Upaństwowiona Pesa uratowała część kontraktu dla Deutsche Bahn

8 listopada 2018, 13:28 | Aktualizacja: 08.11.2018, 13:28
Tylko na Forsal.pl
Spalinowy pociąg Link dla Deutsche Bahn, fot. Krzysztof Śmietana

Spalinowy pociąg Link dla Deutsche Bahn, fot. Krzysztof Śmietanaźródło: Forsal.pl

Prestiżowy kontrakt Pesy dla Deutsche Bahn uda się w części zrealizować. Zlecenie uratowały nowe wielomilionowe kredyty od państwowych banków – m.in. PKO BP oraz przejęcie firmy przez Polski Fundusz Rozwoju.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (23)

  • księgowy(2018-11-10 20:03) Zgłoś naruszenie 50

    Czy Niemcy płacą za te pociągi, czy w ramach reparacji wojennych wysyłamy im za darmo?

    Odpowiedz
  • baba ze wsi(2018-11-09 10:44) Zgłoś naruszenie 64

    Coraz głupsze teksty na forsal,

    Odpowiedz
  • Terminator(2018-11-08 22:25) Zgłoś naruszenie 313

    Zachód ratował lub próbował ratować zawsze swoje firmy, banki i marki (UBS, Opel, Holzmann, Salzgitter, Babcock Borsig, Beiersdorf AG, Hapag-Lloyd, Maxhütte, Preussag i wiele wiele wiele innych!!! Tylko Polska niszczyła swoje wielkie firmy!!! Dziękujemy wam elity po 1989r.!!! Teraz powoli to wszystko zaczyna się zmieniać i normalizować w Polsce i to po tylu latach!!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • starosta(2018-11-08 19:05) Zgłoś naruszenie 355

    @tom-ch. Typowa u ciebie prosta jak budowa cepa konstrukcja myślowa wyznawcy archaicznej już odmiany neoliberalizmu: prywatne=świetne; państwowe = złe. Niestety żuczku ale świat jest znacznie bardziej skomplikowany. Np. Singapur, jedno z najbogatszych państw świata, jest bardzo przyjazne dla prywatnego biznesu ale...pierwsze skrzypce gra PAŃSTWOWY TemasekHoldings - aktywa to "ledwie" 308 mld $. Ogólnie panujący tam ustrój gospodarczy to państwowy kapitalizm - kraj przy takiej konstrukcji przez dekady notował niesamowity wzrost PKB (po 10% rocznie, przez lata).

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Tom-ch(2018-11-08 18:24) Zgłoś naruszenie 421

    Spółka jest nie ważna, Niech upada się przekształca. PIS ma za słabe nerwy. I dlatego paradoksalnie państwowcy za jakiś czas PIS wywiozą na taczkach. Ważny jest człowiek, każdy Polak, a nie tylko ten na państwowym.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Devon(2018-11-08 17:14) Zgłoś naruszenie 2310

    Bardzo dobry ruch. Chiny prowadzą z powodzeniem ekspansjonistyczną zagraniczną politykę ekonomiczną dzięki państwowym gigantom przemysłowym i technologicznym, zdobywając wielkie kontrakty i przejmując konkurencję.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • entrophy harvesting deamon(2018-11-08 14:21) Zgłoś naruszenie 912

    kiedyś rozmawiałem z człowiekiem projektującym pojazdy w firmie produkcyjnej i mówił, że z Polski były tylko naklejki, i robocizna, ale to było 10 lat temu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz