„Proces włączenia wydzielonej części DBP, po uzyskanej zgodzie KNF, wszedł w decydującą fazę. Trwają zaawansowane prace nad migracją, którą przeprowadzimy równocześnie z włączeniem prawnym, po raz pierwszy na polskim rynku" - powiedział Gajewski na spotkaniu z dziennikarzami.

Jak wskazał, migracja z DBP odbędzie się w ciągu jednego weekendu, a proces ma być „bezbolesny" dla klientów. BZ WBK zmigruje ok. 380 tys. klientów DBP.

Według jego słów, rozwiązania modelu private banking DBP będą stanowiły istotną część nowej oferty instytucji.

W ub. tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wydała decyzję zezwalającej na podział Deutsche Bank Polska (DBP) przez wydzielenie części majątku DBP do Banku Zachodniego WBK (BZ WBK) w zamian za akcje BZ WBK emitowane dla Deutsche Bank AG. Decyzja KNF stanowi warunek niezbędny do przeprowadzenia transakcji nabycia wydzielonej części DBP.

Reklama

W połowie grudnia ub. roku BZ WBK poinformował, że podpisał z Deutsche Bank AG umowę transakcyjną zakładającą nabycie wydzielonej części Deutsche Bank Polska S.A. (DBP) w skład, której wchodzi bankowość detaliczna, private banking, business banking (MŚP), a także 100% akcji w DB Securities. Wstępna cena za wydzielony biznes DBP wynosi 1 289 799 000 zł, podał wtedy BZ WBK. Nabycie wydzielonej części Deutsche Bank Polska w tym akcji DB Securities nastąpi w wyniku podziału Deutsche Bank Polska.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Głównym akcjonariuszem BZ WBK jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.

Banki wyciągnęły wnioski z GetBacku