Kredyty nie rozgrzewają polskiej „mieszkaniówki”

29 października 2018, 05:42 | Aktualizacja: 29.10.2018, 09:16
Tylko na Forsal.pl
Blok

Blokźródło: ShutterStock

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że stopy procentowe NBP w 2019 r. i 2020 r. utrzymają się na obecnym, rekordowo niskim poziomie. Taka sytuacja będzie oznaczała przedłużenie warunków, które skłaniają do kredytowania mieszkań. Warto zwrócić uwagę, że obecnie na korzyść rynku kredytów mieszkaniowych działa również niskie bezrobocie oraz presja płacowa.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (5)

 • Kokji(2018-10-29 07:55) Zgłoś naruszenie 231

  Obecnie żeby dostać kredyt hipoteczny to bez wkładu własnego ani rusz. A uzbieranie kwoty wkładu własnego jest dla normalnych pracowników o wiele dłuższe z tych marnych wynagrodzeń niż czekanie za nawet za końca PRL na mieszkanie spółdzielcze czy zakładowe. W mediach lecą takie przykłady z życia jak młody kupił za 3300 zł stary samochód żeby się pokazać narzeczonej i był wielce dobity jak za naprawę dospiewano mu 7700zl. . Więc nie ma szans żeby taka klientela kupowała mieszkania choćby na kredyt gdy musi zebrać z 60- 90 tys wkładu własnego do kredytu dopiero.

  Odpowiedz
 • Paweł(2018-10-29 19:53) Zgłoś naruszenie 63

  Pojechałem na kilka lat za granice, żeby zarobić i nie brać kredytu na 30 lat. Wesele wyprawiliśmy za swoje, starczyło też na 2 pokoje w starym budownictwie na Pradze. Wziąłem tylko mały kredyt w galerii finansowej bo chcieliśmy odnowić łazienkę po swojemu i żyjemy sobie spokojnie bez zbędnych szaleństw.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • propertynews.pl(2018-10-29 11:20) Zgłoś naruszenie 16

  Cena mieszkania jest jednym z najważniejszych kryteriów inwestycyjnych. A mieszkania systematycznie, a czasami wręcz spektakularnie drożeją. Przy jakiej cenie kończy się opłacalność zakupu, a co może rekompensować wzrost cen? Czy rosnące ceny mieszkań mogą być zdaniem deweloperów przyczyną lekkiego spadku popytu na rynku?

  Odpowiedz
 • Konrad(2018-10-31 11:10) Zgłoś naruszenie 02

  Nie jest lekko ale faktycznie sytuacja z kredytami nie jest obecnie najgorzza. mysle nad zakupem mieszkania w nowej inwestycji robyga, stacja nowy ursus -jest jeszcze chwila na odlozenie srodkow na wklad wlasny, i kredytem nie powinno byc problemu

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze