PLL LOT spodziewają się rekordowej liczby 8,8 mln pasażerów w 2018 r.Warszawa, 16.11.2018 (ISBnews) - Polskie Linie Lotnicze LOT (PLL LOT) miały 8 mln pasażerów od początku br., co oznacza rekordowy wynik w ich historii. Do końca roku LOT planuje przewieźć 8,8 mln pasażerów, czyli dokładnie tyle, ile przewiduje strategia rentownego wzrostu, podał przewoźnik.

"W tym roku zaufało nam już 8 mln osób, czyli dwukrotnie więcej niż jeszcze niespełna trzy lata temu, gdy ogłaszaliśmy strategię rentownego wzrostu. Wówczas niewielu wierzyło, że LOT może dwukrotnie zwiększyć skalę swojej działalności i stać się liderem regionu. To pokazuje skuteczność zarządzania, zaangażowanie pracowników i rosnącą chęć podróżowania LOT-em wśród coraz większej liczby pasażerów. Nowy rekord to dla nas symboliczna chwila – dziękujemy wszystkim, którzy z nami latają. To właśnie dla nich rozwijamy się i otwieramy nowe połączenia. Obiecujemy, że przed nami kolejne rekordy" - powiedział dyrektor biura komunikacji korporacyjnej Adrian Kubicki, cytowany w komunikacie.

Przewiezienie 8 mln pasażerów w ciągu 11 miesięcy br. oznacza rekord w 89-letniej historii LOT-u. To niemal dwukrotny wzrost w stosunku do 2015 r. gdy na pokładach podróżowało rocznie 4,3 mln pasażerów. Przewoźnik dysponował wówczas flotą 41 samolotów (w tym sześcioma Dreamlinerami) - dziś we flocie ma aż 75 samolotów (do końca roku ich liczba wzrośnie do 80), w tym 11 Dreamlinerów w wersji B787-8 i -9 oraz nowych wąskokadłubowych samolotów Boeing 737 MAX, podano także.

"Dziś polski przewoźnik intensywnie się rozwija – w ciągu ostatnich trzech lat wzbogacił swoją ofertę o ponad 60 nowych połączeń w tym rejsy do Miami, Los Angeles, Seulu i Singapuru. Odzyskał udział w polskim rynku, wypracował zyski, a także odbudował pozycję stabilnej i godnej zaufania linii wśród pasażerów i partnerów. To wszystko sprawia, że LOT został uznany najszybciej rosnącą linią lotniczą w Europie" - czytamy dalej.

Przewoźnik ma dziś w swojej rozkładowej ofercie 105 połączeń.

Polskie Linie Lotnicze LOT są spółką Skarbu Państwa. Podstawową działalnością spółki jest transport lotniczy osób w komunikacji krajowej i międzynarodowej. PLL LOT miały ponad 6,8 mln pasażerów w 2017 r., co oznaczało wzrost o ok. 25% r/r.

(ISBnews)