Spółka zal. Erbudu zbuduje farmy fotowoltaiczne dla Modus Energy za 25,7 mln złWarszawa, 13.11.2018 (ISBnews) - PBDI – spółka w 90% zależna od Erbudu - zawarła kolejne umowy na budowę farm fotowoltaicznych ze spółkami celowymi wchodzącymi w skład grupy kapitałowej Modus Energy. Łączna wartość kontraktów podpisanych w ciągu 12 miesięcy to 25,74 mln zł.

"Termin zakończenia ostatniego zlecenia przypada na dzień 1 kwietnia 2019 r." - czytamy w komunikacie.

W kwietniu br. Modus Energy informował ISBnews, że planuje uruchomić w Polsce elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 40 MW do końca 2018 r., a do końca maja 2019 r. - o łącznej mocy 50 MW.

Grupa Erbud to polska grupa budowlana świadcząca usługi w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym, użyteczności publicznej oraz inżynieryjno-drogowym i energetycznym na terenie Polski i krajów europejskich. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży (razem) sięgnęły 1,8 mld zł w 2017 r.

Modus Energy AB to holding działający w sektorze odnawialnych źródeł energii, do którego należą spółki realizujące inwestycje w elektrownie biogazowe i słoneczne na terytorium Europy. Grupa inwestuje w projekty w zakresie OZE i obecnie realizuje budowę nowych elektrowni biogazowych i słonecznych na Litwie, w Polsce, Hiszpanii i innych krajach Europy. Łączna moc elektrowni słonecznych i biogazowych działających na Litwie przekracza 19 MW, a wytwarzana przez nie moc cieplna wynosi 8,34 MW. Modus Energy AB należy do międzynarodowego holdingu Modus Group.

(ISBnews)