"Uruchamiamy 47,3 mln zł na inwestycje dla LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o., dzięki którym firma zwiększy swoja konkurencyjność na europejskich rynkach. Zakup nieruchomości od portu lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz budowa na tej nieruchomości hangaru do bazowej obsługi samolotów - będą mogły być zrealizowane w efekcie podpisanego dziś aneksu do umowy wsparcia niebędącego pomocą publiczną pomiędzy Skarbem Państwa – Ministrem Przedsiębiorczości i Technologii, a spółką" - poinformował resort w czwartkowym komunikacie.

Jak wskazano, "dzięki dofinansowaniu firma uzyska możliwość kompleksowej obsługi głównego klienta – PLL LOT (PGL S.A.) oraz utrzyma wiodącą pozycję na polskim rynku i zwiększy konkurencyjność na rynkach sąsiednich i europejskich".

Spółka LOT Aircraft Maintenance Services powstała w 2010 roku poprzez wydzielenie Pionu Techniki z PLL LOT. LOT Aircraft Maintenance Services jest indywidualnym dostawcą usług związanych z obsługą techniczną samolotów oraz jedynym Autoryzowanym Centrum Obsługowym Embraer na obszar Europy Centralnej oraz Wschodniej. Obsługuje floty lotnictwa cywilnego oraz wykonuje prace na rzecz agend rządowych. Świadczy usługi w obszarach obsługi bazowej i liniowej samolotów, a także zajmuje się obsługą komponentów, malowaniem samolotów oraz Zarządzaniem Ciągłą Zdolnością do Lotu (Usługa CAMO).

100 proc. udziałów LOT Aircraft Maintenance Services z siedzibą w Warszawie należy do Polskiej Grupy Lotniczej S.A.(PGL).

W środę prezes PGL Rafał Milczarski informował, że Polskie Linie Lotnicze LOT, LOT Aircraft Maintenance Services, LS Airport Services i LS Technics zostały włączone do Polskiej Grupy Lotniczej. Jak dodał, kapitał PGL zwiększył się z 1,2 mld zł, z którymi zaczynała PGL w grudniu zeszłego roku, do ponad 2,5 mld zł.