Budowa dróg w Polsce: oto odcinki, które mają być oddane do końca roku

17 października 2018, 12:51 | Aktualizacja: 17.10.2018, 12:58
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Aż 200 km dróg szybkiego ruchu ma zostać oddanych do końca roku. Ale budowa niektórych odcinków złapała spore opóźnienie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (11)

  • Paweł(2018-10-18 06:32) Zgłoś naruszenie 01

    "Przełomem będzie też oddanie odcinka S3 koło Lubina i Zielonej Góry (druga jezdnia). Wtedy ekspresówka będzie się nieprzerwanie ciągnąć ze Szczecina do Bolkowa na Dolnym Śląsku." Bzdura. Nadal będzie brakowało zaznaczonego na czerwono fragmentu na północ od Lubina budowanego przez firmę Salini.

    Odpowiedz
  • asd(2018-10-18 01:38) Zgłoś naruszenie 00

    Które drogi są lepsze betonowe czy asfaltowe? ponoć w betonie też robią się koleiny, bo opony wybierają beton i po 10 latach w Niemczech (sam widziałem) na niektórych odcinkach jest tragicznie. Asfalt jest chyba łatwiej i taniej naprawić.

    Odpowiedz
  • hbinet(2018-10-17 18:47) Zgłoś naruszenie 30

    A co to za droga tuż pod Warszawą na tej grafice - pomiędzy S7 a S17? Taka prościutka pod skosem. I do tego już gotowa...

    Odpowiedz
  • Kuba83(2018-10-17 18:40) Zgłoś naruszenie 61

    Szczecin - Koszalin to ze 130km drogi. Z tego co wiem problem ma tylko obwodnica Koszalina na pewnym odcinku.

    Odpowiedz
  • Osioł(2018-10-17 17:45) Zgłoś naruszenie 00

    Wreszcie będzie można jechać 297 km/godz po obwodnicy.

    Odpowiedz
  • kibic(2018-10-17 17:33) Zgłoś naruszenie 33

    Redakcjo, ale Wy już wiecie że tym razem polska firma budowlana odmówiła podpisania kontraktu na odcinek ważnej drogi...czy coś o tym napiszecie? Chodzi o odcinek A1 a firmą jest Mirbud.

    Odpowiedz
  • Piotr(2018-10-17 17:13) Zgłoś naruszenie 80

    Ktoś kto pisze że odcinek Chęciny Jędrzejów ma być oddany do końca roku chyba nie zna się na rzeczy :). Będzie dobrze jak w przyszłym roku go oddadzą

    Odpowiedz
  • ryki(2018-10-17 15:37) Zgłoś naruszenie 230

    Na razie do nieba jeszcze kawałek, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Patrzymy na jakość materiałów, wiarygodnośc firm, renotwnośc itd. No i popatrzyliśmy jak się buduje na zachodzie, m. in. stad coraz większa popularność u nas dróg betonowych, które odznaczają się większą trwałością i solidnością.

    Odpowiedz
  • Piotr(2018-10-17 13:20) Zgłoś naruszenie 2850

    Nie narzekam, bo poziom elspresowek i autostrad z porównaniem lat 90 to niebo, a wręcz piekło... jednak mam pytanie tak przed wyborami: rząd wraz z władzami PiS obiecał w tym roku dwie ważne dla mnie osobiście inwestycje, drogę ekspresową S8 do Kłodzka oraz przebudowę pseudo-autostrady A4 na odcinku Wrocław-Legnica. Tymczasem na stronach GDDKiA brak informacji na temat obietnic, które już padły. Jak wspominałem, drogi te są istotne z mojego punktu widzenia, ale myślę że również z perspektywy Dolnego Śląska, czy Polski; jedna stanowiąc możliwość dojazdu do jednego z atrakcyjniejszych regionów górskich w Polsce, Kotliny Kłodzkiej; druga ze względu na aktualny jej stan, natężenie ruchu i jeden z kluczowych Polskich szlaków transportowych.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz