Kontrakty na Euro Stoxx 50 zwyżkują o 0,282 proc., na FTSE 100 - w górę o 0,364 proc., na CAC 40 - zwyżkują o 0,424 proc., a na DAX - na plusie o 0,447 proc.

Główny negocjator ds. Brexitu ogłosił w środę wieczorem porozumienie z Wielką Brytanią ws. wyjścia tego kraju z UE. Szef KE Jean-Claude Juncker w związku z osiągnięciem zdecydowanego postępu w negocjacjach zarekomendował zwołanie specjalnego szczytu UE.

Wcześniej brytyjska premier Theresa May ogłosiła, że jej rząd kolektywnie poparł przyjęcie proponowanego tekstu umowy ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Jednak jeden z liderów frakcji eurosceptycznych posłów w brytyjskiej Partii Konserwatywnej Jacob Rees-Mogg zapowiedział, że będzie głosował przeciwko wypracowanemu projektowi umowy ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Polityk wezwał też innych torysów do tego, aby również wypowiedzieli się przeciwko przedstawionej propozycji.

W czwartek brytyjska premier Theresa May ma wygłosić oświadczenie w Izbie Gmin po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu w sprawie wstępnego tekstu umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Brytyjski funt umacnia się o 0,2 proc. do 1,3016 USD.

Tymczasem prezes Fed Jerome Powell nie uważa, że obserwowana ostatnio na rynkach zmienność, może wpłynąć na decyzje w sprawie polityki monetarnej Fed.

Chociaż indeksy na giełdach w USA spadły w zeszłym miesiącu najmocniej od 2011 r. to Powell powiedział, że ruchy na rynkach akcji są tylko jednym z wielu czynników, które Fed bierze pod uwagę przy określaniu polityki monetarnej.

Fed podwyższył stopy procentowe w USA w tym roku już 3 razy, a czwarta podwyżka, zdaniem większości analityków, nastąpi na najbliższym - grudniowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej.