Biomasa zastąpi węgiel?

25 lipca 2018, 06:00
Źródło:wysokienapiecie
kopalnia, górnik, górnictwo

kopalnia, górnik, górnictwoźródło: ShutterStock

Elektrownie o połowę zmniejszyły zakupy biomasy, jej ceny znacznie spadły. Korzystają na tym lokalne ciepłownie przestawiające się na odnawialne źródła energii z powodów ekologicznych i ze względu na przepisy.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • c U(2018-07-25 22:55) Zgłoś naruszenie 01

    W Niemczech takich ciepłowni w małych ośrodkach jest wiele. Na placu zalegaja stare korzenie drzew, palety, meble, gałęzie, i wszystko co da sie spalić a nie jest chemią.do jesieni się suszy a zimą pali. zamiast na wysypisko albo na kompost trafia tutaj. Nie emituje to zanieczyszczeń jak węgiel, a pozostałość to mała garść popiołu która często nadaje się jako nawóz chociażby do lasu.

    Odpowiedz
  • beobachter(2018-07-25 09:58) Zgłoś naruszenie 11

    Boże , a TY nie grzmisz ?! Jaka jest różnica poza ideologiczną między spalaniem węgla i biomasy. Z tego co wiem węgiel to dawne drzewa a wierzba to chyba też drzewo. Spalając węgiel i biomasę wytwarzamy tyle samo CO2 a i ilość siarki ( z białka ) jest taka sama więc tyle samo SO2. Węgiel pewnie daje wyższą temperaturę spalania niż wieżba czy słoma więc może powstaje troche mniej tlenków azotu ale różnica jest chyba małoznacząca.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze