"FT": Na placach budowy w Londynie pracują tysiące niewolników. Wielu jest z Polski

27 lipca 2018, 13:31 | Aktualizacja: 27.07.2018, 14:11
Źródło:PAP
praca pracownik budowa

praca pracownik budowaźródło: ShutterStock

Brytyjski dziennik "Financial Times" opisał problem handlu ludźmi i pracy przymusowej wśród osób zatrudnionych w budownictwie w Wielkiej Brytanii. Według badań nawet co trzecia osoba zatrudniona w tej branży w Londynie została kiedyś zmuszona do pracy za darmo.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • richat(2018-07-27 16:55) Zgłoś naruszenie 216

  A w Polsce miliony niewolników zasuwa za zwrot kosztów , a nie wynagrodzenie .

  Odpowiedz
 • Heh(2018-07-27 15:56) Zgłoś naruszenie 82

  Ja bym się cieszył gdybymi tak zrobili ,bo wycisnąłbym z pracodawcy wszystko.Ktoś kto ma legalne obywatelstwo UE może żądać nawet odszkodiwania 5 letniej pensji minimalnej, bo przecież wszystkie papiery ma w porządku i nie musi się ukrywać przed sądem i może to robić z Polski ,a na bilety aby stawić się w sądzie może prosić urząd UE.

  Odpowiedz
 • dm(2018-07-28 19:10) Zgłoś naruszenie 41

  Myślę ze polscy robotnicy powinni przeplynąć morze i złgosić sie do szwedów jako 16 letnie dziewczynki.

  Odpowiedz
 • aaa(2018-07-28 09:47) Zgłoś naruszenie 40

  Nie tylko w Londynie , to samo jest w Holandii , kilka lat temu znaleziona polaka wycieńczonego w Hiszpanii , obozy pracy we Włoszech też były i do tej pory nie wiadomo ile osób zaginęło na półwyspie apenińskim . Wszak od wieków kraje te czerpały zyski z niewolnictwa , więc są zobowiązane do przyjmowania przybyszów ze swych kolonii.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Jan88(2018-07-28 06:33) Zgłoś naruszenie 30

  A ja pamiętam przypadek nigeryjskiego lekarza , który przywiózł ze sobą do UK regularnego niewolnika nad którym ów medyk wraz z małżonką regularnie przez 15 lat znęcali się, nie dawali jeść, bili za brak posłuszeństwa, z domu nie wypuszczali ect. Ex- niewolnik wydostał się z tego domu tylko dzięki nieuwadze swego Panstwa. Po fakcie on i jego małżonka przeprosili bardzo serdecznie swego ex- niewolnika za doznane krzywdy. Swoją drogą to mnie dziwi bowiem rzeczną normalną jest , że anglicy specjalnie wynajmują nadzorców wywodzących się z danej grupy etnicznej aby wykorzystać znajomość natury danej nacii a przez to wymusić zachowania , pracę ponad siły, porzadane przez kierownictwo vide polka rodzaca dziecko w latrynie magazynu SD --- ciekawe kto był jej Supervisiorem??

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze