Spółka Mostostalu Zabrze przebuduje stadion w Świętochłowicach za 31,5 mln złWarszawa, 03.10.2018 (ISBnews) - Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego (GPBP) - spółka zależna Mostostalu Zabrze - zawarł umowę z Gminą Świętochłowice na przebudowę stadionu żużlowego, podała spółka. Wartość umowy do 31,5 mln zł netto.

"Przedmiotem umowy jest 'Przebudowa stadionu żużlowego wraz z zapleczem i infrastrukturą towarzyszącą na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Skałka w Świętochłowicach oraz przebudową i termomodernizacją budynku siedziby Ośrodka Sportu i Rekreacji 'Skałka" - etap I przebudowy' wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na użytkowanie" – czytamy w komunikacie.

Wartość umowy wynosi 31,5 mln zł netto (38,8 mln zł brutto).

Termin zakończenia robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie przypada na maj 2020 r., podano także.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. W 2017 r. spółka miała 650,4 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)