Strefa euro pójdzie na dno? Do rebeliantów walczących z establishmentem dołączyły Włochy

2 października 2018, 20:33 | Aktualizacja: 03.10.2018, 07:50
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Rzym, Włochy

Rzym, Włochyźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Alessia Pierdomenico

 Przybywa rys na wizerunku UE. Nie ma mowy o jedności, gdy w grę wchodzą interesy polityczne rządów poszczególnych państw.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (43)

 • Ewiak Ryszard(2018-10-03 11:47) Zgłoś naruszenie 67

  Strefa euro pójdzie na dno. Wskazuje na to analiza biblijna. Księga ta zapowiada powrót, występującej w roli "króla północy" - Rosji (Daniela 11:29a). To w tym kontekście oznacza także kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, ale też UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do sojuszu militarnego z Rosją.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • heh(2018-10-03 11:24) Zgłoś naruszenie 32

  A może niech wprowadzą własne złoto aby mogli je drukować? :) Takie złoto głupców.

  Odpowiedz
 • Rene (2018-10-03 10:18) Zgłoś naruszenie 202

  Tak naprawdę to wszyscy z krajów strefy euro chcą euro. Awantura jest właśnie o więcej euro. To nie jest awantura o liry.peso czy franki francuskie.Nie widzę demonstracji w stylu chcemy lire czy drachme.Francja,Włochy,Portugalia chce więcej euro aby finansowac swoje problemy. Chcą więcej partycypowac w dobrobycie.Kasę trzymają Niemcy. Występuje tu problem fiskalny, a nie monetarny.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • A_To_Dobrze_Cz_Zle2(2018-10-03 09:33) Zgłoś naruszenie 159

  LIDL!!!! Widzę że robicie wodę z mózgu Polakom rękami polsko języcznej gazety forsal. Lidl wyeksportował polskie produkty za 2,3 miliarda. Ciekawe ile zapłacił za to polskim przedsiębiorcom. Przychody Lidla w Polsce 14 mld zł w roku obrotowym 2017/18. Ile podatków zapłacił LIDL? Lidl i Kaufland (ten sam właściciel) zapłacił 110 mln zł podatku CIT. Daje to 0,8 proc. przychodów.

  Odpowiedz
 • P.P.(2018-10-03 09:06) Zgłoś naruszenie 312

  " z powodu rozmontowania sądownictwa antykorupcyjnego" - autor chyba się pomylił...powinno być - "z powodu rozmontowania skorumpowanego sądownictwa".

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Wodpowiedzi do @ zjeść ciastko i .....(2018-10-03 09:03) Zgłoś naruszenie 185

  Dochód gwarantowany wynika z (bliskiej) globalnej robotyzacji przemysłu , usług itd. Do 2030r ok 40-50% zawodów przestanie istnieć (pojawią się nowe ale głownie dla informatyków i usług, za mało by wszyscy mieli płatną pracę). DG jest to dochód w przyszłości dla takich ludzi bez prtacy. Dziś, to dopiero przymiarki i testy. Pamiętajmy, że ludność świata ciągle wzrasta , a pracy (fizycznej i mniej intelektualnej) będzie ubywać. Powstają supermarkety bez kas, w Chinach koncerny gdzie 80%-90% załogi to roboty przemysłowe. Dziennikarstwo, bankierstwo itp zastępują już częściowo "boty"(specjalne programy komputerowe). ....Wracając do art. -Globalizacja jest nieunikniona, ale UE w obecnej postaci jest jej zaprzeczeniem, Interesy Niemiec i Rosji ponad Polską, Ukrainą, Europą Środkową o tym świadczą, Historia uczy- kiedyś układ Ribbentrop -Mołotow, a dziś Nord Stream 1 i 2. Cieszmy się ,ze POstkomuna pro rosyjsko-niemiecka (uczniowie KGB i Stasi ) oraz UB/SB zostali odsunięci w Polsce od władzy, ale pozostali jeszcze m/in w "Czerwonej Kaście", niestety w SN i SA ich zwolennicy, Podobnie w UE zadekowali się agenci Stasi czy KGB zapewne. Nie żałujmy UE w obecnej postaci, niech się rozleci jak najszybciej a w to miejsce powstanie prawdziwa Unia wolnych państw i narodów. nikt nie powinien niszczyć własnych korzeni , bo to oznacza , iż niszczy sam siebie , własne pokolenia. Targowicom NIE.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • oko(2018-10-03 08:38) Zgłoś naruszenie 89

  Warto wiedzieć, w którą stronę zmierza UE pod przywództwem obecnych elit z Brukseli. Oto manifest Spinellego. Jego wnuczka była nawet ostatnio w Polsce "badać" niezawisłość sądów: 1. Pierwszym zadaniem bez rozwiązania którego wszelki postęp będzie jedynie złudzeniem jest ostateczne zlikwidowanie granic dzielące Europę na suwerenne państwa 2. Adekwatność i realizacja każdego pojedynczego punktu programowego musi być badana pod względem jego zgodności z bezdyskusyjnym warunkiem europejskiej jedności 3. Trzeba ostatecznie skończyć z gospodarczą samowystarczalnością, która stanowi kręgosłup totalitarnych reżimów 4. Chodzi o stworzenie państwa federalnego, któe stoi na własnych nogach i dysponuje europejską armią zamiast armiami narodowymi 5. Potrzeba wystarczającej ilości organów i środków, żeby w poszczególnych państwach związkowych wprowadzać zarządzenia wydane w celu utrzymania porządku ogólnego 6. Nowe państwo, a z nim nowa, prawdziwa demokracja powstanie dzięki dyktaturze rewolucyjnej partii. 7. Europejska rewolucja musi być socjalistyczna 8. Nasz ruch czerpie pewność co do celów i kierunków działania nie z rozpoznania jakiejś nie istniejącej woli ludu, ale ze świadomości reprezentowania najgłębszych potrzeb nowoczesnego społeczeństwa. Dzięki niej nasz ruch wyznacza linie kierunkowe nowego porządku, narzucając jeszcze nieuformowanym nowym masom pierwszą społeczną dyscyplinę 9. Własność prywatna musi być - w zależności od sytuacji - zniesiona, ograniczona, skorygowana albo rozszerzona i to nie według jakiś dogmatycznych zasad.

