Olszewska: Brakowało nam kapitału inwestycyjnego. CAF gwarantuje rozwój Solarisa

24 września 2018, 08:30 | Aktualizacja: 24.09.2018, 08:31
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Tramwaje Solarisa dla Krakowa. Źródło: materiały prasowe

Tramwaje Solarisa dla Krakowa. Źródło: materiały prasoweźródło: Materiały Prasowe

- Jako Solaris kapitałowo nie byliśmy mocni. Dlatego potrzebowaliśmy silnego partnera, bo firma musi inwestować- mówi w wywiadzie dla DGP Solange Olszewska, ustępująca szefowa firmy Solaris Bus & Coach.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • Widz(2018-10-12 10:48) Zgłoś naruszenie 01

    Plan Morawieckiego nowoczesnej gospodarki bez fabryk.

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2018-10-01 23:00) Zgłoś naruszenie 01

    I to jest propaganda level hard. A europa to wszystko łyka jak młode pelikany

    Odpowiedz
  • Sztajger(2018-09-25 01:50) Zgłoś naruszenie 94

    Właściciele Solarisa wykonali kawał dobrej roboty. Wobec braku następcy w rodzinie i olbrzymich kosztów wprowadzenia nowych technologii wybrali optymalne rozwiązanie. Dobrze też, że firma nie padła łupem rodzimych polityków. Szacun!!!

    Odpowiedz
  • Karol(2018-09-24 17:46) Zgłoś naruszenie 720

    Po prostu nie ma polskiego kapitalu, bo wszystko idzie na konsumpcje. Wypieranie inwestycji przez rozpasanie konsumpcyjne to specjalnosc tego rzadu.

    Odpowiedz
  • jdj(2018-09-24 15:16) Zgłoś naruszenie 148

    Mnie wystarczy to zdanie i jest wszystko jasne .Czy właścicielem firmy nie mógł zostać państwowy Polski Fundusz Rozwoju? Nie byli zainteresowani przejęciem całości firmy. Masakra!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • rafael(2018-09-24 14:52) Zgłoś naruszenie 344

    Po pierwsze widać, że kobieta nie mówi wszystkiego. Po drugie chciała sprzedać całą firmę ponieważ w/g mnie rozwój ją przerastał, a mąż podobno jest chory. Szkoda, można było rozwijać naszą polską firmę.

    Odpowiedz
  • jan88(2018-09-24 11:48) Zgłoś naruszenie 314

    czyli będą kopiować radzieckie rozwiązania z tymi trolejami. A co do wiem ale nie powiem --- coz ja tez wiem dlaczego nie powiem co sadze na ten temat ogolnie uwazam ze lepiej nie mowic tego co sie wie buhaha

    Odpowiedz
  • gosciu(2018-09-24 11:15) Zgłoś naruszenie 1925

    Nie ma sie co martwic za kilka lat Panstwo wykupi ponownie solarisa za kilkukrotnosc obecnej kwoty. Patrz przyklad renacjonalizacji sektora finansowego

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Terminator(2018-09-24 10:09) Zgłoś naruszenie 389

    Jestem pewny że Solaris by uzyskał wystarczająco kapitału na międzynarodowym rynku kapitałowym na dalszy rozwój firmy bez jego sprzedaży na korzyść CAF!!!

    Odpowiedz