FKD miała 14,48 mln zł przychodów i 2,71 mln zł zysku netto w I poł. 2018 r.Warszawa, 10.08.2018 (ISBnews) - Fabryka Konstrukcji Drewnianych (FKD) osiągnęła skonsolidowane przychody na poziomie 14,48 mln zł, zysk operacyjny na poziomie 4,33 mln zł oraz zysk netto na poziomie 2,71 mln zł w I poł. 2018 r., podała spółka.

"Śmiało mogę stwierdzić, że I półrocze tego roku było okresem rekordowym w historii naszej działalności. Po pierwsze osiągnęliśmy najwyższe w historii półroczne wyniki finansowe. Warto zwrócić uwagę nie tylko na to, że przychody oraz zysk netto wzrosły dwukrotnie w porównaniu z I półroczem zeszłego roku, ale również na fakt, że półroczne przychody są aż o 14% wyższe niż przychody odnotowane przez Grupę FKD w całym 2016 roku. Natomiast zysk netto odnotowany w I półroczu 2018 roku ponad dwukrotnie przewyższa ten, który osiągnęliśmy w całym 2016 roku" skomentował prezes Waldemar Zieliński, cytowany w komunikacie.

Wpływ na tak bardzo dobre wyniki miały przede wszystkim duże kontrakty, które realizujemy od II połowy zeszłego roku. Szczególnie istotny jest kontrakt dotyczący realizacji prac podwykonawczych przy rozbudowie drogi krajowej nr 8 na odcinku pod gminą Nadarzyn. Jest to największy kontrakt, który realizujemy, a jego wartość wynosi 11,7 mln zł brutto. Drugim bardzo istotnym czynnikiem było przejęcie spółki Drewex Sp. z o.o. Dzięki przejęciu pozyskaliśmy nowe moce produkcyjne, bardzo kluczowe z perspektywy realizacji tak dużej ilości kontraktów. Przejęcie Drewexu pozwala nam również rozwinąć działalność w segmencie budowy domów jednorodzinnych czego efekty powinniśmy zobaczyć w kolejnych okresach" - dodał Zieliński.

Przychody spółki wzrosły o ponad 100% r/r. Wzrost zysku operacyjnego oraz zysku netto wyniósł odpowiednio: 113% oraz o 100%. EBITDA spółki w tym okresie wyniosła natomiast 5,07 mln zł i była wyższa o 68% r/r, podano także.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych prowadzi działalność w zakresie projektowania, produkcji i montażu wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych o złożonych właściwościach konstrukcyjnych i architektonicznych, wymagających zastosowania zaawansowanych procesów technologicznych. Akcje spółki od 2013 r. są notowane na rynku NewConnect.

(ISBnews)