Kapiszewski: Pęka jednolity front, którym od kilku lat cieszyliśmy się na Zachodzie [OPINIA]

23 sierpnia 2018, 11:43 | Aktualizacja: 23.08.2018, 12:23
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
USA, UE, TTIP

USA i UEźródło: ShutterStock

We wtorek szef dyplomacji jednego kraju mówi, że USA i Europa muszą za wszelką cenę trzymać się razem. W środę jego odpowiednik w innym państwie stwierdza, że USA i Europa już od jakiegoś czasu kroczą osobnymi ścieżkami i że związek trzeba zbudować na nowo. Przypadek? Nie sądzę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (8)

 • M5an(2018-08-24 08:20) Zgłoś naruszenie 02

  Szczerze mówiąć rzygam już tymi tekstami o "jedności zachodu". Jakiego zachodu, jakiej jedności. I dlaczego mamy nad tym załamywać ręce? I najważniejsze-czy jest sens załaywać ręce, skoro NIC z tym nie możemy zrobić? My jesteśmy serferami, fale robi ktoś inny. Jak zawsze-idą ciężkie czasy dla Polski. Czy jest sens się ekscytować, że zdychające Niemcy i inne barachł pokroju Francji mają ataki histerii i wpadają w spazmy bo USA je dociska? Co nam do tego? Sami mamy od początku na pieńku z tymi krajami. ryły wszystko, co nam pomagało, pomagali wszystkiemu co nam ryło. Walić ich i tyle, powiadam.

  Odpowiedz
 • Pytanie(2018-08-23 18:50) Zgłoś naruszenie 01

  "Obsobaczyć"to takie nowe tryndy lewackie?

  Odpowiedz
 • ryko(2018-08-23 15:05) Zgłoś naruszenie 122

  Dlaczego pan redaktor nie mógł wprost napisać, że Niemcy widzą większy swój interes we współpracy z Rosją niż z USA??? To Niemcy już jawnie przeorientowują swoją polityke na Rosję!!! Ponieważ Polska jest pomiędzy Niemcami a Rosją to w naturalny sposób przeszkadza i Niemcom i Rosji w pełnej współpracy i integracji. Każdy sobie sam może z tego wycignąć wnioski jakie wynikają dla nas.... albo pełna podległóść (zniszczenie) Niemcom/Rosji albo sojusz z USA (ze stacjonowaniem ich wojsk) bo rozdzielenie Nienmiec i Rosji to też ich żywotny interes (Niemcy zintegrowane z Rosją to większe zagrożenie niż Chiny!).

  Odpowiedz
 • ryko(2018-08-23 15:00) Zgłoś naruszenie 114

  Opcja Niemiecko-Rosyjska oznacza dla nas całkowitą podległość Niemcom i Rosjanom, a w dłuższej perspektywie wynarodowienie/zniszczenie. Nasz niezależność i dbanie o nasze interesy to naturalne blokowanie tego sojuszu.... a na to nie pozwolą.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • obserwator(2018-08-23 13:59) Zgłoś naruszenie 168

  Od dłuższego czasu piszę, że interesy Niemiec i USA zaczynają się rozjeżdżać. Niemcy dążą do sojuszu z Rosją (temat wałkowany od setek lat) i tym samych do zachwiania równowagi w Europie. USA zależy na utrzymaniu tej równowagi bo to oznacza pokój i rozwój. Polska w tej układance stoi w samym środku. Koncepcja niemiecka była taka żeby za "pomocą idei europejskich" i wspieranych i opłacanych tutaj polityków podporządkować Polskę i połączyć się następnie interesami z Rosją, tworząc potężny blok euroazjatycki zagrażający interesom USA. Koncepcja USA to utworzenie bloku państw środkowoeuropejskich z Polską w centrum, blokujących powstanie sojuszu GER-RUS. Jak myślicie co jest dla nas bardziej korzystne?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze