Polacy mogliby mieć o 3 tys. zł rocznie wyższą emeryturę

7 sierpnia 2018, 16:43 | Aktualizacja: 08.08.2018, 09:49
Źródło:Cinkciarz.pl
emeryt

emerytźródło: ShutterStock

Polska ma najwyższy w całej Unii Europejskiej odsetek emerytów na specjalnych prawach. Ich utrzymanie kosztuje ok. 50 mld zł rocznie, a to 2,6 proc. PKB. Gdyby ograniczyć wydatki na emerytury specjalne do 1 proc. PKB, czyli zrównać je z unijnymi standardami, każdy emeryt czy rencista w Polsce mógłby dostawać rocznie o 3 tys. zł więcej.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (34)

  • asdf(2018-08-07 18:08) Zgłoś naruszenie 15210

    Uprzywilejowane grupy obywateli to komunistyczny spadek którego nikt nie ruszy bo straci poparcie. Mamy część obywateli dojonych na potęgę i nie chodzi mi o to że partia która wygrywa wybory obsadza swoimi spółki skarbu państwa - to są grosze. Chodzi o przywileje czyli dziesiątki miliardów złotych o ile nie setki które płyną od dojonych do uprzywilejowanych. Ktoś komuś długo lizał odbyt i teraz dwie lewe ręce pobiera hajs za nic nie robienie i przytakiwanie miejscowemu kacykowi byle by tylko utrzymać gębę w podatkach ludzi pracy. Taka polska solidarność w krzywym zwierciadle.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Krzyś(2018-08-08 07:59) Zgłoś naruszenie 7918

    Dlaczego Polski górnik jest tak schorowany że musi przechodzić na emeryturę po 20 latach pracy ale jest na tyle zdrowy by móc wyjechać do Czech i dorabiać do emerytury w Czeskieich kopalniach?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wypasioona svinia(2018-08-07 18:40) Zgłoś naruszenie 724

    Szukam dojścia do koryta.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • G(2018-08-08 10:15) Zgłoś naruszenie 5137

    Emerytury byłyby jeszcze większe, gdybyże PiS nie dawał kościołowi 15mld zł.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ziobra(2018-08-08 02:43) Zgłoś naruszenie 4411

    nie wiem czy wy, czy unia czy niemcy czy sporzadzajacy dla KE raport zapomnial o najwiekszych beneficjentahc przywilejow emerytalnych pochlaniajacych gigantyczne srodki, to jest niemal cala budzetowka ktora czesto doi reszte ludzi z kasy nieprawdopodobnie, sumarycznie panstwo okrada na wielka skale i wielka kase cala reszte nie majaca przywilejow a zmuszona placic cos co jest podatkiem a nie skladka na cokolwiek, i to najwiekszym w EU podatkiem z najmniejszym rowniez w EU "zwrotem" tego podatku w postaci wyblaganej (ewentualnie) emerytury po 35 latach pracy (czyli obecni pracujacy w wiekszosci jej nie dostana bo nie da sie obecnie miec pracy calyc zas). straszne zlodziejstwo bandytyzm i mafia panstwowa.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • MacTob(2018-08-08 10:42) Zgłoś naruszenie 413

    Gdyby każdy pracujący i odprowadzający składki emerytalne, skierował tę pieniądze do Banku zamiast ZUS , miałby zagwarantowaną po 35 latach pracy emeryturę w wysokości około 3,5 tyś złotych wypłacaną co miesiąc, dziedziczoną jak każde oszczędności. Łatwe do policzenia. Na pohybel ZUS i systemowi!

    Odpowiedz
  • Rr(2018-08-07 19:55) Zgłoś naruszenie 353

    Najlepsze, że tego relikty, PiS nie potrafi ukrucić

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • As(2018-08-07 21:41) Zgłoś naruszenie 273

    Bez przywilejami i spec ustaw itp każdy by był równy wobec prawa. Politycy by nie zarobili od grup interesów kasy... Więc nigdy tak nie będzie...

    Odpowiedz
  • Ja(2018-08-08 08:49) Zgłoś naruszenie 241

    Żeby emeryci którzy solidnie pracowali po 30lat cz40 mają niskie emerytury niż Ci co pracowali po kilkanaście lat nie mówię o tych ludziach co zachorowali ale o nierobach.Dać więcej emerytom i Oni więcej wydadzą w sklepach na żywność i koło będzie się kręcić.A jak widzę emeryci biedni chodzą po marketach i co się da wyjadają np winogrona brudne i potem chorują.Dać emerytom biedniejszym kwotę wolną od podatku wyższą była obiecana .Ale tylko obiecana.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2018-08-08 12:26) Zgłoś naruszenie 1530

    Po 17 latach służby w policji mam 4200 zł emerytury dorabiam sobie a teraz leżę na leżaczku na plaży e Grecji a wy nie skomleć tylko do roboty ma moja emke ps. Mam 38 lat zycia jahaha

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • logoncjusz(2018-08-08 13:25) Zgłoś naruszenie 123

    ja mam lepsze spostrzeżenie: Polacy mieliby o 10 tys. wyższe emerytury, gdyby nie wydawali forsy na rząd i armię. Plus parę zetów z tego, co się płaci za wypociny jak ten artykuł, gdyby ta forsa szła na konta emerytalne zamiast na konta "dziennikarzy".

    Odpowiedz
  • tylko myślę...(2018-08-08 15:48) Zgłoś naruszenie 103

    No i co z tego? Platforma próbowała ukrócić przywileje i jak skończyła? PiS jeżeli nie chciał tego kontynuować, to przynajmniej mógłby wstrzymać się od rozdawnictwa. Jaki to będzie lament i obrzucanie kalumniami, jakiejś partii w przyszłości, która będzie musiała się z tym zmierzyć. Ciekawe co wtedy powiedzą dzisiaj głosujący na PiS? Sprzedaliście naszą przyszłość za 500 srebrników.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • GUMA(2018-08-08 11:48) Zgłoś naruszenie 310

    PROSZĘ NIE OBRAŻAĆ STARSZYCH OSÓB CZŁOWIEK FIZYCZNIE JEST W STANIE PRZEMYK 150 LAT JEŻELI BĘDZIE ŻYŁ ZGODNIE Z NATURĄ PRZECZYTAĆ MICHAŁA TOMBAKA CHOCIAŻ. STARSZE OSOBY TO NAJBARDZIEJ INTELIGENTNY NARÓD☻

    Odpowiedz
  • Seb(2018-08-08 22:54) Zgłoś naruszenie 30

    Co za palanty piszą bzdury w Unii Europejskiej wszystkie kraje d opłacają do rolnictwa tak jak i emerytur drugie przywilejowanch jest bardzo dużo sędziowie, prokuratorzy wojsko policja i wiele innych co idą na emerytury mający po czterdzieści kilka lat, miliardy idą na utrzymywanie kleru, żaden z tych darmozjadow nie płacił nigdy składek i pobierają emerytury

    Odpowiedz
  • Marek(2018-08-09 13:45) Zgłoś naruszenie 30

    polski rzad walczy z podwyzkami paliw, ale amerykanie winduja je na potege! w koncu to oni zarabiaja na lupkach!

    Odpowiedz
  • On(2018-08-09 08:43) Zgłoś naruszenie 30

    Zabrac mumdurowym sedziom prokuratorom przywileja i pod ZUS a nie ZER i bedzie ok to nie roby a maja najwyzsze emerytury.

    Odpowiedz
  • Emeryt(2018-08-09 06:14) Zgłoś naruszenie 20

    Mam 1200 emerytury komornik.zabiera co zostaje mi ołówkiem 800 zł zapłacę opłaty to zostaje mi tak mało ze nie wiem co mam z tym zrobić proszę mi powiedzieć jak mam żyć

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ano(2018-08-08 08:46) Zgłoś naruszenie 216

    O wiele lepiej przeznaczyć te 30 mld zł na stworzenie nowych miejsc pracy. W Polsce stworzenie jednego miejsca pracy kosztuje 150 tys. zł. A zatem dzięki tym zaoszczędzonym miliardom w Polsce co roku powstawało by 200tys. nowych miejsc pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pirat(2018-08-09 14:02) Zgłoś naruszenie 10

    Mogłem się tego spodziewać po Trumpie, po jego decyzji wysokie ceny zostaną z nami na dłużej.

    Odpowiedz