Zarobki w Norwegii: jak na tle innych wypadają imigranci z Polski?

20 sierpnia 2018, 06:30 | Aktualizacja: 20.08.2018, 10:08
Tylko na Forsal.pl
Ile zarabia się w Norwegii?

Ile zarabia się w Norwegii?źródło: ShutterStock

Zarobki w Norwegii są jednymi z najwyższych w Europie. Czy imigranci mogą liczyć na tak samo wysokie pensje?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (19)

  • Nietzshe(2018-08-20 08:59) Zgłoś naruszenie 405

    Panie autorze to ile ci Polacy zarabiają na rękę? W jakich zawodach, ile godzin... Nie ma to jak wyczerpujący artykuł.

    Odpowiedz
  • 40 tys Koron ...to minimalna krajowa...(2018-08-20 12:42) Zgłoś naruszenie 3212

    Jak wynajmiesz pokój, opłacisz rachunki, kupisz podłe jedzenie....i zostanie Ci kilka groszy. Rodzina myśli że co miesiąc 20 Koła odkładasz.... A tu figa

    Odpowiedz
  • Jaro(2018-08-20 11:33) Zgłoś naruszenie 283

    Ukraińcy stoją wysoko, bo tylko sama elita może tam wyjechać, czyli jacyś informatycy itp. Z reszty nowej UE to walą wszyscy, więc wskaźniki będą podobne. Rumunom i Bułgarom wyniki obniżają pewnie Cyganie. Z kolei ze Szwecji czy UK to głównie kadra kierownicza, inżynierowie naftowi itd.

    Odpowiedz
  • liuki(2018-08-20 09:47) Zgłoś naruszenie 175

    prosze napisac o kosztach zycia.....bo to jest rownie ciekawe....wlasnie jade po chleb....po prawie 20 zl......bez komentarza......te 4o tys koron brutto .....to sie wydaje ze jest duzo....a duzo zarabia 30 tys brutto a nie srednia krajowa

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Dfgfdd(2018-08-21 05:00) Zgłoś naruszenie 112

    Praca budowa sezon czerwiec-wrzesien wyłącznie z agencji pracy tymczasowej tak że można wtopić się w bezpłatnych przestojach. Potrzebni wyłącznie fachowcy typu stolarz cieśla, szalunkowiec - zbrojarz, trochę murarzy i malarzy zawodowych. 2000 koron/h x 150 godzin to daje 30.000 koron brutto to daje 20.000 koron po podatku z czego 5000-6000 koron pokój za miesiąc , 5000-6000 koron jedzenie paliwo telefony , czyli zostaje 8000-10.000 koron x 0.40 PLN to jest 3000-4000 zł. Agencje mają wielkie problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów. Po pierwsze fachowców po prostu brak, po drugie kasą na czysto jest cienka. Kiedyś ponad 10 lat temu się zarabiało ale na czarno i masa nadgodzin. Dziś to nie przejdzie od lat bo każdy na budowie musi mieć identyfikator , no i nawet 2 x w tygodniu może się trafić nalot inspekcji pracy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ex norek(2018-08-20 13:37) Zgłoś naruszenie 106

    Norwegie mozna poczuc jak sie jest tam we dwojke, mieszka w mniejszej miejscowosci, nie dojezdza do pracy, przywozi jedzenie z polski- wtedy odlozyc 15-20tys netto nie jest wielkim problemem. Obecny kurs nie pomaga ale wydaje mi sie ze nie bedzie to dlugo trwalo i wroci w okolice 50gr

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ok(2018-08-20 13:19) Zgłoś naruszenie 99

    Polacy średnio na rękę zarabiają ponad 25000 koron to jest 11300 zł przy obecnym słabym kursie korony norweskiej.do tego dochodzą feriepenger w czerwcu (około170% normalnej wypłaty) oraz o połowę mniejszy podatek w listopadzie. w Niemczech polacy zarabiają średnio 6900zł a w wielkiej Brytanii 6000 zł

    Odpowiedz
  • Ariel P(2018-08-21 00:05) Zgłoś naruszenie 59

    No nie wiem gdzie ty wytrzasnales te 30 tys koron podstawy? Żona pracuje od lat jako pielęgniarka i ma 57tys podstawy plus eventualnie nadgodziny... Ja pracuje jako byggeleder i mam 69 tys podstawy więc trochę się zagalopowales z zanizaniem stawek...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Heheszek(2018-08-20 18:34) Zgłoś naruszenie 33

    Duża część Polaków w Skandynawii to lekarze. Bez wyszczególnienia poszczególnych grup zawodowych takie statystyki niewiele dają.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • matematyka(2018-08-23 09:49) Zgłoś naruszenie 32

    " Przeciętne zarobki Finów w Norwegii wynosiły tyle samo, co średnia dla całego kraju" Rewelacja :D Dobrze wiedzieć, że średnio Finowie zarabiają tyle coś wynosi średnia zarobków Finów!

    Odpowiedz
  • oscar(2018-08-21 12:53) Zgłoś naruszenie 22

    rozpada sie przemysl naftowy w wenezueli no i nam sie dostaje podwyzkami cen paliw

    Odpowiedz