Paradoksy polskiego rynku pracy. Łatwiej ściągnąć imigrantów z Nepalu, niż zaktywizować bezrobotnych z Szydłowca

24 lipca 2018, 06:30 | Aktualizacja: 24.07.2018, 08:54
Źródło:Inne
Szydłowiec. Fot. Flickr/penny_7b

Szydłowiec. Fot. Flickr/penny_7bźródło: Flickr.com

Polska jest jednym z krajów najsilniej przyciągających obcokrajowców do pracy. To bardzo dobrze, ale paradoks polega na tym, że nie przyciąga do niej … Polaków. Łatwiej jest przyjmować imigrantów, niż aktywizować własnych obywateli.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (57)

  • Badzmy powazni(2018-07-24 10:04) Zgłoś naruszenie 14319

    Ha,ha,ha....artykul napisany na zlecenie p.i.s.owskich oszolomow,rzadzacych tym krajem[mam nadzieje,ze juz niedlugo].Wytlumaczenie tej sytuacji jest banalnie proste.Bezrobotny[i normalnie myslacy] Polak mieszkajacy w srodku Europy, wie na czym polega NORMALNE zycie,wiec za smieszne grosieta pracowac nie bedzie,natomiast przybysz ze Wschodu,mieszkal wczesniej w namiocie,itp,wiec przyjazd tutaj to dla niego rzeczywista poprawa warunkow bytowych.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Rollo(2018-07-24 09:46) Zgłoś naruszenie 15019

    Oszolom to napisal- podniesienia kosztow administracji? Obnizenia podatkow i zwolnienia polowy urzednikow i polowy poslow, stworzenie wolnosci gospodarczej-takie artykuly mnie dobijaja po prostu.....

    Odpowiedz
  • pp(2018-07-24 09:44) Zgłoś naruszenie 18920

    Moim skromnym zdaniem polityka podchodząca pod zdradę narodową - wyrzucić 3 czy 4 mln Polaków za granicę (b. często po studiach, które kosztuję) , a na ich miejsce sprowadzić tanią siłę roboczą, żeby utrzymać najniższe w Europie płace. Dla osłody - ochłap w postaci 500+. Patole na tym wychodzą do przodu, uczciwie pracujący są karani za pracę. Aha, jeszcze kwota wolna od podatku - dla Gowina 30 tysięcy, dla swołoczy 3 tysiące.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aco(2018-07-24 09:23) Zgłoś naruszenie 11817

    Bezmyślna jest polityka rządów RP, która 3 miliony Polaków wywaliła na emigrację a w to miejsce sprowadza 3 miliony niedouczonych ludzi ludzi z Azji o niskich kwalifikacjach. Jedynym racjonalnym wyjaśnieniem tego że imigranci mogą pracować za niższe pieniądze niż Polacy.

    Odpowiedz
  • E(2018-07-24 08:50) Zgłoś naruszenie 11123

    E, Zbuchu, patrz... Ten spod 5-tki znowu idzie z tą swoją teczką na 8 godzin, zawzięty jest. Ja to bym tak nie dał rady, i on tam jeszcze nic nie robi tylko pracuje. I tak dzień w dzień... I po co to, co mu to daje? Jak się zawezmę i pójdę do MOPS-u to w dwie godziny będę miał wszystko czego mi trzeba. Na Zuźkę i Hankę wezmę niedługo dodatkowe 600, w tym tygodniu wpadnie 1000, wejdź jeszcze do Halinki po jednego "Komandosa", później ja kupię.

    Odpowiedz
  • gajowymarucha(2018-07-24 08:17) Zgłoś naruszenie 11638

    Kłamstwo powtórzone 1000 razy, staje się prawdą.

    Odpowiedz
  • M5an(2018-07-24 08:02) Zgłoś naruszenie 16717

    "Prowadzone są też prace nad zmianą zasad polityki migracyjnej, w tym także mające na celu zachęcenie obcokrajowców do pozostawania w Polsce na dłużej, a nawet na stałe. To odpowiedź na rosnące kłopoty polskich pracodawców z pozyskiwaniem kadr, godna pochwały i kontynuacji," nie, osiedlanie obcych nie jest godne pchwaly i kontynuacji. To zdrada narodowa. Kogo obchodzą pracodawcy i to że PKB wzrośnie o 0,2 lepiej, skoro ceną jest brak wlasnego kraju. Przecież to nie ma końca, skonczy się jak na zachodzie-rozwalką i przygotowaniem do wojny domowej. Co to za pomysły w ogóle, zastepowac populacje wlasna-obcą?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • IMHO(2018-07-24 07:31) Zgłoś naruszenie 10228

    Ceny i koszty utrzymania wyższe niż w Niemczech, a zarobki takie, że zasiłek jest wyższy. Ludzie ze wschodu jadą w nadziei, że udanie im się przedostać dalej na zachód.

    Odpowiedz
  • aaa(2018-07-24 07:15) Zgłoś naruszenie 11426

    sprowadzając imigrantów zaniżamy wynagrodzenia w kraju, przez co bezrobotnym Polakom nie opłaca się pracować, gdyż koszt utrzymania rodzin w Polsce i Nepalu, jest jakby troszkę inny. To rabunkowa polityka

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • BB(2018-07-24 07:10) Zgłoś naruszenie 13523

    Zabrać im socjal to odrazu chętniej pójdą do pracy... A tak, takiemu dużo nie trzeba: rano kupi sobie pół litra (lub więcej) za kasę od państwa (czyli z podatków innych, co od rana pracują) i przeleży cały dzień, zależnie od pogody na ławeczce czy kanapie w domu.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz