Parafianowicz: Relacje Niemiec z Rosją to dyplomatyczna zdrada. Berlin uderzył w interesy Polski

16 sierpnia 2018, 08:53 | Aktualizacja: 16.08.2018, 08:54
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Angela Merkel w czasie konferencji prasowej CDU. Berlin, Niemcy, 18.06.2018

Angela Merkel w czasie konferencji prasowej CDU. Berlin, Niemcy, 18.06.2018źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Krisztian Bocsi

Szef rosyjskiego sztabu generalnego Walerij Gierasimow ma zakaz wjazdu do Unii Europejskiej, Szwajcarii, Kanady, Australii i Liechtensteinu za sprawne przeprowadzenie aneksji Krymu i rozpętanie wojny na wschodzie Ukrainy. Dla Niemiec, które pełnią nieformalną rolę lidera UE – nie jest jednak problemem przyjmowanie go w Berlinie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (50)

  • Lemont, IL(2018-08-17 23:01) Zgłoś naruszenie 00

    Pro-Putinskie trolle z PO sa wszechobecne na tym forum. Tak trzymać Targowiczanie. W następnych wyborach PiS będzie miał 50+% dzięki waszej infantylnej i pacholkowej mentalności.

    Odpowiedz
  • polakmały(2018-08-17 22:39) Zgłoś naruszenie 10

    Większego steku kłamstw i bredni dawno nie czytałem ! Doprawdy , nie chcę się plugawić komentując to coś ! Wredna Merkel nie chce rozwalić swojej gospodarki płacąc drogo za US gaz łupkowy , okazuje się , że to nie Saka , ścigany listami gończymi napadł na Osetię , ludność Krymu zamiast być "miłosiernie" bombardowana jak Serbia , śmiała głosować za Rosją , aby jej banderowcy nie zabili , a tu jeszcze Putin szczuje ludzi psem ! Można oszaleć ! A przecież mógł być tak demokratyczny jak USA , które po II WŚ miały ok. 70 interwencji wojskowych . Oczywiście demokratycznie i pokojowo ! Jak w Iraku , Afganistanie , Syrii , Libii , Jugosławii , Nic tak przecież nie wzbogaca jak zubożony uran z amerykańskich bomb ! WOW !

    Odpowiedz
  • Uchodźca(2018-08-17 12:49) Zgłoś naruszenie 20

    Jak Kuba Bogu,tak Bóg...

    Odpowiedz
  • ŁawnikOburzonych(2018-08-16 23:05) Zgłoś naruszenie 30

    Coś nieprawdopodobnego. Angela Merkel dba o interesy swojego kraju, a nie sąsiedniego. Oburzające.

    Odpowiedz
  • Nj(2018-08-16 22:18) Zgłoś naruszenie 00

    Niemcy wszyscy wiedza co to jest

    Odpowiedz
  • Gdynia115(2018-08-16 18:05) Zgłoś naruszenie 143

    Panie Zbigniewie po co ta panika ... Chyba w przed i w czasie pisania sieknął Pan o jedną kawkę za dużo :)

    Odpowiedz
  • gość(2018-08-16 17:15) Zgłoś naruszenie 158

    A Polska to niby co? Działa tak samo jak Niemcy. Kupuje od Rosji ropę , gaz, węgiel, nawozy inne surowce w ogromnych ilościach. Sponsoruje tym samym Putina.

    Odpowiedz
  • Sony(2018-08-16 16:45) Zgłoś naruszenie 2416

    Trzeba wykorzystać szansę rozbrojenia armii. Musimy mieć potężną armię z uwagi na swoich dwoch sąsiadów. To jest wiekowa szansa aby nigdy nie powtórzyła się historia. Potężna armia, spokojny rozwój kraju. Proste jak drut. Oczywiście to kosztuje ale znów znikniemy z mapy jeśli tego nie zrobimy. Polacy to jednak durnie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • kafaz(2018-08-16 15:42) Zgłoś naruszenie 2132

    A kiedy to Rosja dokonała aktu agresji, oj parafianowicz, aż litośc bierze nad twoja głupotą.

    Odpowiedz
  • df(2018-08-16 14:29) Zgłoś naruszenie 236

    Naiwny komentarz i naiwne oburzenie. Putin rządzi w Syrii i to od niego i jego dobrej woli zależy czy Niemcy będą mogły odesłać część uchodźców do Syrii. Aby tak się stało muszą być zagwarantowane prawa tych ludzi tam, kontrola nad wydatkowaniem pomocy, kontrakty na odbudowę dla niemieckich firm. Co do Ukrainy to dobrze wiadomo że cały przewrót był robotą służb specjalnych zachodnich i wyjęciem Ukrainy z rosyjskiej strefy (korzystne dla nas). Putin nie mógł się inaczej zachować niż zająć Krymu. Nie usprawiedliwiam. Po prostu to jest pewne następstwo. Inaczej miałby na Krymie amerykańskie krążowniki i wielkie lotnisko wojskowe. Obecnie Angela Merkel nie ugaduje strategicznych spraw z Putinem a jedynie może geszefty robić.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • pytanie (2018-08-16 13:23) Zgłoś naruszenie 200

    Pan P. właśnie się wybiera do Austrii, na ślub pewnej Pani Minister, będzie osobiście składać życzenia Państwu młodym i co na to wiecznie nieszczęśliwi ?

    Odpowiedz
  • Jtt(2018-08-16 12:52) Zgłoś naruszenie 1718

    Państwa mają interesy a nie sentymenty. Niemcy zawsze prowadzili Realpolitik, a Polacy zawsze husaria, szabelka i jakoś to będzie. I niestety zawsze się to kończy tak samo.

    Odpowiedz
  • Janusz(2018-08-16 12:52) Zgłoś naruszenie 10929

    Państwa mają interesy a nie sentymenty. Niemcy zawsze prowadzili Realpolitik, a Polacy zawsze husaria, szabelka i jakoś to będzie. I niestety zawsze się to kończy tak samo.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dodatek(2018-08-16 11:39) Zgłoś naruszenie 4061

    To sa dwie blizniacze cywilizacje , zatem to nic nowego , ani zaskakujacego . Jesli ktos cos czytal o cywilizacjach , to wie o czym mowie .

    Odpowiedz
  • Karol(2018-08-16 11:09) Zgłoś naruszenie 9278

    Dobrze jest znac swoje miejsce w szeregu geopoltycznych realiow i nie zrywac szat w farsie pajaca. Dopoki Niemcy sa demokratycznym panstwem prawa sa naszym strategicznym sojusznikiem bez wzgledu na pragmatyke ich stosunkow z Rosja. Dobrze pamietamy nasze objekcje wobec rurociagu przez Polske zanim padla decyzja co do Nordstream. Rozumiem nawet obawy Niemiec i Rosji, co do stabilnosci i bezpieczenstwa przesylki przez Polske i Ukraine. Ktos moglby n.p. dla szantazu wpasc na pomysl krecenia kurkami, nie mowiac o kradziezy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nietzshe(2018-08-16 10:57) Zgłoś naruszenie 7651

    Autorze, a gdzie byłeś oraz twoje cięte teksty kiedy Trump spotkał się Putinem i wysyłał w jego kierunku więcej pojednawczych gestów niż Merket w kierunku Putina w ciągu całego roku? A przecież prezydent US to nasz jedyny i największy przyjaciel, kupujemy od niego uzbrojenie za grube miliardy a śmigłowce bez przetargu. To ci nie przeszkadza? To nie jest zdrada naszego kraju i naszych polskich interesów? Leczenie się na germanofobię już niewiele się zda, tu trzeba mocnego medykamentu na kiepską jakość analityczną i dziennikarską...

    Odpowiedz
  • czx(2018-08-16 10:46) Zgłoś naruszenie 302

    ROsyjskie surowce i niemieckie technologie to od lat się nie zmienia, Polska tylko lezy na ich szlaku wymiany.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • buehehe(2018-08-16 10:38) Zgłoś naruszenie 2832

    Niemiecka gospodarka potrzebuje tanich surowców, rosyjska technologii, to idealna symbioza interesów i nie ma na to rady. My możemy się tylko przyglądać i nie przeszkadzać za nadto, tymbardziej że jesteśmy całkowicie uzależnieni od niemiec.

    Odpowiedz
  • kibic(2018-08-16 10:19) Zgłoś naruszenie 9376

    Redaktorze wspaniały, nie rozpędzaj się tak bardzo z taką durną propagandą! Albo ogłoś bojkot rosyjskiego węgla, ropy i gazu...a potem popatrz w statystyki i wtedy zobaczysz jak bardzo wzrósł import tych surowców do Polski, już za rządów tzw. dooobrej zmiany.Niemcy są pragmatyczni a do tego mają w tym przypadku wielkie wsparcie Włoch czy (uwaga Redaktorze zdziwisz się) I Węgier. Czy p. Orban kochając wręcz p. Putina dział na szkodę interesów Polski? Czy prezydent Czech działa na szkodę interesów Polski? Aleś Redaktorze wysmolił artykuł, że aż hej!

    Pokaż odpowiedzi (6)Odpowiedz
  • Jurek M(2018-08-16 09:17) Zgłoś naruszenie 122143

    Tak wygląda niemiecka solidarność w UE. Rosja choć nie jest w UE, ma większe fory niż inni członkowie tej organizacji .Jak widać historia niczego Niemców nie nauczyła, i cały czas popełniają te same błędy . Do trzech razy sztuka !? Niemcy grają na rozbicie UE, tak to niestety wygląda ?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz