Buchanan: bezprecedensowe ataki politycznych elit na Trumpa. Tak źle nie było od Eisenhowera

21 lipca 2018, 12:00
Źródło:PAP

Patrick Buchanan, były polityk i znany konserwatywny publicysta, w komentarzu opublikowanym w piątek broni postępowania prezydenta USA Donalda Trumpa podczas szczytu w Helsinkach przed - jego zadaniem - "bezprecedensowymi atakami politycznych elit".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

 • gonzo(2018-07-21 12:27) Zgłoś naruszenie 241

  Wszystko to ma sporo sensu, ale skąd gwarancje, że odpuszczenie rosjanom nie zostanie przez nich wykorzystane jak zwykle do narzucenia hegemonii sąsiadom bliższym i dalszym? Coś o tym w Europie wiemy.

  Odpowiedz
 • bkb2(2018-07-21 13:40) Zgłoś naruszenie 3642

  Dzisiaj ludzie nawołujący do budowy Międzymorza mogą być pożyteczni albo szkodliwi dla Polski... Nasza pozycja i siła jako kraju nadal zależy bardzo mocno od innych a społeczeństwo polskie nie jest gotowe aby wydawać 5% PKB na armię jak jest zmuszona robić Ukraina...Nasz kraj porusza się nadal we mgle i po omacku nie wiedząc kto ma zostać sprzymierzeńcem w dzisiejszym Świecie. W mojej opinii nie mamy już wyjścia i wszystko musimy postawić na jedną kartę czyli zabezpieczać się militarnie przed dzisiejszą Rosją .... Polska musi mieć stabilność polityczną która jak widać na "załączonym obrazku" daje także efekty ekonomiczne i gospodarcze ....Aby nasz kraj miał szansę decydować o swojej przyszłości, PIS musi rządzić co najmniej 3 kadencje...Polska nie ma wyjścia i musi założyć że NATO i EU się kiedyś rozpadną choć ich istnienie dzisiaj jest Polską Racją Stanu...Budowa Międzymorza musi przebiegać na salonach bez rozgłosu ,antagonizowania Niemiec i Rosji i w sposób bardzo systematyczny i stanowczy.... Na podejmowanie jakiś drastycznych kroków musimy jeszcze poczekać na wykrystalizowanie się hegemona światowego do jakiego pretendują Chiny... Polska przede wszystkim powinna przy pomocy swojej Polonii i za pomocą swojego wywiadu czy obecności na rynkach zagranicznych monitorować cały czas stan gospodarki USA aby w momencie jej słabnięcia przybrać pozycje asertywną wobec Rosji i budować relacje z Chinami. Dzisiaj gospodarka europejska wymaga coraz większego balansowania... Brexit może nie nastąpić lub będzie bardzo gwałtowny z wprowadzeniem stawek celnych i przeniesieniem części biznesu na kontynent.... Żyjemy znowu w ciekawych czasach i Polska powinna sama stworzyć model współpracy naszego regionu z Azją , Europą Zachodnią Japonią i USA. Obecny rząd podejmuje wiele inicjatyw gospodarczych jak wejście GPW na rynek oparty o blockchain. To jest jedna z jaskółek i wraz z CPK Mierzeją Wiślaną Pesą, Ursusem Autosanem, Doliną Lotniczą, szybkimi kolejami może dać Polsce nowe siły do skoku cywilizacyjnego i gospodarczego...

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • Tymek(2018-07-21 14:03) Zgłoś naruszenie 339

  Trump wierzy bardziej Putinowi niż własnym służbom. Co tu jeszcze można komentować? Co to za autorytet ten Buchan? Doradca Nixona? Tak mu doradzał aż Nixon musiał odejść z urzędu po licznych skandalach. Z Trumpem będzie tak samo ( w wersji optymistycznej) albo gorzej ( jak z Kennedym)

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • LL(2018-07-22 01:12) Zgłoś naruszenie 70

  gdzie 2 sie bije 3 korzysta pytanie kto bedzie wygranym a kto przegranym po latach Trumpa za sterami USA :(, EU stanie na nogi ? Polska zrozumie na kim moze polegac ? Chiny i Rosja poszerza swoje swoje wplywy ?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • uSa(2018-07-22 12:03) Zgłoś naruszenie 90

  Buchanan sie osmiesza tak jak sie osmieszal w swoim programie wyborczym czy w niedzielnych programach TV - Meet the press przed laty. Facet sie madrowal na temat Europy i Europy Wschodniej robiac podstawowe bledy dotyczace jej historii. Facet ktory jest totalnym przegranym i liczy ze przymierze z Trampem podniesie jego pozycje. Sprzymiezanie sie z kanciarzem, cwaniaczkiem o inteligencji i slownictwie 6-cio latka tylko ujmuje Buchanenowi a nie dodaje ale Buchanen za stary by to zrozumiec.

  Odpowiedz
 • Nj(2018-07-22 17:27) Zgłoś naruszenie 20

  Trampolina nieobliczalny

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze