Politico: Merkel powinna zatopić Nord Stream 2 podczas szczytu z Putinem

17 sierpnia 2018, 16:53 | Aktualizacja: 17.08.2018, 16:57
Źródło:PAP
Nord Stream 2

Nord Stream 2źródło: ShutterStock

Weekendowy szczyt kanclerz Niemiec z prezydentem Rosji Władimirem Putinem jest szansą na skorygowanie poważnego geopolitycznego błędu - pisze w Politico John Vinocur, namawiając Angelę Merkel do "zatopienia" projektu Nord Stream 2.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (19)

  • Bvcxz(2018-08-17 17:04) Zgłoś naruszenie 86

    Hahahhahahhha Doradzamy Panu założyć własną partię w Niemczech i wygrać wybory a wredny możesz Pan jako Kanclerz rządzić jak piszesz.

    Odpowiedz
  • Bvcxz(2018-08-17 17:04) Zgłoś naruszenie 76

    Hahahhahahhha Doradzamy Panu założyć własną partię w Niemczech i wygrać wybory a wredny możesz Pan jako Kanclerz rządzić jak piszesz.

    Odpowiedz
  • ofiara(2018-08-17 17:11) Zgłoś naruszenie 1919

    To jest pakt Ribentrop-Molotow bis ,ale zanim tzw.politycy się zeorentują o co chodzi bedzie powtórka z września 1939 !!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Newsroom(2018-08-17 17:27) Zgłoś naruszenie 3329

    Mogę się założyć, że Nord Steram 2 dwa, nie powstanie - zakład ? Pisałem o tym wielokrotnie. Jaki bank, będzie ryzykował finansowanie tak ryzykownego projektu i starcie z USA ? Jaki bank odważy się podskoczyć obecnej administracji w Białym Domu ? Niemcy też bardzo wiele ryzykują, bardzo wiele ...

    Pokaż odpowiedzi (7)Odpowiedz
  • adsda(2018-08-17 19:24) Zgłoś naruszenie 90

    "dobre" niemce układają się ze złymi ruskimi za plecami sojuszników? halo coś jest chyba nie tak, albo nas okłamują

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawda oczywista (2018-08-17 21:33) Zgłoś naruszenie 196

    Rorosiag powstanie chociaż by dlatego, że Zachód dba o dobrobyt swoich obywateli i nie będzie w imię obcych interesów sprowadzać drogi gaz z USA. Polityka po to jest, ażeby państwom się opłacało, a ci co jadą na głupim patosie oraz obciążają własnych obywateli kosztami rozgrywek politycznych zawsze są w pozycji dziadów proszalnych.

    Odpowiedz
  • inż. Mamoń (2018-08-18 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    Widać, jakie Niemcy planują sojusze w dłuższej perspektywie. To na pewno zostało już odnotowane wśrod wielkich graczy. Ale i pozwala to zoreintować się małym państwom w Europie, co tu się rozpęta, gdy USA zajmą się czymś na świecie.

    Odpowiedz
  • czerwiec(2018-08-18 09:51) Zgłoś naruszenie 10

    A my? Mamy duże ilości węgla na dużych głębokościach nie opłacalnych przy tradycyjnym wydobyciu i może to i dobrze. Teraz wystarczy wykorzystać gotowe technologie podziemnego zgazowania węgla i nie patrzeć się na Rosjan , Amerykanów , Norwegów itd. Wszystkie te kraje potrafią wykorzystać swoje zasoby i dobrze na tym zarobić a my niestety nie. Już sześć lat minęło od doskonałej prelekcji prof. Żakiewicza nt. podziemnego zgazowania węgla i uniezależnieniu energetycznym naszego kraju i nic , cisza jak w kościele po Bożym Ciele. Niestety tak poprzedni jak i obecny rząd nie ma na tyle twardego nabiału aby dążyć do uniezależnienia energetycznego tylko patrzą jak tu napełnić portfele wyżej wymienionym krajom.

    Odpowiedz
  • Autor W(2018-08-18 10:19) Zgłoś naruszenie 21

    ruskie to zagrożenie, bo to nie jest już fajny socjalistyczny kraj, który dzieli sie z sojusznikami zdobyczami cywilizacji. To kraj nacjonalistyczno-faszytstowski z kultem jednostki. Trzeba uważać na niego. USA nie lepsze. Trzeba sie trzymać w kupie w Unii Europejskiej.

    Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-08-18 16:37) Zgłoś naruszenie 91

    Topić takie dochodowe interesy to tylko Solidaruchowie potrafią...świat nie jest taki durnowaty, a tym bardziej, uległy.

    Odpowiedz