Dyskusyjna produktywność sektora finansowego

22 sierpnia 2018, 06:07
Źródło:obserwatorfinansowy.pl
Logo Goldman Sachs

Logo Goldman Sachsźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Daniel Acker

Do lat 60. XX w. sektora finansowego nie uważano za produktywną część gospodarki. Sądzono, iż jego funkcja ogranicza się do ułatwiania transferowania istniejącego bogactwa a nie tworzenia nowego – pisze prof. Mariana Mazzucato w książce „The Value of Everything: Making and Taking in the Global Economy”.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • Heh(2018-08-22 08:14) Zgłoś naruszenie 02

    Kapitał jest dobrą formą zachowania wartości przez mocno dynamiczne zmiany technologiczne i konkurencyjne rozwiązania, bo nie każda firma dzisiaj trafia w trend światowy i się rozwija, a potem upada podejmujac ryzyko ze strata i bezsensem inwestycji.

    Odpowiedz
  • Heh(2018-08-22 08:09) Zgłoś naruszenie 30

    "Zabierają wartość tworzoną przez innych " jest to szkodliwe ale zależy w jakim kraju to robią. Jeśli podnoszą wartość akcji poza USA ,aby potem ją zabrać z zyskiem to jest to czysty zysk dla USA , które korzysta z wieloletniego kapitału i siły produktów USA czyli dolara.Kumulacja kapitału wspieranego przez rządy w samym kraju nie jest tak korzystna, bo są szkodliwe działania dmuchające bańki ale też dobre inwestycje. SEKTOR FINANSOWY WYCHODZI NA PLUS DLA WARTOŚCI TWORZONYCH PRZEZ INNYCH ALE ZALEŻY W JAKIM KRAJU, BO DUŻA KUMULACJA KAPITAŁU WYSYSA WARTOŚCI Z INNYCH KRAJÓW.BIEDNIEJSZYM MOŻNA PODBIC WARTOSCI WALORÓW I ZABRAC ZYSKIEM I TEN BIEDNY NIE MA NIC DO GADANIA. GDYBY RÓWNOWAGA ZOSTAŁA ZACHWIANA CZYLI Z INNYCH KRAJÓW ŚCIĄGA SIĘ TAK MAŁO ,ŻE SEKTOR FINANSOWY W USA RZECZYWISVIE JEST SZKODLIWY.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze