Kontrola dotyczyła podatku dochodowego od osób prawnych - CIT, sprawdzano także tzw. ceny transferowe. Ustalono, że w latach 2012-2014 firma "dokonywała transferu swojego dochodu do zagranicznych jednostek powiązanych". "Transfer ten odbywał się w związku z transakcjami dotyczącymi dystrybucji wyrobów medycznych" - czytamy w komunikacie prasowym MF.

Ministerstwo Finansów i podlaska Krajowa Administracja Skarbowa poinformowały, że celem działania spółki było "zaniżenie podstawy opodatkowania, a tym samym zaniżenie należnego podatku CIT".

Według informacji KAS firma jest mazowiecką spółką. Nie podano, jaka to firma, ani jakimi wyrobami się zajmuje. Maciej Czarnecki z zespołu prasowego Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku powiedział PAP, że to firma legalnie działająca, która ma swoje przedstawicielstwa w kilku krajach europejskich.

"Spółka nie zakwestionowała ustaleń kontrolujących, składając korekty deklaracji podatkowych i wpłacając zaległy podatek CIT wraz z odsetkami, w łącznej kwocie ponad 9,5 miliona złotych" - podano w komunikacie.