  Odpowiedz
 • rafa2(2018-10-03 08:28) Zgłoś naruszenie 1410

  "(...)Polskę, Węgry i Rumunię, która będzie dziś grillowana w Parlamencie Europejskim z powodu rozmontowywania sądownictwa antykorupcyjnego.(...)" to które państwo rozmontowywuje system antykorupcyjny? Polska? Bo mi się wydaje, że PO chce zlikwidować CBA. Autorze proszę o więcej rzetelności

  Odpowiedz
 • STOP imigracji(2018-10-03 08:22) Zgłoś naruszenie 3520

  PIS oszukał wyborców. Wbrew obietnicom sprowadza do Polski masowo ludzi z krajów trzeciego świata w tym islamskich. W porównaniu z rokiem 2014 te liczby zwiększyły się o ponad 300%. W tym tempie szybko nadrobimy "zaległości" i będziemy jak Szwecja. Proszę przejrzeć statystyki na rządowej stronie migracje.gov.pl. ************ - Multikulti według PiS https://www.youtube.com/watch?v=5XI0t8OoyKM

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Jak długo jeszcze Targowica(2018-10-03 07:49) Zgłoś naruszenie 4010

  Stasi i KGB w UE, to fakty już opisane przez niemieckich dziennikarzy śledczych. Związek Radziecki bis nie wypalił. Postkomuna w Polsce dostaje springerowskiej padaki jak Onet, Newsweek czy Fakt atakując Premiera Polski. i naszą ojczyznę.

  Odpowiedz
 • fę di siekl(2018-10-03 07:29) Zgłoś naruszenie 87

  Moim zdaniem, jedyne wyjście, to wrócić do ECU jako waluty rozliczeniowej w handlu międzynarodowym i przydatnej w podróżach, a obecne Euro przy tych deficytach hamuje rozwój krajów południa, bo odpadła możliwość konkurowania kosztami produkcji, poprzez obniżenie kursu własnej waluty.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Polak Mały(2018-10-02 23:47) Zgłoś naruszenie 6711

  Unia Europejska - TAK, Czwarta Rzesza - NIE

  Odpowiedz
 • Polon z UK(2018-10-02 23:06) Zgłoś naruszenie 7921

  UK miała racje ,że ewakuowała się z tonącego okrętu tzw.UE, który niedługo pójdzie na dno. Jedyny ratunek to powrót do korzeni ,ale na pewno muszą wylecieć wszyscy lewacko-liberalni komisarze UE.Tak na marginesie przypominam ,że w byłym ZSRR też byli komisarze ludowi. Obecna frakcja parlamentarna rządząca Europą nazywa się Europejska Partia Ludowa.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • rzep(2018-10-02 22:01) Zgłoś naruszenie 7732

  oko trafnie diagnozuje sytuację. Albo komunistyczny zamordyzm albo elastyczne więzi państw UE, nie tylko gospodarcze czy finansowe. W inżynierii różnego typu sztywne elementy, którymi są w tym przypadku państwa wiąże się elastycznymi łączami, przegubami, buforami. Mechanicy, informatycy, architekci zapewne wiedzą o czym mowa. Ideologicznych doktrynerów należy pacyfikować wszelkimi dostępnymi sposobami. To najwięksi szkodnicy, destruktorzy i dranie jacy chcieliby rządzić nie tylko naszym krajem.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • Ja(2018-10-02 21:21) Zgłoś naruszenie 10026

  Do tej tonącej łajby namawia nas PO i śmieszny Rysiek co przestał być Nowoczesny i poszedł za frau Schmit.

  Odpowiedz
 • niestety(2018-10-02 21:15) Zgłoś naruszenie 10115

  Ja myślę,że za destabilizacje strefy Euro odpowiada Merkel.Przecież gdyby nie zaprosiła milionów wyznawców pewnej Religi do UE.Nigdy do władzy nie doszłyby partie eurosceptyczne np.Włoski Ruch Pięciu Gwiazd .Na ,co ona liczyła,że Europejczycy zgodzą się na ubogacenie kulturowe?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • oko(2018-10-02 21:10) Zgłoś naruszenie 6820

  W gospodarce wolnorynkowej nie ma miejsca na sztuczne twory takie jak Euro. Więc albo UE zostanie przekształcona w sztuczny twór na wzór komunistycznego ZSRR z rublem transferowym albo Euro upadnie. Nie ma innego wyjścia.

  Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
 • Aero(2018-10-02 21:04) Zgłoś naruszenie 14024

  Dziękuję Bogu że nie weszliśmy do strefy euro

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze