„Proudly made in Poland”. Jesteśmy trzecim producentem piwa w Europie

16 listopada 2018, 20:26 | Aktualizacja: 16.11.2018, 20:29
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Butelki piwa w browarze

Butelki piwa w browarzeźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Vladimir Weiss

Podczas Kongresu 590 Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie i Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprezentowały znak promujący polskie marki piwa: „Proudly made in Poland”. Po co ten znak branży piwowarskiej?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (14)

  • beer is fat(2018-11-16 20:54) Zgłoś naruszenie 228

    Ogromne spożycie piwa widać po ciężarnych facetach na plaży nad Bałtykiem :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Milla(2018-11-16 20:59) Zgłoś naruszenie 292

    Ameryka Północna? Mieszkam w USA i polskie piwo jest dostepne tylko w sklepach polonijnych i w polskich knajpach. W zwykłym sklepie monolopowym polskiego piwa nie uświadczysz. Co innego polska wódka, ta jest na najwyższych półkach w każdym szanującym sie sklepie alkocholowym.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • jo(2018-11-16 21:38) Zgłoś naruszenie 1414

    I w produkcji palet oraz krasnali ogrodowych - hurra.

    Odpowiedz
  • skjol(2018-11-16 21:41) Zgłoś naruszenie 35

    Ja wszędzie gdzie trafiam kupuję piwo lokalne, najlepiej niepasteryzowane. Najbardziej mi smakowało na Jutlandii, ale browaru chyba już nie ma bo był za dobry.

    Odpowiedz
  • FF(2018-11-17 08:47) Zgłoś naruszenie 1815

    Polska zarabiałaby kokosy gdyby zyski z produkcji tego piwa zostały w kraju. Niestety Balcerowicz i spółka wyprzedali wszystko za złotówkę.... Zachodnie koncerny w tamtych czasach czuły się w Polsce jak bogaty turysta w kraju trzeciego swiata.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • cacany(2018-11-17 10:31) Zgłoś naruszenie 105

    Ale teraz poszli na ilość i to jest polskie, ale to nie ma smaku i goryczy dawnego polskiego piwa. Ja nie wiem, czy jest się czym chwalić.

    Odpowiedz
  • gary(2018-11-18 08:59) Zgłoś naruszenie 54

    TO SĄ WYROBY PIWOPODOBNE NAFASZEROWANE CHEMIĄ !!!!!!! a nie piwo

    Odpowiedz
  • Kipsz(2018-11-18 21:13) Zgłoś naruszenie 40

    W Kanadzie polskie piwo jest tez w sklepach monopolowych, niepolonijnych i to nawet sporo. Ostatnio pojawilo sie nawet w kanadyjskim Walmart.. W USA jest tylko w sklepach polonijnych.

    Odpowiedz
  • optsykapytau(2018-11-19 08:45) Zgłoś naruszenie 11

    W jednym zagranicznym pubie kupując nasze piwo sprzedawca mnie uświadomił, że niektóre firmy zamiast wozić piwo tak daleko wymieniają się prawami do używania marki. W ten sposób w jednym kraju lokalny browar zgodnie z recepturą robi piwo "egzotyczne" a w egzotycznym " kraju zaprzyjaźniony browar robi "jego" piwo. Oszczędność to koszty transportu. Z wrażenia wypiłem kilka piw miejscowych.

    Odpowiedz