Timothy Snyder: Wolna prasa to wolne społeczeństwo

4 listopada 2018, 14:00
Źródło:MAGAZYN DGP
Gazety w drukarni

Gazety w drukarniźródło: ShutterStock
autor zdjęcia: Dado Galdieri

Od mediów lokalnych zależy, czy obywatele wierzą informacjom. Jeśli tracą one niezależność lub upadają, to tracimy zaufanie do mediów jako takich.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (7)

  • prawda(2018-11-04 14:49) Zgłoś naruszenie 810

    Moravce marzy się "suwerenność informacyjna" rodem z Korei Płn. lub Rosji :)

    Odpowiedz
  • fsdfsdfsdf(2018-11-04 17:03) Zgłoś naruszenie 134

    Dla dziennikarzy suwerenność informacyjna jest wtedy gdy media mogą promować masową imigrację spoza Europy chociaż jest to niezgodne z interesem społecznym. Media są skupione w rękach wąskiej grupy osób - widać wyraźnie, że dziennikarze zwykle są dobierani w taki sposób aby przedstawiali świat zgodnie z światopoglądem właścicieli.

    Odpowiedz
  • Ent(2018-11-04 19:31) Zgłoś naruszenie 121

    Autor powiela nie mające żadnego oparcia w nauce stereotypy antypolskie. Mówi w części wywiadu dostępnej w wydaniu papierowym: "Polska zawsze miała tendencje do skręcania w stronę autorytaryzmu". A ja się pytam: kiedy to było to "zawsze". OK, okres po zamachu majowym 1926-1939, zgoda. Ale niech mi poda jeszcze jeden moment na dowód tego swojego "zawsze".

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-11-04 20:14) Zgłoś naruszenie 73

    Jaka wolna to prasa??? W Polsce nie istnieje taka prasa!!! Nasza prasa jest sprzedana i w rękach obcych a Polacy są narażeni na różne sposoby manipulacji zewnętrznych!!!

    Odpowiedz
  • M5an(2018-11-05 01:19) Zgłoś naruszenie 01

    "a z amerykańskiego punktu widzenia najważniejszym przykładem były wybory prezydenckie z 2016 r., podczas których obcy kraj i obce służby odgrywały bardzo znaczącą rolę." Przestałem czytać. To jest odpowiednik "pokaż metrykę Obama", czyste oszołomstwo. Kolo odleciał.

    Odpowiedz
  • taaaa(2018-11-05 08:53) Zgłoś naruszenie 20

    taka "suwerenna" jak TVPiS ??? Buahaha!!!

    Odpowiedz
  • sic(2018-11-05 12:58) Zgłoś naruszenie 10

    Jakie poglądy właściciela mediów takie poglądy prezentowane są w mediach

    Odpowiedz