American dream po polsku. Oto wyniki kontroli warunków pracy w Amazonie

8 sierpnia 2018, 20:03 | Aktualizacja: 09.08.2018, 09:14
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Centrum logistycznych Amazon w Poznaniu fot.: Bartek Sadowski/Bloomberg

Centrum logistycznych Amazon w Poznaniu fot.: Bartek Sadowski/Bloombergźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Przymus pracy na stojąco, problemy z wodą dla spragnionych, praca ponad miarę – to wszystko w polskim Amazonie. Dotarliśmy do wyników kontroli PIP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (76)

  • Caius(2018-09-30 20:08) Zgłoś naruszenie 00

    Arbeit macht frei! Jaki syf! W życiu przez ten obóz koncentracyjny niczego nie kupię, choćby to była kosmiczna okazja. Wlascicielowi tego g. życzę dobrego samopoczucia.

    Odpowiedz
  • Radek(2018-08-19 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Wygląda na to, że państwowe instytucje jak Państwowa Inspekcja Pracy absolutnie zawodzą.

    Odpowiedz
  • Piotr R(2018-08-13 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    A nasz "kochany" premier M. jeździ do USA i namawia na tworzenie kolejnych obozów pracy przymusowej przez amazona.

    Odpowiedz
  • qazw(2018-08-13 12:54) Zgłoś naruszenie 00

    zastanawia mnie dlaczego taka firma nie wprowadziła robotyzacji przewozu paczek. Takie systemy są i działają. A przeciążanie ludzi normami, to traktowanie gorzej niż niewolników. Dlaczego? Bo dobry pan dba o niewolnika, żeby był zdrowy i pożywiony, wtedy jest bardziej lojalny i wydajny. Nie opłaca się zniszczyć niewolnika i kupować następnego. To jest dziwne, że tak duże firmy nadal tego nie rozumieją. Ale no nic, jak zarządza tym bezwzględny facet, to i cała struktura najwyraźniej taka może być bezwzględna dla ludzi.

    Odpowiedz
  • Js(2018-08-10 14:19) Zgłoś naruszenie 00

    Identycznie jest w za granicą u tego pracodawcy. Jest zrobiony nawet dokument o tym. Także wyniki inspekcji nie powinny dziwić.

    Odpowiedz
  • Dark(2018-08-10 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    Pracowałem w Amazon w lutym byłem na l4 do dziś nie dostałem za zwolnienie lekarskie i niewiem co mam robić.

    Odpowiedz
  • KapitanSz(2018-08-09 23:02) Zgłoś naruszenie 00

    Co to za dziennikarski żart? Serio zaczynanie zdania od tego że rozmówczyni to samotna matka? Co ma to do prędkości przezucania paczek? Drugi rozmówca to 70 letni emeryt, mysle że na kasie w biedrze też by narzekal. Kolejna,15-20km na piechotę to jak jej stopy krwawiły to chyba w życiu na dłuższym spacerze nie była. Serio mamy rynek pracownika i ktoś mi próbuje wmówić że ludzie pracują po 2-3 lata w warunkach kołchozu zamiast przejsc do konkurencji za płotem? Jednak coś ich tam trzyma i zakładam że w dużej mierze zarobki.

    Odpowiedz
  • 12w(2018-08-09 21:41) Zgłoś naruszenie 00

    Doczekaliśmy się polish dream. Patologiczne czasy zrobiły swoje. Byle by zainwestował może być nawet największy zwyrodnialec....

    Odpowiedz
  • Internauta(2018-08-09 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tylko sie zastanawiam co bedzie dalej po tym i podobnych tego typu artykułach wielki szum i cisza nastanie ....

    Odpowiedz
  • Gość.2(2018-08-09 18:33) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem, świetna firma co by zrzucić zbędne kilogramy, nie trzeba wydawać na różne dziwne wynalazki, mój znajomy w Centrum Swadzim w 3 miesiące zrzucił prawie 10 kg, zszedł z 100 na 90 przy wzroście 182 cm. ... opadły kopary co? ... chce jeszcze utrzymać tę pracę kolejne 3 miesiące, będzie mial wtedy ok. 80 kg a więc perfekt!

    Odpowiedz
  • Antey(2018-08-09 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    Brzmi jak miejsce, gdzie do nauki zawodu można by skierować całą Pocztę Polską. W sumie większość administracji również. O, i PKP. PS: Kraj przez 30 lat nie dorobił sie własnego Amazona, a teraz marudzi...

    Odpowiedz
  • Powers Hapgood(2018-08-09 18:16) Zgłoś naruszenie 00

    Toż taką pracę u niejakiego imć Hundebaucha opisywał Marek Hłasko w "Palcie ryż każdego dnia" tyle że działo się to w innym kraju, gdzie panuje wolność. A co do związków zawodowych to problematykę poruszał Kurt Vonnegut w "Jailbird" co na polski przetłumaczono jako "Recydywista"

    Odpowiedz
  • Kapitalizm+(2018-08-09 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    Pozwólmy kapitalizmowi działać! Nie zatruwajmy wszystkiego komunizmem! Jeżeli komuś się nie podoba praca, warunki, czy zarobki - dlaczego nie pójdzie gdzie indziej? Bezrobocie jest na rekordowo niskim poziomie, więc po co siedzieć w Amazonie? Gdy jankesom zacznie brakować ludzi do pracy to i zarobki wzrosną i warunki pracy się poprawią. To jest takie proste, że aż przez Polaków-socjalistów Marksistów-Leninistów nie do pojęcia.

    Odpowiedz
  • Mały Polska(2018-08-09 14:30) Zgłoś naruszenie 10

    Witamy ja pracowałem w Amazonie we Wrocławiu cztery razy znam i wiem co tam się dzieje to czeba zobaczyć i przeżyć z chęciom opowiedział bym o tym nawet przede kamerą zadarmo nie chce żadnych pieniędzy za to pozdrawiam serdecznie wszystkich

    Odpowiedz
  • wnp pl(2018-08-09 13:52) Zgłoś naruszenie 00

    a w sosnowcu będą mieć podwyżki

    Odpowiedz
  • Szok(2018-08-09 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    1. Amazon to ogólnie znany złodziej podatkowy- wykorzystuje ludzue w danym kraju a podatków nie płaci. 2. Wiktorianska Anglia w fobie wyzysku podczas gdy ludzie pracowali po 18 godzin za kromke chleba. 3. Amazon Polska - wszyscy pracownicy magazynów w całym kraju powinni odbyć kilkudniowy strajk.

    Odpowiedz
  • Mira(2018-08-09 13:25) Zgłoś naruszenie 11

    Takie jest oblicze zarządzania po polsku. Zgnoić, upodlić i wykorzystać pracownika, żeby przypodobać się swoją "skutecznością" zagranicznemu zarządcy.

    Odpowiedz
  • Pikolo(2018-08-09 13:17) Zgłoś naruszenie 20

    A ludzie nadal kupujai beda kupowac w Amazon bo jest troche taniej....nie ma innego sposobu walki z takimi korpo jak przestac od nich kupowac towar. To co sie tam dzieje to chyba pieśn przyszlosci...podejrzewam, ze tak bedzie wygladała praca przyszlosci....biegiem,szybko szybko 120% normy za glodowa pensje....po to oglupia sie mlodziez fejsbukiem i jutubem oraz innymi idiotyzmami,zeby sie nie buntowali...maja kupic tenisowki i zapierniczac z paczkami caly dzien za pensje jak w chinach .

    Odpowiedz
  • Zosiasamosia(2018-08-09 13:09) Zgłoś naruszenie 20

    Uważam ze ten artykuł jest mocno przesadzony. Z dostępem do wody u nas nigdy nie było problemu jak ktoś potrzebował to wychodził do toalety czy po wodę i tyle potem miał gorszy RATE ale jeżeli wyrabiało się po 70% to naprawdę nikt nie miał pretensji do nikogo jedyne co to mógł upominać nas leader ale nie dostawało się od razu napady. Ludzie bez przesady.

    Odpowiedz
  • Ryanairmustchange(2018-08-09 13:08) Zgłoś naruszenie 10

    Ryanair robi wszytko aby mu dorównać lub nawet przejąć koszulkę lidera

    Odpowiedz