Antracytowe FAQ. O co chodzi w aferze z donbaskim węglem? [GRAND PRESS 2018]

12 sierpnia 2018, 19:00 | Aktualizacja: 11.12.2018, 21:07
Źródło:Forsal.pl
Donbas

Donbasźródło: ShutterStock

Proceder importu antracytu z okupowanego przez Rosjan Zagłębia Donieckiego do Polski opisaliśmy na łamach DGP jako pierwsi. Od 4 października 2017 r. opublikowaliśmy na ten temat kilkadziesiąt artykułów. Ponieważ sprawa jest skomplikowana, przygotowaliśmy kompendium najważniejszych informacji na ten temat, bazując na pytaniach, które są nam najczęściej zadawane.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (23)

  • kriz(2018-08-13 00:40) Zgłoś naruszenie 2529

    Potocki przestań już sjkomleć, się coś nie podoba jedź na tą swoją Ukrainę a nie zawracaj nam głowy głupotami

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • marek(2018-08-12 22:59) Zgłoś naruszenie 249

    Jaki problem, przecierz można kupić drogo gdzie indziej. Kto bogatemu zabroni?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nie trol(2018-08-12 19:28) Zgłoś naruszenie 1550

    Rosja okupuje donbas??? A to bardzo ciekawe...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Camilus(2018-08-12 19:49) Zgłoś naruszenie 131

    Taki jest Swiat.

    Odpowiedz
  • zuzu(2018-08-13 00:21) Zgłoś naruszenie 98

    Po pierwsze aby twierdzić że to antracyt z Dobasu potrzebne są dowody, czyli analiza fizykochemiczna czy spektrograficzna próbek i jeśli to prawda to sprawa udowodniona. Po wtóre można wprowadzić wymóg zgody władz na zasiadanie osób powiązanych z władzami regionów objętych konfliktami/ sporami granicznymi we władzach spółek. Po trzecie antracyt i tak gdzieś trzeba kupować, tylko co z tego wynika?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Moherowy_Nocnik(2018-08-13 11:34) Zgłoś naruszenie 717

    Do autora tego artykułu. Donbas jest okupowany przez mieszkańców Donbasu, przez nikogo więcej.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • www.(2018-08-13 23:15) Zgłoś naruszenie 73

    W artykule zapomniano dodać , że gdyby nie konflikt w Donbasie to kilka stalowni w Polsce przestałoby już istnieć, bo slaby stalowe z Donbasu wysyłano do Częstochowy. Największymi przestępcami to są ci , którzy robili wszystko , aby sprzedać lub doprowadzić do upadku polskie huty stali . Gdy im się to do końca nie udało to próbowali uciekać do Stanów , albo POzamykali polskie stocznie , głównego odbiorce blach na statki.

    Odpowiedz
  • Opty(2018-08-13 12:04) Zgłoś naruszenie 76

    Na czym polega problem?

    Odpowiedz
  • tadek(2018-08-15 04:20) Zgłoś naruszenie 62

    Ukraińcy sami sobie ******* młotkiem w palec ale kto głupiemu zabroni ? Pociągi z antracytem z ŁRL i DRL aktywiści z Majdanu przyspawali do szyn gdzieś na stacji bo... nie będą kupować węgla od bandytów.. Rząd Ukrainy wprowadził embargo na handel z bandytami... Węgiel do swoich elektrowni zakupili od spółki z zaprzyjaźnionego kraju czyli z USA. Jedyny problem jaki zauważono to taki, że z Ameryki przypłynął węgiel nie nadający się do tych elektrowni... Kto głupiemu zabroni ?

    Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-08-13 18:06) Zgłoś naruszenie 57

    Żądający zakazu tego importu, powinni najpierw wskazać alternatywne kosztowo źródło tego węgla.

    Odpowiedz
  • dziki(2018-08-14 23:16) Zgłoś naruszenie 32

    A co ma Konwencja Genewska z 1949r. do republik ŁRL i DRL? Przecież obie republiki nie ratyfikowały tej konwencji, więc jej zapisy ich nie obowiązują.

    Odpowiedz
  • Sceptic(2018-08-15 16:10) Zgłoś naruszenie 22

    Poland is confirmed DRL and LRL as terrorists? No?! Then author just giving s**t about financing terrorism. Cheap bla-bla and nothing more. LMAO. =D

    Odpowiedz
  • Anty George Soroz(2018-08-19 22:15) Zgłoś naruszenie 14

    Potocki, według ciebie dawanie Upowcom bezzwrotnych pożyczek nie jest zbrodnia wojenna. Sorozowy pucybut a nie autor tekstów.

    Odpowiedz
  • dyzma(2018-08-18 09:34) Zgłoś naruszenie 12

    "Z punktu widzenia polskiego prawa kupno surowca od separatystów nie jest nielegalne" - no to o co kaman? Dylematy moralne? Pecunia non olet!!!

    Odpowiedz
  • Banderoza(2018-08-14 10:15) Zgłoś naruszenie 16

    Co nas obchodzą problemy Ukrainy ? W Polsce to nikomu nie szkodzi wiec nie wiem co autor ma na myśli

    Odpowiedz
  • siema(2018-12-12 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    I co z tego?

    Odpowiedz
  • bun(2018-12-12 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    Kupowanie donbaskiego węgla od Rosji z pominięciem interesu Ukrainy przez Zachód jest naganne, ale kupowanie od Rosji gazu przez gazociąg NS z pominięciem tranzytu przez Ukrainę już jest jak najbardziej moralne. Zabawne.

    Odpowiedz
  • Polak(2018-12-11 23:05) Zgłoś naruszenie 00

    Leczenie patologii w polsce jeszcze wieksza patologia!!!

    Odpowiedz