDŹ I DAJ SZANSĘ INNYM CHARAKTEROM.JA TU WIDZĘ TYLKO CHĘĆ WŁADZY NIEOGRANICZONEJ.i

    Odpowiedz
  • Heh(2018-07-17 06:53) Zgłoś naruszenie 208

    Erdogan zniszczył to co Turcja budowała przez kilkadziesiąt lat czyli zufanie do kraju regularnie postępowego. W demokracji jest też tak, że jeśli spora część obywateli cię nienawidzi ( nie nielubi) to musisz oddejść, bo nie jesteś władcą ,a reprezentantem. NIE JESTEŚ TAM DLA WŁADZY ,A DLA INTERESÓW KRAJU.NIENAWIDZĄ CIĘ ODEJDŹ I DAJ SZANSĘ INNYM CHARAKTEROM.JA TU WIDZĘ TYLKO CHĘĆ WŁADZY NIEOGRANICZONEJ.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • rekik(2018-07-17 00:09) Zgłoś naruszenie 1711

    W 1933 roku suweren też zdecydował ... ależ ten suweren był zachwycony przez 6 lat świetnie się czuł w i już pupie dyktatora nawet zaczął się świetnie urządzać ..... --- ale jak to w pupie dyktatora bywa pojawiła kupa - na którą nikt przecież z suwerenów nie głosował !!!! a fe co za nietakt ! .... a jednak przyszła i wybiła 6 mln ... suwerenów na śmierć ... trochę ich kosztowało to doświadczenie .... Turcy już są w pupie .... pytanie kiedy pojawi się dyktatorska kupa ... nie chcę żebyśmy my wylądowali w czyjejś dyktatorskiej pupie ... więc ludzie obudźcie się totalitaryzm u nas już naprawdę jest blisko ...

    Odpowiedz
  • Wyborca PiS(2018-07-16 21:24) Zgłoś naruszenie 308

    Surewen zdecydował, wiec musi mieć racje. Lewakom z MWF nic do tego.

    Odpowiedz
  • Kolo(2018-07-16 19:21) Zgłoś naruszenie 1713

    Do pana Rafsona , nie dobrze bo te hordy z tego ciemnogrodu jadą do Europy ,Niemiec i Polski . A my ich żywimy przez popyt na kebaby i towary tureckie na rynkach, tani szajs ale jednak kupowany przez bezmyślna ludność tubylczą.

    Odpowiedz
  • Janek01(2018-07-16 18:34) Zgłoś naruszenie 33

    7.4 vs 5.1

    Odpowiedz
  • ayna(2018-07-16 18:30) Zgłoś naruszenie 925

    Waluta słaba ale w Turcji nie ma kretyńskich skierowań do lekarzy i nie ma kolejek do lekarzy. Emeryci mają leki bezpłatne. W Polsce lek na nadciśnienie Inhibace 112.5 /5mg kosztuje 60zł, w Turcji taki lek można kupić w aptece za 15zł. Tam zarabia producent, hurtownia i apteka. A w Polsce kto zarabia, że lek kosztuje 60zł. Leki mają nadrukowane na blistrach daty tygodnia u nas tego niema. W Turcji z pensji wypłacanych przez państwo nikt nie ma prawa potrącić ani grosika.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-07-16 17:56) Zgłoś naruszenie 712

    ...a co tylko FED i ECB mogą QE uskuteczniać?...widać i Turcy to potrafią...

    Odpowiedz
  • tom-ch(2018-07-16 16:14) Zgłoś naruszenie 926

    Ciekawe,,, jakas agencja nie pytana, nie proszona wystawia opinie i zachowuje sie jak Pan na Wlosciach. Zasadniczo dlugi powinny panstwa miec li tylko na wojne i powazne kleski zywiolowe, a,,,,,,,,,,,,,,,,,, "tak krawiec kraje jak mu materii staje". ZERO dlugow

    Odpowiedz
  • Rafson(2018-07-16 15:48) Zgłoś naruszenie 5729

    No i dobrze. Tak się kończy popychanie kraju ku religijnej ciemnocie w XXI wieku.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz