Szef MSZ Niemiec: Przepraszamy. Potrzebujemy Polski jako bardzo ważnego elementu UE

20 sierpnia 2018, 17:10 | Aktualizacja: 20.08.2018, 17:28
Źródło:PAP
Berlin, Niemcy

Berlin, Niemcyźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Jasper Juinen

Pogłębianiem relacji dwustronnych Niemiec i Polski zainteresowane są oba państwa; jest to też w interesie Unii Europejskiej, potrzebujemy Polski jako bardzo ważnego elementu UE - mówił w poniedziałek szef MSZ Niemiec Heiko Maas.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (17)

  • Piotr(2018-08-20 18:00) Zgłoś naruszenie 15568

    No masz babo placek. A podobno Polska jest marginalizowana w UE. A może po prostu jest opinia ludzi zakompleksionych?

    Odpowiedz
  • baba ze wsi(2018-08-20 18:07) Zgłoś naruszenie 95208

    Przepraszamy to za mało, trzeba nam zapłacić reparacje za zbrodnie, w kwocie 3 bln złotych,za zniszczenia wojenne i kradzież dzieł sztuki. Niedługo Niemcy sami usilnie będą zabiegać o naszą przyjażń i współpracę, w ramach Trójmorza !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jacek(2018-08-20 18:08) Zgłoś naruszenie 7040

    "(..)Ta odpowiedzialność będzie dla nas zawsze ważna" więc z reparacjami za wojnę nie będzie problemu ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ja(2018-08-20 18:08) Zgłoś naruszenie 64102

    I właśnie dlatego powinniśmy trzymać się razem z Niemcami! Po co szukać przyjaciół daleko skoro możemy ich mieć zaraz za miedzą?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hmmmmm(2018-08-20 18:17) Zgłoś naruszenie 19414

    ..a tymczasem z Putinem budujemy rure,aby Polska nie zarobiła na tranzycie..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • baca(2018-08-20 19:24) Zgłoś naruszenie 16215

    Przepraszam to ważne słowo ale niewiele kosztuje w dyplomacji. Czy za słowami pójdą czyny?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Jacek(2018-08-21 07:48) Zgłoś naruszenie 8523

    I pomyśleć że Niemcy, którzy zgodnie ze swoim ówczesnym prawem zbudowali całą machinę do masowego zabijania ludzi teraz zarzucają nam brak praworządności..... daje do myślenia.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Janek(2018-08-21 09:56) Zgłoś naruszenie 216

    25 lat od upadku PRL, Polska jest na poziomie relacji dyplomatycznych z Niemcami stwierdzeniami, że oba kraje potrzebują się wzajemnie. Niemcy mają dobre stosunki na przykład z Rosją, gdzie padają podobne wypowiedzi dyplomatów. Ta samo jest w stosunkach Austrii, Włoch czy Francji z Moskwą czy Wielkiej Brytanii z UE. Polska jest miejscem gdzie krzyżują się strefy wpływów Niemiec, Rosji, USA i UE. Wchodzą tu także do gry Chiny. Polska łamaniem praworządności naruszyła interesy Zachodu w Europie, a pomogła Rosji i Chinom.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz