Czerwińska: 6 mld zł nadwyżki w budżecie po październiku

16 listopada 2018, 14:51 | Aktualizacja: 16.11.2018, 16:50
Źródło:PAP
Polski złoty

Polski złotyźródło: ShutterStock

Wstępne informacje wskazują na to, że nadwyżka w budżecie po październiku wynosi ok. 6 mld zł - poinformowała w piątek minister finansów Teresa Czerwińska.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (22)

  • Jan(2018-11-16 15:34) Zgłoś naruszenie 13713

    Nooo i co na to Rostowki i Balcerek

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • obserwator(2018-11-16 16:22) Zgłoś naruszenie 12614

    Odchodząc od całej politycznej demagodii uprawianej przez polskich polityków muszę przyznać, że rządzenie uprawiane przez PIS przynosi efekty. Jestem pod wrazeniem

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Marian(2018-11-16 16:28) Zgłoś naruszenie 1218

    pis to ma szczęście, jak wcześniej rządził to też był rekordowy wzrost PKB. Przypadek ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • DONALD TUSK(2018-11-16 17:04) Zgłoś naruszenie 8911

    NAIN! NAIN! NAIN! NAIN! NAIN!

    Odpowiedz
  • Cergova(2018-11-16 15:49) Zgłoś naruszenie 58100

    Brawo ! Świetna minister. Skromna, profesjonalna, skuteczna . Szkoda, że takich postaci jak Pani Czerwińska w tym rządzie niewiele. Wystarczyłoby chyba palców jednej ręki.

    Odpowiedz
  • weres(2018-11-16 18:23) Zgłoś naruszenie 1658

    Wyjaśnienie niskiego deficytu jest bardzo proste: doszło do załamania wydatków inwestycyjnych. Wnioski o płatności z unii europejskiej wynosiły w latach 2016-17 15-17 mld rocznie, tymczasem podczas drugiej kadencji po-psl było to 40-50 mld złotych rocznie. To jest 25-35 mld złotych ROCZNIE różnicy, a przecież Unia nie finansuje polskich inwestycji w 100%

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Karol(2018-11-16 18:02) Zgłoś naruszenie 1367

    Skutek bezprzykladnego drenazu firm i obywateli oraz inflacji. To jedna strona medalu, ktorego druga sa marne inwestycje w sektorze prywatnym.

    Odpowiedz
  • Damian(2018-11-16 19:38) Zgłoś naruszenie 1128

    A ja trochę z innej beczki. Prezydent właśnie podpisał dwa nowe podatki. Polacy będą skubani jeszcze bardziej.

    Odpowiedz
  • DAn(2018-11-16 19:09) Zgłoś naruszenie 1140

    …"Wstępne informacje dotyczące wykonania budżetu wskazują, że po 10 miesiącach mamy nadwyżkę, która wyniesie ok. 6 mld zł " Zakładany deficyt 41,5mld, czyli mamy dziurę 41,5-6=35,6 mld. Ktoś widzi sukces?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • kelo(2018-11-18 08:37) Zgłoś naruszenie 11

    ...nie buduje się szkół , przedszkoli , żłobków , szpitali - wydatki obcięto na maxa , to i kasa zostaje ...

    Odpowiedz
  • platforma(2018-11-18 11:33) Zgłoś naruszenie 11

    kurde a było by tyle do podziału ... Donald Wróć !

    Odpowiedz