Ranking efektywności służby zdrowia: słaby wynik Polski, USA "na dnie"

26 września 2018, 06:15
Źródło:Bloomberg
Lekarz

Lekarzźródło: ShutterStock

Chcesz zatroszczyć się o swoje zdrowie bez wydawania fortuny? Powinieneś spojrzeć w kierunku Singapuru albo Hongkongu.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (8)

 • Rene (2018-09-26 09:47) Zgłoś naruszenie 74

  American Dream. Tylko dla bogaczy

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Mateusz(2018-09-26 13:18) Zgłoś naruszenie 22

  To co opisujecie o służbie zdrowia w USA to bzdury. Spędziłem w USA wiele lat i nadal często tam podróżuję. Służba zdrowia jest w pełni sprywatyzowana i faktycznie trzeba płacić, nie płacisz nie leczysz się. Tylko że mówienie że tylko jest to dla bogaczy to bzdura ! Każdy obywatel może się ubezpieczyć, są różne pakiety, ale zakładając że ktoś ma niewielki budżet i ubezpiecza się w najtańszej opcji i tak daje mu więcej niż mamy za gigantyczne składki do zusu w polsce. Nawet jak zarabiasz minimalne pensje w USA, to i tak stać cię na opiekę lekarską, która jest na najlepszym poziomie na świecie. Nowoczesne szpitale, nowoczesny sprzęt i najlepsi lekarze. Ktoś kto nie pracuje, jest obibokiem to oczywiście że nie będzie go na to stać. W Polsce gdyby sprywatyzowali wszystkie szpitale, poziom świadczonych usług od razu by się polepszył, zakupiono by na pewno dużo nowoczesnego sprzętu , odremontowano szpitale, lekarze, pielęgniarki zarabiali by więcej. A czy ludzi byłoby stać na takie leczenie ? Tak - jeśli zlikwidowano by zus. Państwowa służba zdrowia może się sprawdzić tylko w przypadku niewielkich ludnościowo i bardzo bogatych społeczeństw takich jak np. Norwegia.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • uSA(2018-10-01 07:56) Zgłoś naruszenie 00

  Sorry Mateusz,ale to ty piszesz bzdury. Mieszkam w USA przeszlo 30 lat i pracuje w sluzbie zdrowia ( z pacjetami). Srebrny plan ubezpieczeniwy daje srednio pokrycie 60 % wydatkow leczenia, Taki plan kosztuje ok $5000 - $ $6000 rocznie na osobe. Pedsja minimalna ( federalna) jest $ 7.25 co daje $ 14 500 dochodu rocznie przed podatkiem. Po jego zaplaceniu zostanie $10 000. Nie pisz bzdur. Prawda jest ze w Seattle minimalna jest $15 a na Florydzie $8.25 ( w Alabamie pewnie mniej) Prawda jest taka ze na pensji minimalnej nie stac nikogo by kupil znosny plan ubezpieczenia. Plan Brazowy kupi za okolo $2000 rocznie ale gdy przyjdzie mu zaplacic za karetke poogotowia $ 1200 i za piec dni w szpitalu 3000 pluz aza operacje poskladania zlamanej nogi $5000, to jest gosciu bankrutem. Z tego powodu wielu nie ma ubezpieczenia ma olbrzymie zaleglosci za leczenie placi $ 50 z wlasnej woli na rachunki i ma kompletnie zniszona historje kredytowa , nic na kredyt nie dostanie. POiszesz bzdury pracowalem w szpitalu w Seattle, Chicago i na Fl. Bledy lekarskie, pospiech, haos, naciaganie na zabiegi gdy ktos ma ubezpiczenie, przepisywanie lekow ( gdy ktos ma ubezpieczenie) jest notoryczne. Dojenie z goscia jak najwiecej kasy czy potrzeba czy nie. Sluzba Amerykanska jest CHORA, Przeznacza 18.5 % PKB i nie jest w stanie pokryc 40 milionow swoich obywateli. Piszesz stek bzdur nie majac o niej pojecia. Wyciecie kamieni zolciowych, czy wyrostka to $ 12 000 - $16 000 z czego srebrny plan pokryje 60 - 75 % . Stek bzdur.

  Odpowiedz
 • uSa(2018-10-01 08:14) Zgłoś naruszenie 01

  Sorry ale to ty piszesz bzdury. Mieszkam w USA przeszlo 30 lat i pracuje w sluzbie zdrowia ( z pacjetami). Srebrny plan ubezpieczeniwy daje srednio pokrycie 60 % wydatkow leczenia, Taki plan kosztuje ok $5000 - $ $6000 rocznie na osobe. Pedsja minimalna ( federalna) jest $ 7.25 co daje $ 14 500 dochodu rocznie przed podatkiem. Po jego zaplaceniu zostanie $10 000. Nie pisz bzdur. Prawda jest ze w Seattle minimalna jest $15 a na Florydzie $8.25 ( w Alabamie pewnie mniej) Prawda jest taka ze na pensji minimalnej nie stac nikogo by kupil znosny plan ubezpieczenia. Plan Brazowy kupi za okolo $2000 rocznie ale gdy przyjdzie mu zaplacic za karetke poogotowia $ 1200 i za piec dni w szpitalu 3000 pluz aza operacje poskladania zlamanej nogi $5000, to jest gosciu bankrutem. Z tego powodu wielu nie ma ubezpieczenia ma olbrzymie zaleglosci za leczenie placi $ 50 z wlasnej woli na rachunki i ma kompletnie zniszona historje kredytowa , nic na kredyt nie dostanie. POiszesz bzdury pracowalem w szpitalu w Seattle, Chicago i na Fl. Bledy lekarskie, pospiech, haos, naciaganie na zabiegi gdy ktos ma ubezpiczenie, przepisywanie lekow ( gdy ktos ma ubezpieczenie) jest notoryczne. Dojenie z goscia jak najwiecej kasy czy potrzeba czy nie. Sluzba Amerykanska jest CHORA, Przeznacza 18.5 % PKB i nie jest w stanie pokryc 40 milionow swoich obywateli. Piszesz stek bzdur nie majac o niej pojecia. Wyciecie kamieni zolciowych, czy wyrostka to $ 12 000 - $16 000 z czego srebrny plan pokryje 60 - 75 % . Stek bzdur. Byles w USA dawno i myslisz ze pracodawca za $60 miesiecznie da ci ubezpieczenie ******* 90 % wydatkow, to sie dawno skonczylo. Procz tego sluzba zdrowia prowadzona dla zysku i ubezpieczalnie prywatne tez prowadzone dla zysku to jest recepta na dojenie z pacjeta najwiecej jak sie da. Wystarczy tylko popatrzec na 20- 40 milionowe zarobki CEOs firm ubezpieczeniowych lub korporacji szpitalnych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze